Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reflektor
Autor Wiadomość
Piotrek.St. 

Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-01-09, 22:21   Reflektor

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale czy chcąc wymienić reflektor przedni w trevisie trzeba demontować zderzak? Jeśli ktoś się już w to bawił będę wdzięczny za jakiekolwiek instrukcje :)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-01-09, 22:34   

Trzeba. Jak dotąd w każdym Dai, w którym odkręcałem reflektor lub błotnik albo zderzak było tak samo. W zasadzie we wszystkich japońskich, w których miałem okazję widzieć ten fragment.
Zdejmujesz zderzak z zatrzasków ślizgu i już powinien być dostęp do wkręta w błotniku. Tylko chyba spinki nadkola w zderzaku też trzeba rozpiąć żeby zdjąć zderzak ze ślizgu? Do tego wkręt w błotniku od góry i w pasie przednim. Nie pamiętam jak wkręt w pasie przednim. Być może trzeba całkiem zdjąć zderzak?
Jeśli tak to kilka spinek pod spodem, kilka do nadkoli, kilka na górze pasa przedniego i jedna śrubka za tablicą rejestracyjną. Zdejmujesz z zatrzasków ślizgów i cały zderzak.
5 minut roboty.
Tylko nie rozpinaj spinek na sucho bo pourywasz. Psiknij jakimś WD40 albo wodą z mydłem.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Piotrek.St. 

Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-01-09, 22:41   

Jutro planuje się z tym zmierzyć, a ponieważ jestem totalnym amatorem w tych kwestiach zakładam że będę potrzebował znacznie więcej niż 5 minut ;) dzięki za szybką odpowiedź!
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-01-10, 16:38   

Piotrek.St. napisał/a:
Jutro planuje się z tym zmierzyć, a ponieważ jestem totalnym amatorem w tych kwestiach zakładam że będę potrzebował znacznie więcej niż 5 minut ;) dzięki za szybką odpowiedź!


Najlepiej zacząć od zdjęcia przednich kół a potem spinki w nadkolach jak się połamią lepiej kupić nowe ,bo wtedy są mocniejsze a te będą już osłabione i zapewne mogą tak mocno nie trzymać jak będziesz zakładał nadkole po wymianie lampy i będzie wszystko nie tak przylegało jak jest do karoserii .Spinki firmy Romix są do kupienia i bardzo dobrej jakości. Kwestia ślizgu zderzaka czy go nie połamiesz ,bo on trzyma bokiem zderzak i lampę, a jest szansa ,że będziesz miał nowy wydatek na niego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8