Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nie działa pilot i nie tylko w M3
Autor Wiadomość
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-23, 22:52   

Ok jak możesz zobaczyć będę wdzięczny i tak najwcześniej wezmę się za to w środę a i tak pewnie zacznę od dywanika pasażera bo jak tam jest mokro i idzie przewód to jakoś mi najbardziej podejrzane się wydaje
 
 
alarmsas

Samochód: Sirion M3 Sport
Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-12-23, 23:45   

Nie ma wkrętów, tylko spinki. Trzeba podważać, co przy obecnych temeraturach skazane jest na pękanie spinek mocujących listwy.
Możesz spróbować podgrzewać miejscowo opalarką, ale i tak wcześniej, czy później nieobędziesz się bez zapasowych spinek.
Jedź do jakiegis zakładu alarmiarskiego, to ogarną to w kilka minut, pewnie niewiele skasują.
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-24, 10:19   

Tak chyba zrobię 😀
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-26, 00:52   

Powiedzcie mi jeszcze jak możecie gdzie szukać przyczyny pojawiającej się wody pod dywanikiem pasażera ?
Są jakieś newralgiczne punkty w Sirionie ? Jak taki przeciek zlokalizować ?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-12-26, 09:11   

Jeśli podłoga nie jest zgnita na wylot i nie brakuje jakiejś zaślepki pod dywanikiem to szukałbym w nadkolu. Jeśli to pasażer z przodu to także a może nawet najpierw w podszybiu i nagrzewnicy.
O żadnych, typowych usterkach tego typu nie słyszałem.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-26, 09:41   

Mokro jest pod dywanikiem pasażera ale w przedniej części sucho w tylnej części dywanika mokro jak się naciśnie ręką to jak gabka mokra. Gdzie jest umiejscowiona nagrzewnica ? I jescze jedno pytanie jak zajrzę pod dywanik i tam będzie problem z tym zawarciem to tylko izolować czy wymieniać kabelek? Chodzi mi o to czy jak teraz kabel jest dlugo mokry to czy za jakiś czas rdza go przez to nie weźmie i problem powróci ?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-12-26, 11:35   

Nagrzewnica jest pod deską po stronie pasażera. Za schowkiem.
Kabel musiałby być przetarty żeby zwierać. Przez samą wilgoć nie powinien. Woda tylko ułatwia połączenie odizolowanego kabla do masy. Najlepiej zaizolować i usunąć przeciek.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-12-26, 12:12   

rafix napisał/a:
Powiedzcie mi jeszcze jak możecie gdzie szukać przyczyny pojawiającej się wody pod dywanikiem pasażera ?
Są jakieś newralgiczne punkty w Sirionie ? Jak taki przeciek zlokalizować ?


Z wodą jest problem bo wystarczy malutka szparka i ona się dostaje do wnętrza .Może być i nagrzewnica a może brak położenia dokładnej masy uszczelniającej w jakimś łączeniu na podszybiu ,przegrodzie silnikowej ona może nie lecieć wielkim strumieniem ,ale zbierać się skapując malutkim strumieniem do wnętrza .Oczywiście to może mieć związek z naprawą blacharską niezbyt solidną ,albo może była wymieniana szyba czołowa ,która jest niestarannie wklejona i przez nią wlatuje woda.Ten temat jest szeroki oby udało się znaleźć przyczynę tej powodzi ,bo na wiosnę będziesz miał w podłodze matkę natury w kolorze rudym i przy okazji cały czas wszystko będzie parować w środku a wykładzina zacznie pachnieć stęchlizną .
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-26, 22:01   

Kurcze nie brzmi to najlepiej. Do jakiego fachowca z takim problemem jechać - zwykły mechanik, blacharz jakiś?
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-27, 20:26   

Jutro jestem umówiony na początek na czyszczenie kanałów odpływowych w podszybiu zobaczymy czy pomoże.
Dziś na razie wszystko samo się naprawiło, jaki z tego wyciągnąć wniosek? Czy któryś z czujników mógł sam przestać zwierać? Czy "samonaprawienie"ewidentnie wskazuje na kabel pod wycieraczką pasażera - przeschło trochę i zaczęło działać?
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-12-27, 20:48   

rafix napisał/a:
Jutro jestem umówiony na początek na czyszczenie kanałów odpływowych w podszybiu zobaczymy czy pomoże.
Dziś na razie wszystko samo się naprawiło, jaki z tego wyciągnąć wniosek? Czy któryś z czujników mógł sam przestać zwierać? Czy "samonaprawienie"ewidentnie wskazuje na kabel pod wycieraczką pasażera - przeschło trochę i zaczęło działać?


Obawiam się ,że ta przypadłość powróci jak będzie troszkę znów padało lub będziesz na myjni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9