Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sirion 1.0 - stukanie przy ruszaniu, unoszenie przodu
Autor Wiadomość
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 2017-09-24, 15:44   Sirion 1.0 - stukanie przy ruszaniu, unoszenie przodu

Witam,

mój trzeci problem z moim nowym Sirionem (1.0 2001) to stukanie przy ruszaniu.

Problem: stukanie/rwanie przy gwałtownym ruszaniu.
Objawy: przy gwałtownym ruszaniu mam wrażenie, że "wyrwie silnik", tak jakby coś "przeskakiwało" / stukało. Jeśli ruszam wolno i puszczam sprzęgło bez gazu to tak jakby unosiło lekko przód na tym stuknięciu.

Auto sprawdzone na ścieżce diagnostycznej, amortyzatory ok, zawieszenie ok.
Jeden z mechaników stwierdził, że są luzy na poduszce skrzyni biegów oraz na poduszce przedniej - i obstawia tą przednią - widać ją z góry przez silnik trudny dostęp przy wydechu.
Drugi mechanik pokazał mi na kanale - po spodem po stronie pasażera, z przodu takie gumowe mocowanie, co również nazwał poduszką.

Zacząłbym je wszystkie wymieniać jednak okazuje się, że to spore koszty, a mechanik bardzo drogo sobie liczy za ich wymianę. Zatem chce pominąć zbędne wydatki. Może ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację.

Z góry dziękuję za zainteresowanie.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-24, 16:11   

Na 99% poduszka. Przednia jest łatwa do wymiany. Jeśli zdejmie się zderzak to nawet bardzo łatwa. I to bez podnośnika.
Poduszka skrzyni też da się wymienić w garażu.
Najgorzej z tą tylną. Tu potrzebny jest kanał lub podnośnik.
Poduszki wcale takie drogie nie są. Tylna to mi nawet została sprawna ale od 1.3 Ktoś musiałby sprawdzić czy pasuje. Wygląda tak samo ale może być szersza itp.
Została mi kiedyś po tym jak mechanik stwierdził, że jest padnięta a później się okazało, że to przednia poduszka stuka bo jest poluzowana. Wystarczyło dodkręcić śruby na pasie przednim. No i tylna została.
Też mi tak stukało przy ruszania.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-24, 17:03   

Ten mój mechanik chciał wydech odkręcać żeby się dostać. Wskazał na poduszkę, która jest tuż pod filtrem oleju, taka okrągła guma. Zrobiłem zdjęcie ale nie mogę zamieścić.

On raczej zderzaka nie odkręci. Za wymianę chciał 200zł, poduszka w sklepie 170zł, na allegro jeśli dobrze znalazłem za około 100zł. To sporo patrząc na wartość auta i na fakt, ze nie jestem pewien czy to to ;)

Czy możesz wskazać, które śruby należy podkręcić? Może u mnie też tyle wystarczy.

Mógłbym spróbować sam ale musiałbym znaleźć jak odkręcić zderzak sprawienie no i jak tą poduszkę ;)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-24, 19:05   

Tam jest sporo miejsca między silnikiem a pasem przednim. Można swobodnie się dostać z góry. I bez odkręcania zderzaka da się wymienić.
U mnie były luźne dwie śruby mocujące poduszkę do dolnej belki pasa przedniego. O ile dobrze pamiętam nakrętki są od spodu a łby śrub od góry.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
Ostatnio zmieniony przez Joki 2017-09-24, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-24, 19:35   

Dzięki za wskazówki. Przyjrzę się jutro jeszcze i sprawdzę u innego mechanika.
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-10-01, 19:40   

