Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wahacz, sworzeń wahacza
Autor Wiadomość
dziobak

Samochód: Terios
Dołączył: 21 Cze 2017
Posty: 4
Skąd: Barlinek
Wysłany: 2017-06-21, 19:07   wahacz, sworzeń wahacza

Witam wszystkich!
Jestem posiadaczem teriosa J102 z 2003r. Mam pytanko odnośnie wahaczy: znalazłem wahacze bez sworzni, ale już samych sworzni do tego modelu nie mogę znaleźć. Czy ktoś może próbował wymieniać same sworznie? Jeżeli nie ma takiej możliwości to proszę o radę jakie kompletne wahacze kupować, żeby to pojeździło :) Dodam że sporo jeżdżę po słabych drogach polnych, leśnych brukach itp.
Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-06-21, 22:29   Re: wahacz, sworzeń wahacza

dziobak napisał/a:
Witam wszystkich!
Jestem posiadaczem teriosa J102 z 2003r. Mam pytanko odnośnie wahaczy: znalazłem wahacze bez sworzni, ale już samych sworzni do tego modelu nie mogę znaleźć. Czy ktoś może próbował wymieniać same sworznie? Jeżeli nie ma takiej możliwości to proszę o radę jakie kompletne wahacze kupować, żeby to pojeździło :) Dodam że sporo jeżdżę po słabych drogach polnych, leśnych brukach itp.
Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki


Witam kolego zdaje się zakupiłeś do J102 jak wspominasz wahacze , ale w tym modelu wahacze nie mają jak w niektórych autach np.nitowanych sworzni i wtedy te sworznie same wymieniasz .W tym modelu są fabrycznie tak zbudowane wahacze ,że wahacz jest do wymiany cały a nie tylko sworzeń .W katalogu oryginalnych części nie ma sworznia jako osobnej części o dziwo jest tuleja w tym wahaczu ,która sama występuje jako część która jest dostępna osobno ,ale sworzeń nie .Może jakiś magik z wahacza go wydłubie ,ale wtedy trzeba szukać podobny sworzeń z innych modeli aut.
Najlepiej kupować takie znane marki Delphi , Blue Print -to angielski zamawiacz części w dobrych fabrykach na całym świecie i mogę polecić .
 
 
arsene 

Samochód: terios J1 1.3, terios J2 1.5
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 25
Skąd: Miłoszewiec
Wysłany: 2018-02-17, 18:56   

Czy ktoś wymieniał wahacz samodzielnie ? Właśnie rozkręciłem śruby i za chiny ludowe nie mogę wyjąć tej śruby poziomej. Po prostu opiera się o sanki. Nie ma żadnych szans jej wyjąć bez wycinania plazmą kawałka żelastwa sanek.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-02-17, 20:37   

Witam kolege wystarczy dobrze podłożyć podnośnik na przodzie i jak potrzeba to trzeba użyć młota bo bez niego to nie robota.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-02-17, 21:24   

Nie bardzo rozumiem jak może opierać się o sanki. Ponoć jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów?
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
arsene 

Samochód: terios J1 1.3, terios J2 1.5
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 25
Skąd: Miłoszewiec
Wysłany: 2018-02-19, 20:22   

Joki napisał/a:
Nie bardzo rozumiem jak może opierać się o sanki. Ponoć jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów?
;)


Sorry chlopaki, dopadła mnie "pomroczność jasna" jak jednego z byłych prezydentów.

Byłem już tak zmęczony, że nie zauważyłem, że ta belka z przodu przed śrubą poziomą mocujacą wahacz jest przykręcana!!!!!!!!
Byłem gotów już ją ciąć plazmą aby wysunąć tę śrubę do przodu.
Wahacz wymieniony bez problemu. Zdziwiłem się, że tak ładnie wykręcały się śruby. Autko z 2003 roku.
Nie raz zrywam śruby w młodszych autkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8