Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa paliwa sirion M1
Autor Wiadomość
Tand2601 

Samochód: Daihatsu Sirion m100
Wiek: 26
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-01-16, 15:46   Pompa paliwa sirion M1

Czy orientuje się ktoś, czy można dostać gdzieś nową pompę paliwa do siriona m100(1.0, 1998)? Jakiś zamiennik? Na allegro widziałem oferty uzywanej, ale słyszałem że pompa paliwa nie powinna leżeć nieuzywana.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-01-16, 17:09   

Podejrzewam, że gotowca w Polsce się nie kupi. Chyba, że w ASO Toyota na zamówienie po numerze katalogowym? To przecież Toyota Duet.
Ale jak już będzie numer to można na sieci poszukać...
Być może gdyby ją rozebrać, sama pompka będzie taka sama jak w innych Toyotach ale to już trzeba szukać w sklepie, który ma dużo pomp na półce.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-01-16, 20:53   Re: Pompa paliwa sirion M1

Tand2601 napisał/a:
Czy orientuje się ktoś, czy można dostać gdzieś nową pompę paliwa do siriona m100(1.0, 1998)? Jakiś zamiennik? Na allegro widziałem oferty uzywanej, ale słyszałem że pompa paliwa nie powinna leżeć nieuzywana.


Mogę podać numer oczywiście ,ale są dwa rodzaje takowych pomp niestety nie zachęca cena do zakupu https://www.amayama.com/e...66&q=2310097201 Ta nie wiem czy jest do Twojego auta bo nie podałeś VIN ,ale ta druga ma podobną cenę.Zamiennika nie ma .Zastosuj tylko rozebranie zbiornika i przepłukanie tyle ile się da z pompy rozebrać i wyczyścić w benzynie oczyszczonej .
 
 
Tand2601 

Samochód: Daihatsu Sirion m100
Wiek: 26
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-01-16, 23:25   

No rzeczywiście cena nie zachęca do zakupu. Spróbuję z tym czyszczeniem, a jak nic to nie da, to może któryś ze znajomych magików zmodyfikuje mi bak pod inną pompę ;)

Co sądzicie o kupowaniu używanej pompy z serwisu aukcyjnego? Taka prawdopodobnie leży od miesięcy na półce magazynowej nieużywana. Słyszałem że nie powinno się takich używać. Ale nie znam się na tym za bardzo.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-01-17, 08:39   

Tak jak z LPG. Lepiej aby pompa była zanurzona w paliwie. Inaczej koroduje. Jeśli jednak była przechowywana w suchym pomieszczeniu to kto wie?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
DETT 


Samochód: Daihatsu A101, Subaru BH9
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 90
Skąd: Miastko
Wysłany: 2017-01-17, 19:10   

Czy to jest mniej więcej taka pompa Desno:

Jeśli tak, to nie ma sensu szukać konkretnie do Daihatsu. One wszystkie są niemal takie same. Przynajmniej wizualnie, gabarytowo i w kwestii podłączenia. Fizyczne różnice są w "stopce". Inne są zatrzaski przytrzymujące pompę na miejscu wewnątrz zbiornika.
Pozostaje znaleźć popularniejsze auto o podobnym zapotrzebowaniu na paliwo i gotowe.

Pompa zamontowana w Applausie z '91 jest niemal identyczna pompą z LanEvo9. Sprawdzone własnoręcznie. Inna jest tylko wydajność. Applausowa ~120l/h a ta z Evo 250l/h.
_________________
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2017-01-17, 20:25   

Też szukałem pompy ( do G112 ), przy małej ilości paliwa w baku przy zaparkowaniu na ostrym wzniesieniu na jednym boku zatarła się. W IC dobrałem odpowiednią ( miałem starą ze sobą i do wyboru 3 szt.). Dodatkowo zakupiłem tanio używaną w pakiecie z aparatem zapłonowym. Sprawdzałem, chodzi i czeka na gorsze czasy zapakowana szczelnie w worku foliowym.

Musiałem zdemontować przy wymianie pompy bak paliwa bak, układ wydechowy, wał.
Jest też duży plus tej wymiany pompy. Zakonserwowany został przy okazji bak paliwa, wymienione stare rury wydechu i konserwacja podwozia nad bakiem :-P

Dett, nie myśłałeś o wsadzeniu tej wydajniejszej pompy w bak i wydajniejszych wtrysków ? dlaczego :-P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8