I ja się podepnę. Mam delikatne stuki z przodu. Wrażenie jakby przednie zawieszenie było luźne. Jak się robi zimno i wilgotno w tamtym roku miałem takie pojedyncze strzały jakby od sprężyny przy ruszaniu przy skręcie głównie do tyłu. Orzeczono łożyska amorków. Na wiosnę wymieniłem łożyska. Delikatne kolebanie przodu pozostało. 3 razy przechodziłem ścieżkę i szarpaki i wszystko niby ok. Teraz zrobiło się zimniej i jak się rusza do tyłu kręcąc kierownicą dochodzi czasem do dźwięku jakbym na orzech włoski najechał.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-01, 21:28   

waldi napisał/a:
I ja się podepnę. Mam delikatne stuki z przodu. Wrażenie jakby przednie zawieszenie było luźne. Jak się robi zimno i wilgotno w tamtym roku miałem takie pojedyncze strzały jakby od sprężyny przy ruszaniu przy skręcie głównie do tyłu. Orzeczono łożyska amorków. Na wiosnę wymieniłem łożyska. Delikatne kolebanie przodu pozostało. 3 razy przechodziłem ścieżkę i szarpaki i wszystko niby ok. Teraz zrobiło się zimniej i jak się rusza do tyłu kręcąc kierownicą dochodzi czasem do dźwięku jakbym na orzech włoski najechał.


Na szarpakach tego niestety nie zdiagnozują do wymiany w przodzie poduszka amortyzatora i pod nią gumowy krążek bardzo gruby ,który z upływem lat auta i ucisku na niego jest mniejszy i tam jest luz .
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-10-01, 22:10   

Czy ten luz jest niebezpieczny, czy tylko wpływa na komfort jazdy? Do wymiany jest cała poduszka, czy ta gumowa gruba podkładka? Swego czasu próbowałem szukać poduszek, to podobno nie ma zamienników a oryginały coś około 500 zł za sztukę.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-02, 20:31   

waldi napisał/a:
Czy ten luz jest niebezpieczny, czy tylko wpływa na komfort jazdy? Do wymiany jest cała poduszka, czy ta gumowa gruba podkładka? Swego czasu próbowałem szukać poduszek, to podobno nie ma zamienników a oryginały coś około 500 zł za sztukę.


Na pewno jak będzie długo tak użytkowane i zależy na jakich drogach to zapewne powygina się także taka podkładka wyglądająca jak kielich w tym zawieszeniu ,która podtrzymuje tą gumę, jeśli ta guma jest jeszcze w miarę gruba to dobrze a jeśli jest jak naleśnik to będzie coraz mocniej stukało. Sprawa części są zamienniki tylko ,że te poduszki są różne do Siriona zależy jaki model czy z początku produkcji czy końca muszę mieć VIN auta ja wymieniłbym całość ,gdyby mi się to wydarzyło poduszka plus guma .
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-10-03, 09:14   

vin JDAM100S000554908 rok 2004, wymieniałem łożyska, takie kliny walcowe.
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-10-03, 19:08   

U mnie to na 100% przednia poduszka silnika, szukam używanej. Dziś nawet kupiłem jedna nową na allegro ale sprzedający oddzwonił i powiedział, ze już nie ma i w hurtowniach nie widać.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-03, 21:18   

waldi napisał/a:
vin JDAM100S000554908 rok 2004, wymieniałem łożyska, takie kliny walcowe.


Na rysunku masz to o czym pisze ,gdzie może być luz (to tylko moje przypuszczenia) nr 77 poduszka amortyzatora oraz pod nią taki krążek gumowy jak łożysko nr 132.Nie wiem dlaczego ,ale obie poduszki lewa strona i prawa są chyba inne ,bo są rożne numery na tę część .W innych Daihatsu tak nie jest .Może rozstaw śrób jest inny sam sprawdź ,bo nie wiem.

https://www.autodoc.pl/cz...-10471/daihatsu



 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-10-03, 22:37   

Dzięki za informacje. Dziś próbowałem potestować pod kątem poduszek, ale wyjątkowo dobrze się zachowywał, tylko delikatne pukanie przy hamowaniu lub przyspieszaniu. Tylko, że dziś padało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8