Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe mody, zwieszenie, wydech co jeszcze?
Autor Wiadomość
Piston 

Samochód: Daihatsu Sirion
Wiek: 29
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
  Wysłany: 2017-10-26, 17:34   Podstawowe mody, zwieszenie, wydech co jeszcze?

Witam, zakupiłem Siriona 1.3 102km 2000r (chyba sport, jeszcze aż tak dobrze ich nie rozróżniam) i moje pytanie jest następujące, co zrobić, aby poprawić właściwości jezdne, po pierwsze zawieszenie, wydaje mi się, że jest zbyt miękkie, robił ktoś coś u siebie i może ma jakieś rady, jakie amorki, sprężyny pakować, drugie pytanie to wydech, jest zwyczajnie zbyt cichy, planuje pełny przelot, jak to się ma w tych silnikach, spora różnica mocy na + lub -? Może warto wymienić tylko końcową puchę a resztę zostawić w serii? Dodam, że przesiałem się z a4 b5 2.8 quattro w manualu, jakoś Daihatsu musi mi to wynagrodzić :lol: . Jakieś inne rady dotyczące poprawy właściwości jezdnych mile widziane, pozdrawiam
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-26, 18:02   

Wg mnie sam fakt, że pozbyłeś się krzyżackiego auta to już jest duży zysk.

Na 99% amortyzatory są do kitu. Kup nowe, w zasadzie jakiekolwiek się da ale nowe będą dobre. Sprężyn bym nie ruszał, chyba że chcesz jakieś obniżenie to na alegru kiedyś był zestaw. Polecam felgi 15 i jakieś sensowne opony i gwarantuję, że będzie prowadzić się bdb.
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-10-26, 19:02   

Cytat:
Może warto wymienić tylko końcową puchę a resztę zostawić w serii?

Tam za bardzo więcej nic nie ma. Kat w kolektorze zintegrowany, dalej środkowy (przelotowy) i końcowy. Z tym, że moim zdaniem możesz tylko pogorszyć. To nie turbo.
Jak chcesz coś solidnie poprawić to swap na 1.3T z YRV GTti.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Piston 

Samochód: Daihatsu Sirion
Wiek: 29
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-10-26, 20:04   

Ok, dzięki za podpowiedzi, jak skończę działać to się pochwalę :), może cos fajnego nawet z tego wyjdzie, zawieszenie to czyste daihatsu, czy mogę szukać też coś z innych modeli np. toyota itp?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-10-26, 20:47   

Własną konstrukcja Dai. Nic wspólnego ze znanymi Toyotami.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Tand2601 

Samochód: Daihatsu Sirion m100
Wiek: 26
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-10-27, 12:27   

Przyjemny efekt daje wstawienie nawet innych kol ;) moje prawie dwudziestoletnie alufelgi daihatsu nie należały już do najpiękniejszych, ale trafiły mi się zdecydowanie młodsze alu, które teść mi zostawił po sprzedaży auta. Co prawda też 14, ale cal szersze od oryginalnych i z troszkę mniejszym ET. Opony 185 w porównaniu do 155 robią sporą różnicę, a i wizualnie dużo lepiej to wygląda ;) felga 6" z ET 38 fajnie wypełniła autko, ale w granicach rozsądku, nic nie wystaje ani nie ma ryzyka zniszczenia nadkoli. W przyszłe lato planuje odrestaurować swoje oryginalne alufelgi, bo jednak miło będzie popatrzeć na autko w takim stanie jak wyszło z fabryki ;)

EDIT: Oprócz zmian w zawieszeniu dużą poprawę komfortu jazdy uzyskasz wyciszając drzwi ;) Ja u siebie zrobiłem to można powiedziec "po kosztach" używając bitumicznej taśmy dekarskiej. Dwie rolki w cenie ok 50zl/szt. wystarczyły na wyciszenie 4 drzwi i jeszcze trochę zostało. Efekty bardziej niż zadowalające, hałas z zewnątrz podczas jazdy z większymi prędkościami znacząco się zmniejszył, muzyka lepiej brzmi i od tamtej pory radio mam ustawione kilka "oczek" ciszej.
Ostatnio zmieniony przez Tand2601 2017-10-27, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tand2601 

Samochód: Daihatsu Sirion m100
Wiek: 26
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-10-27, 12:37   


Niestety nie mam lepszych zdjęć, ale mniej więcej tak wyglądają moje dwudziestoletnie felgi ;) odchodzący chrom i lakier, rozwarstwienia itp


A tutaj autko już na nowych felgach ;)


I jeszcze porównanie szerokości ;)
 
 
Piston 

Samochód: Daihatsu Sirion
Wiek: 29
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-10-27, 13:34   

;-) ;-) Szczerze, nie mam pojecia jakie tam są felgi, jakie opony itp, nie ma mnie na miejscu, nie mam jak sprawdzić, zobaczymy jak to będzie, póki co sa plany, do ich realizacji jeszcze trochę czasu :), z tym wyciszeniem to dobry pomyśl, będę musial to zrobić, dzięki za podpowiedzi! Pozdrawiam i życzę milego weekendu
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2017-12-09, 22:18   Re: Podstawowe mody, zwieszenie, wydech co jeszcze?

Piston napisał/a:
Dodam, że przesiałem się z a4 b5 2.8 quattro w manualu, jakoś Daihatsu musi mi to wynagrodzić :lol: .

Wiem, że to nie B4 2,8 Q ale co takiego zawiniło/czym podpadło B5 2,8 Q ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9