Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o weryfikację VIN
Autor Wiadomość
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-10-22, 19:30   

Komis wystawia gwarancję na 3 m c. Większy mój niepokój budzi to, że dostaję tylko fakturę vat-marża w kontekście rejestracji. Wszędzie piszą o ciągłości umów.
Pozdrawiam
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-22, 20:21   

niki68 napisał/a:
Komis wystawia gwarancję na 3 m c. Większy mój niepokój budzi to, że dostaję tylko fakturę vat-marża w kontekście rejestracji. Wszędzie piszą o ciągłości umów.
Pozdrawiam


Sama faktura nie wystarczy potrzebujesz także
-dokument zapłata akcyzy przez komis za ten pojazd
-dowód rejestracyjny
-karta pojazdu
wtedy trzeba obce dokumenty przetłumaczyć na polski u tłumacza przysięgłego i wtedy można iść do Wydziału Komunikacji zrejestrować pojazd.
 
 
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-10-22, 20:32   

To wszystko mam
dokument zapłata cła przez komis za ten pojazd
dowód rejestracyjny - brief (Nazwisko Szwajcara)
karta pojazdu - w Szwajcarii nie ma kart pojazdu
tłumaczenia mam

Chodzi mi o to, że na dowodzie rejestracyjnym jest nazwisko osoby prywatnej (Szwajcar), a komis wystawia mi fakturę. Na stronach piszą, że komis musi mi dać umowę kupna samochodu od Szwajcara w celu zachowania ciągłości umów. Już zgłupiałem ... dzięki, że poświęcasz swój czas.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-23, 15:34   

niki68 napisał/a:
To wszystko mam
dokument zapłata cła przez komis za ten pojazd
dowód rejestracyjny - brief (Nazwisko Szwajcara)
karta pojazdu - w Szwajcarii nie ma kart pojazdu
tłumaczenia mam

Chodzi mi o to, że na dowodzie rejestracyjnym jest nazwisko osoby prywatnej (Szwajcar), a komis wystawia mi fakturę. Na stronach piszą, że komis musi mi dać umowę kupna samochodu od Szwajcara w celu zachowania ciągłości umów. Już zgłupiałem ... dzięki, że poświęcasz swój czas.


Zdaje się ,że różne informacje z różnych źródeł wprowadziły kolegę w błąd .Takie są procedury ,że jeśli komis jest właścicielem pojazdu wystawia fakturę VAT na kupowany przez kolegę pojazd.To że jest w dowodzie rejestrac. osoba fizyczna szwajcar to nie ma znaczenia ty zawierasz transakcję z tym komisem ,bo to komis jest teraz właścicielem auta a nie szwajcar . Gdyby tak było ,że umowa kupna zawarta była ze szwajcarem to kolega musiałby występować w tej umowie jako kupujący od szwajcara z wszystkimi danymi personalnymi i to kolega musiałby auto sam sprowadzić a także musiałby dopełnić wszelkich formalności z cłem i urzędem skarbowym we własnym zakresie.Wiem,że są nieuczciwi handlarze którzy sprowadzają auta tak ,że wcześniej biorą wszystkie dane chcącego kupić auto i na miejscu np.w Szwajcarii wpisują je w umowie a handlarza w żadnym dokumencie nigdzie nie ma .Jak już pisałem komis auto mógł kupić na kilka sposobów i raczej nie pochwali się ile zarobił .
 
 
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-10-23, 19:28   

Dziękuję bardzo za informacje. Już wszystko wiem. Zapytałem w Wydziale Komunikacji. Mam wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji. Teraz zastanawiam się czy brać to auto. Miałem okazję zobaczyć auto na kanale. Niestety widać pod spodem ogniska korozji. Nie jest tragedia, ale ideał też nie jest. Blacha w podłodze ma korozję blisko tylnego zderzaka. Trzeba wyciąć kawałek i zrobić wspawkę. Generalnie chyba trzeba wypiaskować podłogę, wrzucić epoksyd i zakonserwować. Metody na pana Józia już nie chcę bo przez taką antykorozję zgnił mi Yaris :-(
Czy auta ze Szwajcarii bywają zalane?. Mój chyba stał długo pod gołym niebem bo koła pasowe ma podrdzewiałe. Generalnie silnik pracuje równo, silnik suchy, masła pod korkiem brak, z rury nie dymi :-) Czy wszystkie Teriosy od 2006 roku są na łańcuszku?
 
