Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trevis z bagażem doświadczeń
Autor Wiadomość
Czukwa

Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-06, 12:24   Trevis z bagażem doświadczeń

Cześć,

Zacznę od przywitania. Trafiłem na Wasze (nasze ;-) ) forum szukając nietypowego samochodu dla swojej dziewczyny. Mam w tym pewną wprawę, gdyż swego czsau w moim posiadaniu było pierwsze Suzuki Baleno, a obecnie Hyundai Grandeur - czyli auta z tych mniej oczywistych. Sprawdziło się to już dwukrotnie, i licze, że model zadziała i przy trzecim wózku - szczególnie, jak poradzę się ekspertów ;-)

Tyle tytułem wstępu. Jest w ofercie Trevis, który ewidentnie miał przygody. Stan karoserii jest jaki jest. Jest to czynnik z którym się liczę. Mam natomiast trzy pytania, na które trudno mi odpowiedzieć samemu:
1. Czy przebieg chociaż pachnie realnym? Ta kierownica nie wygląda na bardzo świeżą...
2. Czy ktokolwiek spotkał się z tą wersją tapicerki, mieszka na drążku? Sporo Trevisów widziałem, ale takiego nie...
3. Najtrudniejsze na koniec - czy warto przejechać -set kilometrów? Liczę się z karoserią i godzę na pewne poprawki, ale przed podjęciem decyzji o wielogodzinnej podróży zdecydowałem prosić o Waszą pomoc.

link: https://www.otomoto.pl/of...html#26c6752431
Dzięki z góry!
Czkw
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-07-06, 13:00   Re: Trevis z bagażem doświadczeń

Witaj na pewno sprzedający nie ma pojęcia ,że licznik został cofnięty ,bo przy takim przebiegu gdyby był oryginalny wymiana sprzęgła to zbyteczny zabieg.Poradzę jeśli ma tą część używaną niech pokaże lub okaże się rachunkiem za wymianę.Druga sprawa tapicerka jeśli jest z eko skóry to mogę podpowiedzieć ,że to porażka to ładnie wygląda na krótko, ale jeśli auto używane jest często to wygląda byle jak po niedługim okresie użytkowania.Chyba ,że to skóra i zamontowana na zamówienie w kraju pochodzenia auta gdzie został po raz pierwszy sprzedany Trevis. Trzecia sprawa gdyby auto miało taki przebieg na oponach miałoby gumy jeszcze oryginalne Bridgestone bo one wytrzymują do 100 tys. km od ich montażu.
 
 
Czukwa

Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-06, 13:45   

Cześć Soiret,

To są bardzo trafne uwagi.
1. Nie pomyślałem o sprzęgle - przy takim przebiegu to faktycznie dziwne.
2.Uwaga o oponach też jest bardzo wartościowa.
3. Kwestia tapicerki jest niejednoznaczna. Jeśli jest w takim (nadal niebrzydkim przecież) stanie, to może nasuwać na myśl, że przebieg rzeczywisty nie odbiega od deklarowanego. Ale przeczy to wnioskom płynącym z dwóch pierwszych punktów.

Dzięki za to, bardzo mi to pomaga.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-07-06, 13:52   

Zawsze możesz podać VIN auta i sprawdzimy po nim jaka faktycznie w nim była tapicerka.
 
 
Czukwa

Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-06, 14:03   

To jest bardzo dobra sugestia. Bardzo proszę o rozkodowanie VIN:
JDAL651S000003434
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-06, 14:31   

Szkoda, że słabo widać kierownicę. Ona jest w Trevis-ie wyrocznią przebiegu. Srebrzysty lakier wyciera się pod palcem mniej więcej po 100tys. km. Wcześniej jest jak nowy. Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia w kilku egzemplarzach z różnymi przebiegami i wstawię.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-07-06, 14:45   

Witaj niestety po VIN jest wskazany inny kolor tapicerki a i rok produkcji auta jest inny a auto było sprowadzone z Francji
 
 
Czukwa

Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-06, 14:56   

Masz rację Joki. To jedno zdjęcie jest kiepskie. Mam wrażenie, że w dolnej części koło jest wytarte, ale nie da się tego jasno stwierdzić.

soiret - bardzo dziękuję za to. Cóż, trudno raczej wnioskować, że auto jest czyste, jeśli tapicerka jest zupełnie inna, data produkcji różna od podanej w ogłoszeniu, no i ten przebieg...
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-06, 15:20   

Cytat:
Mam wrażenie, że w dolnej części koło jest wytarte, ale nie da się tego jasno stwierdzić.

Na to nie patrz. Patrz na srebrzyste wstawki pod kciuk. Do 100tys. nie ma prawa być żadnych przetarć lakieru.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
pawka 

Samochód: było:skoda100, peugeot104 jest applause ''93
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-07, 08:03   

Data produkcji często jest mylona z datą pierwszej rejestracji.Mój Applause ma w dokumentach 1993 a po rozkodowaniu VIN przez naszego Giganta :-) okazało się 1992. Trzeba pamiętać ,że z Japonii się trochę płynie no i w salonie też mógł odstać swoje.
_________________
Paweł
 
 
Czukwa

Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-08, 07:53   

Ciekawa sprawa z tym rokiem produkcji. VIN wskazuje wyraznie na 2006, a w dowodzie jest 2007. Rok produkcji, nie data pierwszej rejestracji.
Kupiłem ten wózek, Panowie. Jeśli jest tu ktoś z okolic Krakowa, to chętnie przyjmę sugestie warsztatów - parę rzeczy trzeba od razu zrobić.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-08, 12:15   

Cytat:

Ciekawa sprawa z tym rokiem produkcji. VIN wskazuje wyraznie na 2006, a w dowodzie jest 2007. Rok produkcji, nie data pierwszej rejestracji.

Normalne. Diagności mylą daty przy pierwszym przeglądzie w kraju. WK nie zawsze się dopatrzą i przechodzi. Zdarza się, że później ktoś zauważy i trzeba poprawiać. Przerabiałem temat.
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-07-08, 14:30   

Czukwa napisał/a:
Ciekawa sprawa z tym rokiem produkcji. VIN wskazuje wyraznie na 2006, a w dowodzie jest 2007. Rok produkcji, nie data pierwszej rejestracji.
Kupiłem ten wózek, Panowie. Jeśli jest tu ktoś z okolic Krakowa, to chętnie przyjmę sugestie warsztatów - parę rzeczy trzeba od razu zrobić.


To witaj w towarzystwie w którym nie straszna marka.
 
 
Czukwa

Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-08, 17:09   

soiret napisał/a:
Czukwa napisał/a:
Ciekawa sprawa z tym rokiem produkcji. VIN wskazuje wyraznie na 2006, a w dowodzie jest 2007. Rok produkcji, nie data pierwszej rejestracji.
Kupiłem ten wózek, Panowie. Jeśli jest tu ktoś z okolic Krakowa, to chętnie przyjmę sugestie warsztatów - parę rzeczy trzeba od razu zrobić.


To witaj w towarzystwie w którym nie straszna marka.


Miło mi ;-) To już mój trzeci "wynalazek" - kiedyś Suzuki Baleno '99, potem "koreańskie Audi A6" no a teraz ten chomik. Będę co jakiś czas wrzucał notkę czy dwie o tym jak się sprawuje, no i na pewno będziemy się widywać w temacie "części" ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9