Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rurka cieczowa w klimatyzacji
Autor Wiadomość
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-20, 15:36   Rurka cieczowa w klimatyzacji

Mam prośbę o podpowiedź do bardziej doświadczonych użytkowników forum :) Okazało się, że (najprawdopodobniej) w moim Sirionie pękła rurka cieczowa HP. Czy orientujecie się, gdzie mogę kupić tę część i ewentualnie jaki ma ona numer katalogowy? Czy pasować będzie tylko ta z bliźniaczego modelu rocznik/silnik (pan w serwisie uczulał mnie, że w niektórych samochodach te rurki nie są identyczne)?

Pan z serwisu powiedział również, że po wyjęciu rurki być może będzie możliwość zespawania. Jako, że jestem kompletnym laikiem, nie wiem, czy to jest dobry pomysł i czy taka naprawa ma sens... Jeśli ktoś z Was ma o tym pojęcie, będę wdzięczna za wszelkie informacje :)

Z góry dziękuję

Ania :)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-07-20, 20:47   

Lepiej poszukać używki. One się nie zużywają. Jeśli się rozszczelniła to musiała albo być źle zamocowana i nastąpiło zmęczenie materiału albo uszkodzona z zewnątrz.
Szukaj od tej samej generacji, z tym samym silnikiem.
Chyba, że pewien, wspaniałomyślny forumowicz z dostępem do Microcat-a sprawdzi i potwierdzi, że niezależnie od silnika pasuje?
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-24, 09:46   

[/quote] Chyba, że pewien, wspaniałomyślny forumowicz z dostępem do Microcat-a sprawdzi i potwierdzi, że niezależnie od silnika pasuje?
;) [/quote]

Czy masz na myśli jakiegoś konkretnego wspaniałomyślnego forumowicza? :)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-07-24, 14:48   

Tak ale skoro się jeszcze nie ujawnił to pewnie nie ma czasu?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-07-24, 19:01   Re: Rurka cieczowa w klimatyzacji

a.pe napisał/a:
Mam prośbę o podpowiedź do bardziej doświadczonych użytkowników forum :) Okazało się, że (najprawdopodobniej) w moim Sirionie pękła rurka cieczowa HP. Czy orientujecie się, gdzie mogę kupić tę część i ewentualnie jaki ma ona numer katalogowy? Czy pasować będzie tylko ta z bliźniaczego modelu rocznik/silnik (pan w serwisie uczulał mnie, że w niektórych samochodach te rurki nie są identyczne)?

Pan z serwisu powiedział również, że po wyjęciu rurki być może będzie możliwość zespawania. Jako, że jestem kompletnym laikiem, nie wiem, czy to jest dobry pomysł i czy taka naprawa ma sens... Jeśli ktoś z Was ma o tym pojęcie, będę wdzięczna za wszelkie informacje :)

Z góry dziękuję

Ania :)


mogę to sprawdzić i podpowiedzieć ,ale jeśli ktoś mnie o coś prosi proszę podawajcie VIN auta ,bo nie chciałbym w ciemno coś podawać a być pewnym ,że tak jest .Więc czekam na VIN
 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-25, 10:38   

Z góry bardzo dziękuję :-) Poniżej numer VIN:

JDAM301S001091747
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-07-26, 20:02   

a.pe napisał/a:
Z góry bardzo dziękuję :-) Poniżej numer VIN:

JDAM301S001091747


Proponuję wydrukować ten skan i poprosić o wskazanie mechanika na skanie ,która to konkretnie ma być do wymiany ,bo mi się zdaje ,że to ta w prawym rogu ,ale nie jestem pewny .Zawsze jeśli będzie potrzebny numer konkretnej części jestem do dyspozycji oczywiście jak tylko pozwoli mi czas na zajęcie miejsca przed monitorem.

 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-04, 12:05   

Dzięki wielkie, to była ta w dolnym prawym rogu. Koniec końców została zespawana, bo jak słusznie zauważył pan mechanik, kupując używkę nie mam gwarancji, że nie będzie miała jakiejś mikroskopijnej dziurki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8