 
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-10-23, 21:33   

To jeszcze proszę pięknie o rozkodowanie takiego numeru VIN: JDAJ210G001053901
Z góry dziękuję
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-24, 15:54   

niki68 napisał/a:
Dziękuję bardzo za informacje. Już wszystko wiem. Zapytałem w Wydziale Komunikacji. Mam wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji. Teraz zastanawiam się czy brać to auto. Miałem okazję zobaczyć auto na kanale. Niestety widać pod spodem ogniska korozji. Nie jest tragedia, ale ideał też nie jest. Blacha w podłodze ma korozję blisko tylnego zderzaka. Trzeba wyciąć kawałek i zrobić wspawkę. Generalnie chyba trzeba wypiaskować podłogę, wrzucić epoksyd i zakonserwować. Metody na pana Józia już nie chcę bo przez taką antykorozję zgnił mi Yaris :-(
Czy auta ze Szwajcarii bywają zalane?. Mój chyba stał długo pod gołym niebem bo koła pasowe ma podrdzewiałe. Generalnie silnik pracuje równo, silnik suchy, masła pod korkiem brak, z rury nie dymi :-) Czy wszystkie Teriosy od 2006 roku są na łańcuszku?


Tak Teriosy 2 generacji są na łańcuchu rozrządu ,ale wcześniejsze z pierwszej generacji były tylko te po lifcie także na łańcuchu.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-24, 15:57   

niki68 napisał/a:
To jeszcze proszę pięknie o rozkodowanie takiego numeru VIN: JDAJ210G001053901
Z góry dziękuję


To auto jest z Włoch ,gdzie sprzedano po raz pierwszy to model drugiej generacji, ale przed liftem.Po liftowy to musiałby być od 2009 r,

 
 
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-11-05, 22:59   

Bardzo proszę o rozkodowanie VIN JDAJ210G001011824
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-11-06, 16:43   

niki68 napisał/a:
Bardzo proszę o rozkodowanie VIN JDAJ210G001011824


proszę bardzo auto sprowadzone z Włoch

 
 
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-11-13, 00:54   

Dziękuję pięknie. Właśnie tego sobie zakupiłem. Podłoga zdrowa, w gazie. Bardzo mi się podoba ... no i wreszcie w teren pojechać się da. Skoro błoto pchałem przednim zderzakiem, to coś to autko potrafi. A mówili, że zabawka.
 
 
Rolex

Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: zachod
Wysłany: 2018-02-18, 22:46   

Witam Was
Zamierzam zakupić dla żony i dla siebie przy okazji na polowania coś takiego: https://www.otomoto.pl/of...d-ID6ztpbt.html

Potrzebuję info z vin: JDAJ211G001005882

Będę wdzięczny za każdą sugestię co do auta.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-02-19, 17:34   

Rolex napisał/a:
Witam Was
Zamierzam zakupić dla żony i dla siebie przy okazji na polowania coś takiego: https://www.otomoto.pl/of...d-ID6ztpbt.html

Potrzebuję info z vin: JDAJ211G001005882

Będę wdzięczny za każdą sugestię co do auta.


Witam proszę bardzo sprzedający zdaje się nie za bardzo ma pojęcie co to jest reduktor w tym jak w każdym innym Teriosie nie ma żadnego reduktora a jest tylko blokada mostów.Kluczyki komplet to 3 sztuki.Zwróć uwagę ,że to model z silnikiem 1,3 który był zastosowany w Teriosie z poprzedniej generacji J102 a nie z tym mocniejszym 1,5 105 KM.Silnik jak wspomina sprzedawca nie ma nic wspólnego z Yaris a chyba ,że filtr oleju taki sam.Sprawa instalacji gaz dla mnie troszkę dyskusyjna .Te auta nie mają hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego toteż grzebanie w silniku by ustawić luz zaworów z instalacją gaz będziesz miał częstsze niż z regulacją hydrauliczną jakiegokolwiek innego auta.Auto z Włoch przytargane produkcja 08/ 2007 rok.
 
 
Rolex

Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: zachod
Wysłany: 2018-02-19, 18:13   

Dziękuję szukam dalej. Po lekturze na to forum już wiem czego szukać 🔎
 
 
K.K 

Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-27, 09:13   

Witam! Przymierzajac sie do zakupu auta szukam roznic w wyposazeniu. Czy mozecie mi objasnic nastepujace ,,hasła,,.
(B2CC) HI-G PACKAGE
(G2AD) SUSPENSION
(G4AJ) TIRE & DISK WHEEL
(G4FC) WHELL CAP-AL WHEEL
((KGEB) GRADE MARK (ALL DE)
(K6JB) TRANSMISION MARK 4
(K8BB) ROOF RAIL-WITH
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9