Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Applause AWD i Charade 1.0 TS
Autor Wiadomość
pawka 

Samochód: było:skoda100, peugeot104 jest applause ''93
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-08-24, 11:42   

A to mnie zaskoczyłeś.Byłem pewien,że gazowe są o wiele twardsze od olejowych.Myślałem że to ten oryginalny :?: przód mnie telepie!
_________________
Paweł
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-24, 19:28   

Tak przy okazji taka ciekawostka - film z 1990 roku kręcony zza kierownicy Daihatsu Applause
Link do filmu
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2017-08-27, 19:58   

Na przełęczy salmopolskiej wczesnym zimowym rankiem też nie będzie dużego ruchu ;-)
Ten okres już się nie wróci ( mniejszy ruch na drogach itp .)
Dzisiaj droga zimową porą nie odśnieżona jest masakrą. kataklizmem wręcz. Kiedyś była normalną i za to mam do dnia dzisiejszego szacunek do ówczesnej nauki jazdy, stylu i podłoża z akcentem na Rwd ;-)
 
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-09-27, 14:11   

Mały update. Powoli ogarniam Appliego. Tylne hamulce trzymały, więc kupiłem zestaw sprężyn, ale po rozebraniu okazało się, że odpadły okładziny w szczękach jednego koła i oczywiście cylinderki zapieczone. Więc kolejne 35zł poszło. Obroty już nie falują oraz komputer nie zgłasza błędu tps. Na razie stoi i czeka na ustawienie zapłonu, bo na czuja się nie da i dygocze na wolnych obrotach. Podciśnienia sprawdzone. Nowe kable zapłonowe.
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2017-09-30, 18:54   

Mamy te same bębny, też wymieniałem cylinderki ( dopasowałem z jakiegoś innego auta TRW ). Podciśnienia, jak można sprawdzić samemu ? ( w innym aucie mam niedziałającą regulację reflektorów, są sterowane podciśnieniem ).
 
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-10-09, 18:35   

O widzisz. Bębny i szczęki pewno będą pasować od Suzuki Baleno. Rozruszałem i działa wszystko. Ręczny zaczyna dopiero jak się wszystko ułoży. Zapłon ustawiłem, jest szatan powyżej 3tys (chyba mam wycięty katalizator (buczy mocno poniżej 2 tys obrotów przy hamowaniu silnikiem) i ciekawe jak z osiągami po tym zabiegu). Podciśnienia - same rurki sprawdziłem pod kątem pęknięć. Warto to zrobić.
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2017-10-13, 19:00   

Nie wiem jak sprawdzić podciśnienie, wężyki. Kat teoretycznie ( puszka jest, nie wiem co jest w środku ), będę miał flanszę kolektora wydechowego od hondy. Chcę zamienić obecny kolektor wydechowy na 4-2-1 hondo/alfowy.
Będę wybierał się w twoje strony, daj jakiś namiar PW kontaktowy.
 
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-11-25, 19:28   

Ma ktoś pomysł, co jeszcze sprawdzić. Silnik odpala do strzała na zimno, trochę nierówno przyspiesza, ale nie falują obroty. Jak się nagrzeje to lekko skaczą. Sonda lambda działa, ale o dziwo po odpięciu nie ma dużej różnicy i sterownik nie sygnalizuje błędu mimo że sygnał do kompa dochodzi. Kopułka, palec, świece, cewka, kable, czujniki ok. Na ciepło trzeba kręcić tak z 3-4s żeby odpalił.
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
DETT 


Samochód: Daihatsu A101, Subaru BH9
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 90
Skąd: Miastko
Wysłany: 2017-11-25, 21:25   

Hmm... Suspens godny kryminału Agathy Christie... Co jest przyczyną problemu... ?

ECU w tych Daihatsu to specyficzna konstrukcja. Nie każdy błąd jest jasno sygnalizowany kontrolką. Np. błędy sondy lambda w ogóle nie powodują wywalenia CHECK'a. Ale w pamięci ECU coś może być. Trzeba wywołać kody błyskowe zwierając piny w kostce diagnostycznej. Może to coś pokaże? Bo to jakby jakiś czujnik związany z temperaturą świrował. Nie ma ich dużo, ale zawsze:
- czujnik temp. do ECU (zielona wtyczka dwu pinowa),
- czujnik temp. cieczy do zegarów (pojedyńcza wsówka),
- czujnik temp. zasysanego powietrza (w kolektorze dolotowym, ten biały, albo czerwony :-P )
- czujnik temp. do wentylatora (w obudowie termostatu) - ale to razcej mało prawdopodobne,
MAP Sesnor nie powinien mieć na to wpływu. Źle dobrany będzie powodował zbyt wysokie spalanie albo czkawkę w całym zakresie obrotów (zależy czy wsadzimy od mniejszego silnika do większego , czy odwrotnie).
Żadnych czujników położenia wału, wałka rozrządu czy Halla ten silnik niema.
Jakiś problem mechaniczny? Zły olej?
Przepustnicę w końcu wymieniłeś całą?
_________________
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-11-26, 21:33   

