Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieszczęsny zawór EGR Daihatsu sirion m1 1.0 43kv 58km 2003
Autor Wiadomość
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
  Wysłany: 2016-03-26, 20:26   Nieszczęsny zawór EGR Daihatsu sirion m1 1.0 43kv 58km 2003

Witam wszystkich forumowiczów

Ostatnio zacząłem miec problemy w moim "dudusiem" :P mianowicie zaczął nierówno pracowac na biegu jałowym, podczas dodawania gazu w czasie jazdy czasami pojawia sie cos w stylu turbo dziury "opózniona reakcja na gaz" podejrzewam iz może to byc zabrudzony zawór EGR lecz nie wiem gdzie mam go szukac jak on wyglada w tym aucie i co trzeba ewentualnie rozebrac zeby sie do niego dostac?? bede wdzieczny za jakie kolwiek podpowiedzi :lol: A póki co to życze wszystkim WESOŁYCH ZDROWYCH SWIAT I SMACZNEGO JAJKA :-)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-03-27, 07:56   

Nigdy nie słyszałem o przypadku zabrudzenia EGR w tym silniku. Niestety jestem na wyjeździe i nie mam jak podesłać teraz zdjęcia ale jest on łatwo dostępny.
Przy opisanych objawach bardziej obstawiałbym jednak kończącą się pompę paliwa. One tak mniej więcej w tym wieku padają dosyć często.
Wesołych Świąt!
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2016-03-28, 11:11   

Dziekuje za zainteresowanie tematem, na pewno wezme pod uwage pompę paliwa jak kolega sugeruje acz kolwiek najpierw chciałbym sprawdzic tego EGR-a a to dlatego ze auto miało robiony remont silnika (wymiana pierscieni, usczelniaczy zaworowych, planowanie głowicy) gdyz przpuszczało olej i jakis czas tak jezdziło stad moje podejrzenie o zabrudzonym egr gdyz przez jakis czas było mocno traktowane tymi brudnymi spalinami przed remontem... poczekam az kolega wróci i bede wdzieczny za zdjecie :) pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-04-24, 08:17   

Zupełnie zapomniałem o temacie ale wczoraj przy okazji zerknąłem pod maskę i wydaje mi się, że w tym silniku nie ma EGR. Może się mylę ale nie znalazłem nic co przypominałoby go. Serwisówka też nie wymienia nigdzie takiego elementu. To konstrukcja z lat 90-tych, kiedy jeszcze EGR nie we wszystkich silnikach był stosowany.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2016-04-27, 17:28   

ok, dziekuje bardzo za info :) tez własnie nie mogłem go zlokalizować. Faktycznie moze go nie być.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8