Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jakieś dobre strony z czesciami, firmy cuś??
Autor Wiadomość
antenka 

Samochód: Daihatsu Siorion 1.0
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Gru 2015
Posty: 1
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-12-20, 14:18   jakieś dobre strony z czesciami, firmy cuś??

hej :) posiadam Daihatsu Sirion 1.0 już 3 rok nim zaczne jeździć od nowego roku ;p i powiem Wam że naprwdę ale nie potrafiłam jakiegoś forum znaleźć polskiego co by pomogli jak coś sie zepsuło czy cuś... i tak w pierwszym roku jako to chyba każdy lubi szybką jazdę chciałam wypróbować ile mój Daihu wyciąga- przy 160km/h kolebało się tak jakby miało się rozpaść na środku drogi haha. cóż na wynik mojego szaleństwa nie musiałm długo czekać bo tydzien poźniej autko zaczeło się"palić" jak to krzyczeli ludzi... i tu był problem gdyż mechanicy nie znali sie na takim aucie i nie chcieli sie brać, szukaliśmy jakiś książek żeby tato sam mógl naprawić ale też nic takiego nie znalazłam...tato siedział z kolegą w garażu i patrzyli się na wszystko i raczej było to to... oddałam głowice do regeneracji, wymieniłam uszczelke pod głowicą i tu był kłopot bo zamienników jest trochę ale która firma lepsza jest ?? wydałam na te uszczelki kupe kasy bo niestety okazały sie zasłabe, za cienkie, za grube zawsze coś póki nie trafiliśmy na odpowiednia...wymieniłam świece, wszystko co tam jest i teraz śmiega mi auto :) ale powiem Wam że staram sie 110 km/h góra jechać chyba że trzeba wyprzedzać na autostradzie to 140 góra bo nie powiem ale drążek od skrzyni biegów to się trzęsie jak cholera hehe
i cóż jedyny teraz mów problem to wymiana wydechu bo mi pękł na tłumiki końcowym 2 raz <za 1 razem był spawany teraz jest wieeelka dziura i kicha> plus 150 zł dodałam i mam cały a nie tylko koncówke cobardziej sie oplacało kupic..., zamówiłam jż cały tłumik rury i wgl ale też nie było łatwo bo jak się okazało nie ma ich dużo w Polsce a dzwoniłam po różnych firmach ..,
i taka to moja historia

i teraz pytanie czy macie jakies sklepy, albo z jakich firm kupować do tego autka czesci takie sprawdzone ??
_________________
Antenka:)
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2015-12-20, 21:08   jakieś dobre strony z czesciami, firmy cuś??

Witam na forum! warto zaglądać na forum zawsze ktoś coś doradzi .Gdyby wynikł problem postaram się z katalogu sprawdzić część po numerze oryginału i wtedy jest łatwiej coś dokupić .Ale tak generalnie to ciężka nóżka ,bo w poście nie kryje tego szanowna właścicielka.Prośba ,by Antenka ,albo pisała wolniej lub sprawdzała co pisze ,bo trzeba powtarzać czytanie zagubionych liter w słowach ,którym brak jest :oops: znaczenia.
Ostatnio zmieniony przez soiret 2015-12-31, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-12-20, 22:27   

Witamy pierwszą forumowiczkę.
Z częściami trzeba sobie jakoś radzić. Na mniejsze, nietypowe części są sklepy internetowe w Japonii i Rosji. Poszukaj linków na forum.
Części eksploatacyjne dostępne są w Polsce bez problemu w sklepach sieciowych i internetowych. Zwykle od ręki albo na drugi dzień.
Tak na półce, w przypadkowym sklepie to raczej rzadkość.
Pytaj zawsze na forum. Chętnie pomożemy.
Co do jeżdżenia Sirionem 1.0 z prędkościami autostradowymi to nie polecam. W tym, małym silniczku jest tylko 2;. oleju i bardzo łatwo go przegrzać przy długim utrzymywaniu maksymalnych obrotów. Szczególnie, że jeszcze łatwiej przegapić poziom minimalny...
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10