Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MOJE YRV
Autor Wiadomość
joleczka 

Dołączyła: 03 Cze 2017
Posty: 12
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-06-04, 14:00   

Witam.Od grudnia 2016 jestem posiadaczką YRV z 2001r.Lubię swoje autko za to jak taki mały samochodzik żwawo rusza spod świateł i czasami ciekawe miny innych kierowców.Mam tylko jeden problem.Spalił mi się silniczek tylnej wycieraczki,kupiłam używany na allegro,ale ...nie mogę zdjąć chyba dobrze napiszę"trzpienia".Chodzi mi o to co wkłada się w szybę i zakłada wycieraczkę.Czy może ma ktoś jakieś swoje metody na zdjęcie tego i przełożenie na nowy silniczek.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-06-04, 18:22   

Sprawa jest trudna. Miałem to samo. Można próbować ściągaczem ale efekt jest słaby bo ramię jest z tworzywa i pęka a następnie wychodzi wtopiona w nie tuleja, która zostaje na trzpieniu.
Dopiero wtedy da się ją rozciąć lub ściągnąć ale ramię jest zniszczone. Trzeba kupić nowe.
Ogólnie inne metody są trudne do zastosowania bo całość zamontowana jest w otworze, w szybie i łatwo ją stłuc.
Jeśli spalił się sam silnik to łatwiej przełożyć tylko jego. Cała przekładnia wtedy zostaje. Niestety u mnie ktoś próbował chyba zgarnąć ciężki śnieg i najpierw połamały się zęby w przekładni a później spalił silnik, więc wymiana samego silniczek na nic się nie zdała.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-10-30, 09:13   

Witam.Ostatnio cos mnie zaciekawilo,takie moje spostrzezenia dotyczace Yrv....Czasami jezdze na Ukraine i czekajac w kolejce na granicy rozmawia sie z ludzmi.Yrv ogolnie wzbudza ciekawosc,nawet celnikow,zdarzylo mi sie 3 lub 4 razy ze ludzie sadza ze jest to 2-3 letni samochod kupiony w salonie.Chodzi mi o design,wyglad....wyglada wspolczesnie,czasami tlmacze ze ma 16lat,czasami nie.I wlasciwie w 2001 roku co inne firmy oferowaly,Corse B jeszcze chyba.Punto II,stara Fieste po ktoryms tam liftingu,Yaris I ktory juz sie postarzal.Na ich tle Yrv wyglada bardzo nowoczesnie.Nie zestarzal sie.Takie moje przemyslenia po ostatniej sobocie gdy facet pytal czy to nowka z salonu.. :-D :lol:
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-01-22, 15:22   

Witam.Dzisiaj mija rok jak kupilem Yrv. Zrobilem 16,6 tys. km.Autko odwiedzilo trzy kraje,jeden kilkakrotnie.W tym czasie wymienilem olej,plyn chlodniczy,swiece,dwie zarowki.Spawalem tlumik i musialem kupic opony.Chyba nie tak duzo jak na 17-letnie autko.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-01-22, 16:01   

......i jeszcze sonde lambda.... :idea:
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-01-22, 23:34   

Krzysiek. napisał/a:
Chyba nie tak duzo jak na 17-letnie autko.

Raczej mało. Przy nówce za sam przegląd dałbyś więcej.
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9