Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelniacz wałka wybieraka w skrzyni manualnej
Autor Wiadomość
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 11:26   Uszczelniacz wałka wybieraka w skrzyni manualnej

Witam wszystkich jako użytkownik Daihatsu.
Do tej pory miałem YRV 1.0, ale teraz przesiadłem się na Siriona 1.3 z 2007 r. Do pełni szczęścia brakuje małej rzeczy, a mianowicie ustalenia nr części, a konkretnie uszczelniacza (simmering) wałka wybieraka skrzyni biegów. Mam w tym miejscu wyciek i chciałbym to naprawić. Nie mam Microcata, więc nie mogę ustalić nr części, którą mam nadzieję, że uda się kupić (może w Toyocie?) :)
Podaję nr vin JDAM 301S001056547

A tu przykładowe foto: http://en.daihatsu-club.n...70_p8012401.jpg
http://daihatsu.co.id/spa...ever#hash33261C (część oznaczona nr 33261h)

Dzięki za pomoc!
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-11-12, 16:26   Re: Uszczelniacz wałka wybieraka w skrzyni manualnej

karloss napisał/a:
Witam wszystkich jako użytkownik Daihatsu.
Do tej pory miałem YRV 1.0, ale teraz przesiadłem się na Siriona 1.3 z 2007 r. Do pełni szczęścia brakuje małej rzeczy, a mianowicie ustalenia nr części, a konkretnie uszczelniacza (simmering) wałka wybieraka skrzyni biegów. Mam w tym miejscu wyciek i chciałbym to naprawić. Nie mam Microcata, więc nie mogę ustalić nr części, którą mam nadzieję, że uda się kupić (może w Toyocie?) :)
Podaję nr vin JDAM 301S001056547

A tu przykładowe foto: http://en.daihatsu-club.n...70_p8012401.jpg
http://daihatsu.co.id/spa...ever#hash33261C (część oznaczona nr 33261h)

Dzięki za pomoc!


Powitać mam zaszczyt odpowiem linki są jak najbardziej niestety nie wystarczające ,bo produkowane w oparciu o licencję Daihatsu w Indonezji posiada wiele numeracji innych do tych aut ,które są z ubiegłych lat a wiele jest części produkowanych u lokalnych dostawców w Indonezji i ma także inny numer mimo ,że firmowane jest Daihatsu.Także auto z Indonezji jest poddane wielu modyfikacjom ,by przypadło do gustu tamtejszym klientom.Wklejam skany masz kolego także numer części tej osłony gumowej ,jako pierwsza niżej to co kolegę interesowało.Uszczelniacz jak najbardziej zakupisz w Toyota Motor Polska ale także w Subaru ,gdyż ta sama część występuje w Justy pod tym samym numerem.


 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 18:12   

Wielkie podziękowania za szybki odzew!:)
Potwierdziło się moje "dochodzenie" w kwestii nr części, jest tylko jedno ale ...chyba jednak bez ściągania skrzyni nie da się tego wymienić. Wybierak jest zakończony tulejką, która zamontowana jest na stałe. Muszę pokombinować jak to uszczelnić bez ściągania skrzyni. Tragedii nie ma, ale za jakiś czas może to puścić.

A tak przy okazji- czy jest jakiś rekomendowany olej do skrzyni? Parametry znam, kwestia producenta, czy nie ma to większego znaczenia?

A co do samego autka to jest super, aż dziwi, że w Polsce nie ma obecnie przedstawicielstwa Daihatsu. Ludzie nie więdzą jakie to pomysłowe i dobrze wykonane autka :)

PS. Jak by ktoś potrzebował pomocy odnośnie Forda do służę pomocą, to druga moja ulubiona marka, której również jestem użytkownikiem :)
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8