Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sirion 1.0 centralny zamek ne działa we wszystkich drzwiach
Autor Wiadomość
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-29, 21:49   

No i jeszcze jedno - czy ten siłownik jest naprawialny? Tzn czy można przy nim pogrzebać czy to raczej do wymiany?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1941
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-10-01, 14:28   

Wszystko da się naprawić. Albo spalone jest uzwojenie silniczka albo ułamane alby wyrobione coś mechanicznie. Dlatego może być tak, że mimo, że się da to łatwiej będzie wymienić.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-10-03, 19:11   

Pooglądałem zdjęcia tego siłownika i rzeczywiście jest połączony z zamkiem w drzwiach. Jak przywiozę auto od mechanika (wymiana poduszki) to spróbuje jeden siłownik wykręcić. Obawiam się tylko, że po odkręceniu wszystko się rozsypie i już tego nie złoże ;)

Może ma ktoś jakiś tutorial jak to odkręcić albo chociaż co tam jest bo w drzwiach nie widać.
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2017-10-04, 18:19   

Witam
Jak mnie sie zepsuł centralny a dokładnie silniczek w jednych z drzwi to kupiłem sobie siłownik uniwersalny za 10ł i śmiga mi już 3 rok.. co prawda nie pasuje do starych dziur dlatego trzeba sobie wywiercić nowe w odpowiednim miejscu ale cała operacja nie jest skomplikowana mnie to zajęło w sumie 1,5 godziny na spokojnie ważne ino żeby sobie kupic ten siłownik 2 pinowy bo sa chyba jeszcze 5 pinowe i potem trzeba dopasowywac kabelki i szukac tych odpowiednich :) Pozdrawiam
Podaje przykładowego linka do tego zamka ;) http://allegro.pl/silowni...6911713675.html
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-10-04, 21:42   siłowniki

Takie siłowniki zakupi się w każdym sklepie z częściami RTV za taką samą cenę także na sztuki i są od ręki.Na dwa lub pięć przewodów.
 
 
kami

Samochód: Yrv
Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 2018-04-06, 13:06   

waldi napisał/a:
Odnośnie pilota, to 6 lat temu dorabiałem do swego siriona. Tam jest dość nietypowe sterowanie jak dobrze pamiętam 5v sekwencyjnie. Podobno miało się nie dać, ale opracowałem układ do klasycznego sterowania bez dodatkowych przekaźników i i siłownika. Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę poszukać i umieścić schemat.



Czy mógłby pan wysłać schemat
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2018-04-07, 10:35   


Trochę słaba jakość, ale na szybkiego komórką robione. Opis kolorów przekaźników pasuje do konkretnego modelu strowania. Kluczową kwestią było odwrocenie działania przekaźników, ponieważ mamy tu działenie sekwencyjne, a nie klasyczne podawanie napięć na linie z/o.
 
 
kami

Samochód: Yrv
Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 2018-04-08, 13:14   

waldi napisał/a:

Trochę słaba jakość, ale na szybkiego komórką robione. Opis kolorów przekaźników pasuje do konkretnego modelu strowania. Kluczową kwestią było odwrocenie działania przekaźników, ponieważ mamy tu działenie sekwencyjne, a nie klasyczne podawanie napięć na linie z/o.

Wielkie dzieki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8