Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Automatyczna skrzynia biegów Terios 2
Autor Wiadomość
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-16, 12:05   Automatyczna skrzynia biegów Terios 2

Dzień dobry.
Potrzebuję pomocy dotyczącej nazwy lub numeru automatycznej skrzyni biegów w celu dobrania lub znalezienia wymiarów uszczelniaczy na wał przeniesienia napędu. Skrzynia ma wycieki z przodu i z tyłu. Obawiam się, że po rozebraniu stare uszczelki się rozsypią a samochód będzie nie wiadomo jak długo stał na placu u mechanika.
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji. Mam nadzieję, że ktoś się spotkał z czymś podobnym i mnie poratuje w biedzie.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-01-16, 13:54   

Przydałoby się info o silniku i napędzie ale jakimś tropem mogą być dane z Toyoty Rush z silnikiem 3SZ-FE. Numer katalogowy skrzyni 35000B0020.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-16, 14:51   

Daihatsu Terios 2007 rok prod., poj. 1,5 105 KM, napęd 4x4.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-01-16, 16:08   Re: Automatyczna skrzynia biegów Terios 2

JanB napisał/a:
Dzień dobry.
Potrzebuję pomocy dotyczącej nazwy lub numeru automatycznej skrzyni biegów w celu dobrania lub znalezienia wymiarów uszczelniaczy na wał przeniesienia napędu. Skrzynia ma wycieki z przodu i z tyłu. Obawiam się, że po rozebraniu stare uszczelki się rozsypią a samochód będzie nie wiadomo jak długo stał na placu u mechanika.
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji. Mam nadzieję, że ktoś się spotkał z czymś podobnym i mnie poratuje w biedzie.


Witam kolegę jeśli ktoś chce uzyskać szczegółów to wystarczy spojrzeć na innych użytkowników jakie dane auta piszą i są one potrzebne ,by koledze pomóc.Bez VIN nie podejmuję się pomocy !
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-16, 20:27   

Przepraszam za opóźnienia w odpowiedziach i roztargnienie ale taki rozerwany dzień.
VIN pojazdu to: JDAJ210G001034553
Dziękuję za cierpliwość.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-01-17, 17:37   

Masz numery po VIN tych uszczelniaczy .Bez problemu dostępne po tych numerach katalogowych w Toyota ASO ,ale pewnie trzeba by je zamówić i kilka dni poczekać ew. mogą mieć w Poznaniu Agmar na miejscu.Auto z Włoch przytargane ,bo tam było sprzedane po raz pierwszy.



 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-18, 12:26   

soiret przywracasz wiarę w istnienie dobrych i bezinteresownych ludzi.
Nigdzie nie mogłem znaleźć info a najbliższy znany "dobry" spec zajmujący się skrzyniami automatycznymi jest oddalony o 80 km.
Jeszcze raz dziękuję.
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-23, 13:01   

Dzień dobry.
Bardzo pomógł mi forumowicz soiret ale mam jeszcze ogólne pytanie czy ktoś wymieniał uszczelnienia skrzyni. Problemem jest znalezienie oryginalnych części więc może udałoby by się zamontować zamienniki o tych samych wymiarach.
Moje pytanie - jakie wymiary mogą mieć wyżej na forum opisane uszczelki ?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-01-23, 13:11   

Oj chyba słabo szukałeś?
https://www.amayama.com/en/part/toyota/9004311285
https://www.amayama.com/en/part/toyota/9004311320
Po 3 dolary za szt. Do tego dojdzie przesyłka Small Packet za jakieś 5 dolarów i za dwa tygodnie listonosz przyniesie.
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-23, 13:17   

Dzięki Joki
Będę próbował i jak się uda to napiszę.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-01-23, 23:29   

Tam się nie ma co nie udać. Jeśli tylko masz kartę kredytową lub konto PayPal to sprawa prosta.
Sprawdzone nie raz.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-01-24, 18:04   

I oryginalne .Przy wymianie jest troszkę grzebania trzeba wał zdemontować i chcesz się bawić w gówn...e zamienniki i potem jak zacznie ciec po np. 2 miesiącach będziesz to znów rozbierał.Dla mnie to trochę niezrozumiałe .Ja się nie bawie w żadne zamienniki są tańsze bo są mniej trwałe i cena jest zawsze dlatego mniejsza.Zresztą te uszczelniacze nie mają ceny z kosmosu ok. 40 zł w ASO Toyota będżie ich cena jak nie wiesz jak zamówić z Amayamy.
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-09, 11:59   

Uszczelnienia kupione oryginalne w firmie Agmar. Polecam również Toyota ASO Chodzeń Warszawa. Tam do sprawy poważnie podszedł Pan Piotr Przepiórka, p.przepiorka@chodzen.pl.
Części założone - problem zniknął.
Moje podziękowania wszystkim za pomoc.
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-25, 12:13   

Witam wszystkich odwiedzających to forum. Mam pytanie związane z wymianą oleju w skrzyni automatycznej. Wiem, że odpowiednik Dexstron III ale jeszcze ile go wchodzi przy zwykłym spuszczeniu i wlaniu nowego. Mój mechanik jest ciekawy ile kupić. Inaczej trzeba będzie zmierzyć ilość, która wyleci.
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-25, 13:51   

Według instrukcji obsługi do 1,5 litra z łącznej ilości 4,6. Według zapisków poprzedniego właściciela mojego Teriosa można wym max 2,2 litra.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8