Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klawisz
Autor Wiadomość
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-11-13, 00:52   

Kwicol napisał/a:
Witam.
A ja mam pytanie odnośnie przycisku MODE ? Do czego służy ten przycisk,w moim modelu jest zaślepiony.


Klawisz Mode w wersji J2 2006 rok zmienia sposób wyświetlania danych z komputera. Średnie spalanie, średnia prędkość, zasięg.
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-09, 12:13   

Odnośnie napędów - mam auto z automatyczną skrzynią biegów. Posiada ono napęd na 4 koła i między osiową blokadę lecz również mały guzik na dźwigni zmiany biegów, po naciśnięciu którego napędzane są tylko tylne koła i zapala się na desce kontrolka info o tej czynności.
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-06-15, 09:05   

Odnośnie guzika na dźwigni biegów w automacie. Nie ma on nic wspólnego z napędem tylko na jedną oś.
To wyłącznik nadbiegu "overdrive" po którego wciśnięciu zapala się na stałe kontrolka "O/D OFF". Według instrukcji obsługi Teriosa (str 193 i 194) wciska się ten guzik wtedy "gdy przy stromym zjeździe ma być używane hamowanie silnikiem lub przy wzniesieniu pożądana jest równa jazda bez częstego przełączania biegów. Przekładnia funkcjonuje tu jako skrzynia 3 biegowa".
Po ponownym wciśnięciu guziczka lub po wyłączeniu zapłonu i jego ponownym załączeniu funkcja O/D OFF się dezaktywuje i skrzynia znów jest 4 biegowa.

Co do włącznika blokady centralnego mechanizmu różnicowego to zrobiłem fotkę bo zbyt dużo przepisywania. Przeczytać uważnie żeby sobie kłopotów nie narobić używając go w nieodpowiedni sposób.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-15, 19:10   

Dzień dobry. Nie posiadam instrukcji obsługi więc napisałem to co zauważyłem podczas zmiany opon przy podniesionym całkowicie w górę aucie.
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-06-15, 21:20   

Poprzedni właściciel mojego Teriosa zainwestował w instrukcję i muszę powiedzieć, że przydała się już kilka razy, bo Terios 2 nie jest już takim prostym jeździdełkiem.
Łatwo coś włączyć nie w porę i napytać sobie biedy, albo odczytać coś normalnego jako usterkę tracąc czas, pieniądze i energię na szukanie nieistniejącej usterki.
Może warto wydać te 92 zł (na instr z wysyłką) bo zawsze to jakaś wiedza do której można sięgnąć.
http://allegro.pl/daihats...7341073085.html

Poza tym dla angielsko-czytających jest:
https://car-service-manuals.com/catalog/daihatsu/terios-ii-j200-j210-j211

Można sobie pościągać bezpłatnie bardzo szczegółowe dane serwisowe - wystarczy się zarejestrować.
Pozdrawiam.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
JanB
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-16, 11:49   

Dzięki, nie omieszkam skorzystać. Mając mało spotykane auto - dobra rada w cenie. Pół roku temu szukałem instrukcji po polsku i nic nie znalazłem.
 
 
Cezar 

Wiek: 48
Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 53
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2018-12-08, 16:59   

Hej posiadam teriosa z napędem na 4 Koła i z elektryczną blokadą napęd jest stały a blokadę włączysz przyciskiem w numerze vin musi być oznaczenie J210
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8