Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Yrv w trasie.
Autor Wiadomość
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-05-04, 06:10   Yrv w trasie.

Witam.Wybralem sie wreszcie Yrv w dalsza trase,na Slowacje.Zrobilem ok 900km.Mialem obawy,autko tanio kupione,nie jest idealne,nie bylem go pewny....Ale sprawdzlo sie bardzo dobrze.Do predkosci dozwolonych jest ok,pozniej moze ciut glosno.I nieco brakuje mocy w gorkach na podjazdach.Raz zmierzylem spalanie na odcinku 100km.Niesprzyjajace warunki,podjazdy,zjazdy,ciagle ograniczenia predkosci,korki,roboty drogowe.Wyszlo 5,5.Marka chyba malo znana na Slowacji.W ciagu 3 dni widzialem tylko jedno Daihatsu,/Siriona/
 
 
Yoshi 

Samochód: Daihatsu YRV 4WD
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-05-18, 22:16   

Kiedyś też sporo jeździłem w trasy swoim YRV - kupiłem w wersji 4WD, bo jeździłem na zawody biegowe zimą, a nie byłoby mnie stać na utrzymanie Subaru ;-)
Sprzęt, serwis, szatnia i jadalnia w takim aucie - co najfajniejsze, narty biegowe pięknie wchodzą do niego w pionie pod kątem, wcale nie trzeba mieć kombi ;-)
Napęd 4WD wspaniały - nie jednego SUVa z pseudo napędem 4x4 zostawiłem na ostrym, oblodzonym podjeździe! Z każdej zaspy sam wyjeżdżałem. Przejechałem kawał gór w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji i nigdy mnie nie zawiódł. Spalanie w trasie, jeśli sam i tylko podstawowy sprzęt to 6-6,5 L / 100 km, ale jak załadowany mocno to 7,5L było rekordem. Na co dzień spala mi max 6 L / 100 km, a mieszkam w górach. Faktycznie jest mułowaty pod góry, ale jak się dobrze go rozkręci na 3 biegu, to daje radę ;-) Natomiast na autostradzie kiepsko - ja trzymam 3200-3400 obr., tj. 110-120 km/h i to wydaje się optymalne dla niego, ale na dzisiejsze czasy za mało. Trzeba zbierać na coś nieco większego - Suzuki SX4, a może w końcu Subaru :-)
Generalnie jak będziesz o niego dbał, regularnie przeglądał, to nie powinien Cię zawieść w żadnej trasie, tak jak i mnie.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-05-19, 05:08   

Ogolnie dbam o auta,chociaz poprzedni wlasciciel nie dbal.I był bity w bok.Jeszcze do konca nie wiem na jak dlugo sie z nim związe.Ale sprawuje sie dobrze.Co do szybkosci...110-120 po Slowacji czy Wegrzech/moze sie wybiore/wystarczy,Są tam wysokie mandaty.Wczoraj chcialem sie scigac z Bmw x6 :-D Dogonilem go ale gosc chyba sie wkurzyl i mi uciekł...Co do suzuki sx4,fajne autko ale jest blizniak z logo Fiata.Rozni sie tylko znaczkiem a jest tanszy.Powstaje nawet w tej samej fabryce na Wegrzech.Ja ogladalem ostatnio Suzuki ignis,tez fajne.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-05-19, 07:34   

Do ścigania z X6 potrzebujesz GTti.
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Yoshi 

Samochód: Daihatsu YRV 4WD
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-05-19, 10:10   

Ignis też mi się podoba i również są w wersji 4WD :) Sporo tego widuję w Czechach, ma nawet lekko podwyższone zawieszenie. Jest też jego brat bliźniak Subaru G3X. Ten model jak już, to tylko z silnikiem 1.5.
Natomiast odpowiednik SX4 ze znaczkiem Fiata ma jeden minus - jest tylko z silnikiem diesla, a ja lubuję tylko w benzyniakach. Suzuki ma świetny i niezawodny 1.6 benzyna, rozrząd również na łańcuchu. Po drodze jest jeszcze Suzuki Liana, ale ten mniej mi się podoba, szczególnie jego cyfrowe wskaźniki na desce rozdzielczej.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-05-19, 14:42   

Wiem ze z X6nie ma zadnych szans,nie ta klasa,nie ta cena,tym bardziej smieszniej to wygladalo jak chcialem je wyprzedzac.Az sie gosc/Ukrainiec/zdenerwował....
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-05-19, 14:46   

Jeszcze pozostaje Honda Hrv,podoba mi sie 3 drzwiowa.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-06-21, 04:29   

Yrv na Wegrzech/Tokaj/.Druga dluzsza trasa "zaliczona".https://www.fotosik.pl/zdjecie/a3561627c22d139f Na Wegrzech zero Daihatsu,prawie same Suzuki.Nie dziwi,są tam produkowane.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-06-21, 08:44   

No to można powiedzieć, że na Węgrzech YRV to taki król szos.
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-06-21, 10:47   

Tak :mrgreen: :lol: Na wsiach co drugie auto to Suzuki Ignis.Sprawdza sie Yrv na trasie,4,1 l na 100,tyle uzyskalem jadac spokojnie ze stala predkoscia.Tak pomyslalem tak sobie,teraz producenci chwala sie ze ich nowe hybrydy za 100tys zł pala 4-4,5.Juz kilkanascie lat temu samochody tyle palily....
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-06-21, 14:18   

4L , / łał

mi pali 8 :-)
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-06-21, 17:32   

Bylem zaskoczony,4,1 litra,jadac spokojnie na trasie do 100km/h.Dwa razy zmierzylem spalanie,w trudniejszych warunkach podgórski/Rzeszow,Dukla,Barwinek/, 5,5.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8