Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cewki zapłonowe do M1 1.3 / Sport
Autor Wiadomość
syak

Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 13
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2017-03-22, 20:05   

Nie próbowałem, kable zaizolowałem dodatkowo bo były w złym stanie. Wtyczka w jednym nie łączyła dobrze. Złapałem ją opaskami zaciskowymi, aby się nie ruszała. Chciałem kupić nowe kable (wiązki), ale nie idzie tego dostać - trzeba by pewnie robić kable od nowa.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-22, 21:30   

Skoro kable i wtyki są w złym stanie to może być przyczyną.
Kable na pewno kupisz u kogoś rozbierającego auta.
Sprawdź firmę Maag z Warszawy, Auto Marpo z Wrocławia, Martom z Poznania czy Japan Parts.
Także prywatni sprzedawcy, którzy mają całe auta w częściach. Jest tego mnóstwo.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
syak

Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 13
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2017-03-22, 21:50   

Ok, sprawdzę te adresy, dzięki. Niby jest tego sporo, ale w praktyce rzadko coś takiego mają. Znalazłem 1.3 z silnikiem i osprzętem na OLX, ale nie wiem czy warto wydawać 250zł (facet nie chce sprzedać samych cewek). Może i nie jest to wiele, ale szkoda mi kasy na naprawy, których sukcesu nie jestem pewien.
Jakie są możliwości diagnozy, poza wymienianiem części? Można (i czy jest sens) sprawdzić kable oscyloskopem?

BTW: po zatankowaniu 98 z BP (z jakimiś tam dodatkami czyszczącymi), lampka mruga zdecydowanie częściej. Jednak samochód jeździ znacznie lepiej. Jak odróżnić awarię cewek od awarii układu paliwowego?
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-23, 22:07   

Jeśli wypluje błąd "wypadanie zapłonu na cylindrze nr...". Wówczas możesz zamienić cewki i zobaczyć czy zmieni się nr cylindra z błędem. Jeśli tak to sprawa jest jasna i wymieniasz, jeśli nie to możesz sprawdzić świecę. Jeśli nie pomoże to pewnie problem jest z wtryskiwaczem (o ile kompresja jest ok czywiście). W takim przypadku bym zdemontował wtryskiwacze i je przeczyścił. Jakieś tam specyfiki nic nie dadzą jak będzie w nich szlam (miałem taki przypadek).
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-03-24, 17:36   

Joki napisał/a:
Filtr jest w zbiorniku razem z pompą. Da się go wymienić ale trzeba wymontować zbiornik. Zdarza się, że pompa ma za małą wydajność ze starości.
Wtryski można przeczyścić jakimś dodatkiem STP lub podobnym.


Czyszczenie wtrysków nic nie da to osprzęt bardzo czuły na zabrudzenia .Tylko wymiana ratuje sprawność auta. Pozamieniaj wtryskiwacze miejscami jeden wyciągnij i odpalaj silnik .Musisz troszkę pokombinować
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2019-07-08, 17:20   

syak napisał/a:
Ok, postaram się jak najlepiej nakreślić sytuację.

VIN: JDAM101S000501427
Obecnie, po poprzednim właścicielu, miałem w samochodzie dwie takie cewki:
90048-52129
DIAMOND
FK0169 12V
0629

Druga trochę się różni (nie robiłem jej zdjęć), przy złączu zasilania, na zwojach, zamiast okrągłego otworu - ma kwadratowy. Posiada ona taką tabliczkę znamionową:
90048-52129
DIAMOND
FK0169 12V
9X07

Obie zostały wymienione, gdyż prawdopodobnie co najmniej jedna z nich była uszkodzona, gdyż samochód nie palił na wszystkie cylindry. Niestety, ale we wspomnianym wyżej sklepie, udało mi się dostać tylko dwie cewki.

W samochodzie mam obecnie zamontowane 4 cewki (1 x 0629, 3 x 0602). Numery w nawiasach to ostatnie cyfry na tabliczkach znamionowych.

Problem: wydaje mi się że silnik pracuje niestabilnie/nierówno, zwłaszcza na niskich obrotach. Dodatkowo sprawia wrażenie niedoboru mocy, jednak przy wciskaniu pedału gazu do podłogi - silnik się nie dławi (przynajmniej na luzie). Po wymianie cewek, przez jakiś czas ciągle migała mi ikonka silnika, obecnie miga tylko przy nieco mocniejszym wciśnięciu gazu*. Wiem że, może być też problem sondy lambda, ale te cewki nie dają mi spokoju. Czy fakt, iż cewki nie są identyczne, może mieć wpływ na zachowanie silnika?
Będę też wdzięczny za informacje na temat sondy lambda w tym samochodzie, zwłaszcza gdzie ona jest (jeśli jest jedna) oraz czy trudno ją wymienić. Dzięki.

Zdjęcia: http://imgur.com/a/rkZfh

*ikona świeciła mi się od początku - czyli jakieś dwa lata. Niestety, ale mechanicy mają problem z wymówieniem nazwy samochodu, a co dopiero z podpięciem komputera diagnostycznego :-) .
Odswieze temat.Zaczynam zglebiac temat cewek.Tez mam Diamond ft0169.Szperajac w necie znalazlem ze takie same byly w Teriosie.Moze to by pasowalo...Ciekaw tez jestem jak Kolega poradzil sobie z tymi cewkami.https://allegro.pl/oferta/cewka-zaplonowa-daihatsu-terios-1-3i-16v-4wd-1997-8177065582
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2019-07-19, 05:46   

syak napisał/a:
soiret: dzięki bardzo!

Kupiłem czytnik OBDII i podpiąłem do samochodu, Torque wyciągneło błędy "Random/multiple misfire" i misfire dla pozostałych cylindrów. Kasowanie błędów pomaga tylko na krótką chwilę. Czy to może być wina nędznych "kabli zapłonowych"/słabej elektryki? Czy pozostałe cewki mogą powodować takie błędy?
Cały czas krążę wokół tych cewek, bo ostatnim razem ich wymiana pomogła, niestety, od tego czasu zaczęła migać kontrolka, która co prawda świeciła, ale przynajmniej światłem stałym :-) .
U mnie tez kasowanie błędow pomagalo na chwile./wypadanie zapł.chociaz jezdzil bez zastrzezen/I ostatnio z nudów podokrecalem cewki,posprawdzalem i popsikalem odpowiednim spreyem kostki przy cewkach i wtryskach i od kilku dni nie ma bledow.Chociaz w tym czasie nie zrobilem duzo kilometrow,tylko krotkie miejskie jazdy.Cudów nie oczekuje,moze blad wyskoczy ale kto wie...... :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8