Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda na podłodze
Autor Wiadomość
Adute 

Samochód: Cuore L701
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-11-27, 23:41   Woda na podłodze

Witam. Od początku posiadania Cuoriana mam problem z mokrą podłogą po większych deszczach (dużych kałużach). Nawet nie jest wilgotna, tylko robi się jezioro. Myślałem, że po prostu podłoga to sito, ale dzisiaj okazało się, że jest tylko jedno ognisko korozji (dziura), na podłodze (w nogach prawego tylnego pasażera). Poza tym jedna łatka, a reszta to oryginalna zdrowa podłoga bez rdzy. Podejrzewam, że bez zdjęcia całej tapicerki i wygłuszenia się nie obejdzie? Czy może L701 ma jakiś słaby punkt?
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-11-29, 22:57   Re: Woda na podłodze

Adute napisał/a:
Witam. Od początku posiadania Cuoriana mam problem z mokrą podłogą po większych deszczach (dużych kałużach). Nawet nie jest wilgotna, tylko robi się jezioro. Myślałem, że po prostu podłoga to sito, ale dzisiaj okazało się, że jest tylko jedno ognisko korozji (dziura), na podłodze (w nogach prawego tylnego pasażera). Poza tym jedna łatka, a reszta to oryginalna zdrowa podłoga bez rdzy. Podejrzewam, że bez zdjęcia całej tapicerki i wygłuszenia się nie obejdzie? Czy może L701 ma jakiś słaby punkt?


A tak co tam chcesz wygłuszać ? Najpierw musisz wszystko wyciągnąć wszystkie fotele ze środka ,by zobaczyć czy tylko w tym miejscu jest naturalna klimatyzacja i jeśli się da wycinać i wspawać część podłogi z blachy jeśli ktoś się zgodzi to zrobić za takie pieniądze jak zechce a kolegę kwota nie przestraszy.Nawet gdybyś się zgodził na taką robotę to i tak musi wszystko ze środka być wybebeszone.Powód jest prosty mała iskra z migomatu i auto gaszą chłopaki z czerwonego auta takie przynajmniej są zasady spawania .Chyba ,że to zrobi jakiś kamikaze ,który nie boi się niezłego paleniska.
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-11-30, 08:16   

Prawda. Poza tym wyjęcie foteli i wykładziny z podłogi to jest maks 15min więc nie ma się co szczypać.
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-11-30, 16:56   

Jeśli jak piszesz jest mało tej wentylacji to pewnie da się coś połatać ,bo jak zapuścisz do takiego stanu ,że wszystko zgnije to nie będzie to opłacalne robić ,bo podroży wartość auta.
 
 
Adute 

Samochód: Cuore L701
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-12-01, 21:39   

Łe, nie chodziło mi o to, czy do spawania trzeba wyjąć wnętrze, bo to wiem. :D Miałem na myśli skąd tyle wody w środku, skoro jest tylko jedna dziura?
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-12-01, 22:40   

Adute napisał/a:
Łe, nie chodziło mi o to, czy do spawania trzeba wyjąć wnętrze, bo to wiem. :D Miałem na myśli skąd tyle wody w środku, skoro jest tylko jedna dziura?


A myślisz ,że jak jest mała dziura to nie naleci ,a jesteś pewny ,że w innym miejscu na podłodze na łączeniu blach nie ma przecieku.Radzę samemu wszystko wyjąć i zobaczyć ,bo możesz się zdziwić jak ta dziurka nie będzie dziurką a sporym kawałkiem skorodowanej blachy.Po wyjęciu wszystkiego widać i można ocenić ile trzeba będzie naprawić.Przecież jak masz mokro na podłodze to wykładzina kolego pleśnieje i wchodzi w nią grzyb i korozja jeszcze bardziej postępuje a na dodatek zapewne to wszystko śmierdzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8