Dziękuję Mistrzu za rady. Zawierałem oczywiście sławetne piny - zero błędu. Jeszcze świece będę diagnozował bo są założone jakieś irydowe z przerwą ponad 1mm i spróbuje ją zmniejszyć. Lambdę też bym chciał podmienić bo na starym forum ktoś miał podobne objawy i to była sonda. Też mam tak, że jak przekroczy 4tys to nagle zaczyna znacznie mocniej ciągnąć. Przepustnicy nie zmieniałem, bo wszystko z nią ok. TPS także ok (brak przejścia na styku dla wolnych obrotów powodował ich mocne falowanie).

A Charade chyba oddam w dobre ręce bo szkoda żeby stało. Do pracy mam blisko i autem mało jeżdżę. Myślę, że jedno wystarczy.
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
DETT 


Samochód: Daihatsu A101, Subaru BH9
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 90
Skąd: Miastko
Wysłany: 2017-11-26, 23:49   

Jak coś to idealnie pasuje lambda od Lanosa 1,5. ;-)
Wystarczy przelutować wtyczkę.

Na świece irydowe zawsze było mi szkoda kasy. Te świece mają w założeniu starczać na dłużej, a nie poprawić osiągi. I nie zaleca się modyfikowania ich przerwy - łatwo uszkodzić irydową powłokę. Zawsze dawałem "zwykłe" Denso K20PR-U11. Tak jak patrzę po katalogu to one mają przerwę 1,1mm.
_________________
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-11-27, 21:20   

O widzisz ;) To sonde wymienię. W manualu podają 1 do 1.1mm dla zwykłych świec (trochę dużo). Zmniejsze do 0.8 (niby dobrze do gazu) i zobaczymy. Według mnie najlepiej dać swiece takie, jak podaje producent.
Edit:
No i po zmniejszeniu przerwy jest tak samo. Chyba go zalewa bo jak na ciepło dluzej postoi to ciężko pali.
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-01-03, 21:57   

Duży update.

Wreszcie sukces. Zmieniłem sondę, ustawiłem zawory (oj ciaśniutko było) i miodzio. Zero wibracji, obroty trzyma jak marzenie. Doszedł taki mały chochlik - czasem obroty spadały i nie reagował prawie na gaz przez parę sekund - chodził nierówno. Obstawiałem filtr paliwa i to było to. Odkręcić śrubę od rurki do silnika to był istny koszmar, ale się udało.

Zostały pierdółki - chyba termostat do wymiany, bo jak dziś jeździłem po górach i po długim hamowaniu silnikiem temperatura spadła dość mocno. Szyby strasznie wolno się otwierają, ręczny na jedno koło nie działa (przyblokowała się linka i regulator ustawił tak, że już bardziej się nie da zaciągnąć). Wydech jest gdzieś nieszczelny z przodu (katalizator jest). No i regulacja gazu, bo teraz się na nim jeździć nie da.

Podsumowując - świetny samochód, wygodny i oryginalny, ale jak zawsze trzeba poprawiać po mechanikach i właścicielach. No i pamiętajcie - gaz zamontowany niedbale i brak regulacji zaworów to największa krzywda, jaką można wyrządzić starszemu autu. Jak ktoś robi mało kilometrów to lpg nie ma żadnego sensu.
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
pawka 

Samochód: było:skoda100, peugeot104 jest applause ''93
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-04, 20:31   

Ściągę ze starego forum umieściłem w poście : pozostałe modele - regulacja luzów zaworowych . Ale dla Ciebie to już musztarda po obiedzie!! Ja na razie zrezygnowałem z regulacji ; zawory klepią tylko jak zimne od zakupu w 2008 bez zmian , póżniej cichutko!!Ale ja nie mam gazu :-)
_________________
Paweł
 
 
Byrd 

Samochód: Corolla E10 XLi
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-01-21, 13:37   

Kolejny update. Wymieniłem ECU, bo problem z wolnymi i przyspieszaniem na ciepło wynikał z dziwnej relacji na czujnik temperatury w kolektorze dolotowym - ten czerwony. Na zimno jest ok, ale jak się zagrzeje to na ciepłym rezystancja wskazuje na około 40st, a charadowicz (dzięki serdeczne za pomoc) miał około 10. Przy odpietej czujniku chodzi lepiej. Wygląda na to, że zalewa świece. Czujnik sprawdzałem według manuala i rezystancja jest ok zależnie od temperatury. I takie pytanie do fachowców - czy zbyt wysoka temperatura wynika z:
A) uszkodzonego czujnika
B) grzania się od kolektora np. olejem z odmy (trochę za dużo nalałem).
C) coś innego
_________________
Charade CB23 91' RIP
Lexus IS200 99'
Było Charade CB23 91'
Był Applause 4x4 93'
Toyota Corolla E10 XLi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8