Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Raz odpala raz nie
Autor Wiadomość
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-29, 13:39   Raz odpala raz nie

Witam
Samochód Sirion M2 - Wszystko zaczęło się dziś rano pojechałem na myjkę wróciłem i postał z 10 min. odpalił zaczął się trzęść i zaraz zgasł ale potem odpalił normalnie pojechałem na zakupy samochód postał na słońcu i już nie odpalił tzn. odpala na chwile ale od razu spadają obroty i gaśnie. Zepchnąłem go w cień postał 2 godz. odpalił jak by nigdy nic, pojechałem na stację dotankować bo pomyślałem może paliwo jakieś złe ale już po zatankowaniu to samo odpala i od razu gaśnie. Ma ktoś jakiś pomysł ?
Ostatnio zmieniony przez rafix 2018-07-29, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-29, 14:23   

M2 to YRV...
Skoro na chwilę odpala to przyczyna raczej nie jest w elektryce chyba, że pośrednio?
Który Sirion (M1, M3) i który silnik (EJ, K3, KR, SZ)?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-29, 14:39   

Sirion rok 2009 silnik 1.3
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-29, 16:46   

Pompa paliwa pracuje przy każdym włączeniu zapłonu? Bo to wygląda jakby odpalał na resztkach paliwa z listwy i przewodów i nie dostawał nowego.
Pompę słychać. Po przekręceniu kluczyka i zapaleniu kontrolek pracuje kilka sekund. Za każdym razem. Jeśli tak nie jest to coś z jej zasilaniem.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-29, 18:12   

Teraz już przestał odpalać zupełnie ... Czy pompę słychać nie mam pojęcia jaki odgłos wydaje pompa ... Jedyne co zauważyłem że takie kabelki między akumulatorem a błotnikiem są mokre może coś na myjni się zamoczyło czy to możliwe ?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-29, 20:03   

Mało prawdopodobne jest zamoczenie. Chyba, że jakieś połączenie już było słabe i woda dokończyła akurat destrukcję?
Pompę słychać. Po przekręceniu kluczyka na zapłon z tyłu słychać takie, ciche bzyczenie przez kilka sekund. Najlepiej otworzyć drzwi i musi być całkiem cicho. Jeśli pompa nie pracuje to w tym jest problem.
Miałem kiedyś tak w 1.0 że mechanik po wymianie silnika nie dokręcił kluczem nakrętki jednej masy. Z tyłu za silnikiem, przy ściance grodziwej. Po pół roku, kiedy przyszły mrozy autko przestało odpalać. Kiedy robiło się cieplej znowu było OK. Żaden patałach zwany mechanikiem nie zadał sobie trudu analizy problemu tylko wymieniali wszystko na pałę. Bezskutecznie. W końcu sam się za to wziąłem i znalazłem w 15 minut. Metal na mrozie się kurczy, luźna nakrętka robiła się jeszcze bardziej luźna i nie było jednej masy do komputera. Pompa nie pracowała i autko nie odpalało.
Dlatego o to pytam. Od pompy trzeba zacząć. Czy pracuje? Jeśli nie to szukamy przyczyny elektrycznej. Jeśli pracuje to odpinamy wężyk z listwy wtryskowej i sprawdzamy ciśnienie paliwa. Można nawet zwykłym manometrem do wody. Powinno być około 3 bar.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-29, 20:11   

Chyba nie pracuje pompa bo żadnego bzyczenia nie słyszę przy przekręcaniu kluczyka
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-29, 20:39   

Chyba nie pracuje pompa bo żadnego bzyczenia nie słyszę przy przekręcaniu kluczyka.
No nic jutro laweta i do mechanika czy wymiana takiej pompy to skomplikowana, kosztowna sprawa ?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-30, 07:39   

To wcale nie musi oznaczać jej wymiany. Przyczyna jest raczej po stronie elektryki. Podobnie jak było u mnie to może być niekontaktująca masa do komputera. Ułamany kabelek albo zaśniedziałe złącze. A może pracuje a Ty nie zwracasz uwagi na właściwy dźwięk. Najlepiej posłuchać w innym aucie aby wiedzieć jak to brzmi.
Pompa jest w zbiorniku. Trzeba go zdemontować żeby się do niej dostać.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-30, 12:11   

Może tak być bo w sumie nie wiem jaki dźwięk mam wychwycić, zobaczymy co mechanik wymyśli mam nadzieję że to ogarnie sprawnie :) W sumie tak myślę (może błędnie) że dobrze że samochód wcale nie odpala to mechanik musi dobrze zdiagnozować bo inaczej samochodu nie uruchomi ... Jeszcze pytanie czy po podłączeniu samochodu pod komputer wyjdzie czy to pompa czy elektryka czy metodą prób i błędów się szuka ?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-31, 06:32   

Wątpię aby dało się zdiagnozować zasilanie pompy po kodach jeśli przyczyna jest pośrednia, niemniej inteligentny mechanik może.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
rafix

Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-31, 12:19   

Jest namierzony problem: okazało się że poprzedni właściciel zamontował gdzieś pod deską rozdzielczą tzw. ukryty przycisk - wyłącznik jako dodatkową ochronę przed złodziejami no i ten przycisk się w środku stopił (był słabej jakości) a że odcięcie było na pompę paliwa to odcięło zasilanie pompy na stałe :) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9