Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tempomat
Autor Wiadomość
kalnichta 

Samochód: Toyta sienna 1998r
Wiek: 49
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-03-16, 12:03   tempomat

witam zamierzam zakupić Teriosa 2008 w górę ,miło by było z automatem,ale nie ma opcji tempomatu,czy jest możliwy montaż w warsztacie na własną rękę?
pozdrawiam
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-10-16, 20:07   

Pewnie jest możliwy bo zdarzają się przecież w ogłoszeniach Teriosy z tempomatem. Można zakupić np taki zestaw i zamontować/zlecić montaż. Sam się nad tym zastanawiam bo czasem by się jednak przydało. https://www.autovoordeelw...2-2006>.html
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
DJXXX

Samochód: Terios J2 1,5 4x4 Automat
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 25
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2021-01-01, 21:57   

Chciałbym odgrzać temat bo też interesuje mnie tempomat.
Zacząłem porównywać na razie manetki migaczy aby znaleźć taką z włącznikiem tempomatu,bo jest opcja że może wystarczy dołożyć włącznik żeby tempomat zadziałał.
Jak na razie doszukałem się że manetka do Yarisa 1 i 2 jest taka sama,tyle że nie znalazłem jeszcze żeby te toyotowskie miały włącznik tempomatu.
Zachęcam do zbadania tematu :mrgreen: :mrgreen:
Albo ktoś ma tempomat i się podzieli informacjami :-)
_________________
Terios J2 , 4x4 , Automat
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-01-02, 23:40   

rez.edy napisał/a:
Zacząłem porównywać na razie manetki migaczy aby znaleźć taką z włącznikiem tempomatu

Jeśli jest kontrola trakcji i ESP to nie jest na linkę i w sumie nic nie stoi na przeszkodzie żeby dało się to zrobić elektronicznie. Podejrzewam jednak, że wymiana manetki nie wystarczy.
Jeśli nie ma ESP to gaz może być na linkę i wtedy tylko taki mechaniczno/elektryczny tempomat jak z linku.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
DJXXX

Samochód: Terios J2 1,5 4x4 Automat
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 25
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2021-01-06, 01:32   

Mam full wersję z trakcją itd. I dlatego dziwi mnie że nie ma tempomatu ... Wygodna rzecz ale jak to tutaj rozkminic za rozsądną cenę?
_________________
Terios J2 , 4x4 , Automat
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-01-06, 22:13   

DJXXX napisał/a:
Mam full wersję z trakcją itd. I dlatego dziwi mnie że nie ma tempomatu ... Wygodna rzecz ale jak to tutaj rozkminic za rozsądną cenę?

Powinieneś szukać rozwiązań z aut, w których był stosowany ten silnik bo jest wtedy duże prawdopodobieństwo, że był w nich ten sam komputer. Toyota Avanza, Toyota TownAce, Toyota Vios. Reszta to Daihatsu w innej skórce.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
hunter 

Samochód: Terios J210
Dołączył: 13 Lut 2020
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-01-27, 00:23   

Od dłuższego czasu kombinuje nad tempomatem i wychodzi mi na to, że jedyny rozsądne rozwiązanie (3szve) na linkę to jakiś oryginalny, uniwersalny komplet z siłownikiem elektrycznym. Zrezygnowałem z kombinacji, żeby samemu coś do kupy złożyć (samemu skompletować zestaw), bo w razie wypadku się w sądzie nie obronię...
Rozwiązania z vacum w teriosie raczej odpada, bo nie mając fizycznej vacum pompy działać to raczej będzie do kitu. Dokładanie zewnętrznej, elektrycznej pompy dość mocno podraża całą zabawę. Dochodzi tam do tego trochę dodatkowego osprzętu włącznie z zaworami i czujnikiem.
Starsze rozwiązania, które były tańsze, bazują właśnie na vacum. Nowsze, elektryczne, są już droższe. Nowe zstawy bez siłownika chodzą w Polsce za 1500. Wydaje się, że taniej może być z eBaya.
Od czasu do czasu na allegro pojawiają się zestawy z demontażu (ostatni vacum kosztował coś ok. 260 zł), ale są to zazwyczaj 10lat+ i kto wie, w jakim to jest stanie. Ludzie piszą, żeby to najpierw kontrolnie odpalić na stole. Jak kontroler nie zgłosi błędu to montaż do wozu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8