Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Joki
2019-04-09, 06:38
Problem z ubezpieczeniem OC
Autor Wiadomość
qlin 


Samochód: Terios II (J2) 1.3 VVT-i 4x4
Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 9
Skąd: Sląsk
  Wysłany: 2018-11-19, 20:22   Problem z ubezpieczeniem OC

Witam
Mam problem z ubezpieczeniem OC, a mianowicie w żadnym kalkulatorze OC nie widnieje mój samochód i każda firma ubezpieczeniowa próbuje mi wcisnąć ubezpieczenie na model z większą pojemnością, albo starszy model z moim silnikiem co jest jakby oszustwem :mrgreen:

Samochód to Daihatsu Terios J211 06-11 4WD o pojemności 1298 cm3

Czy ktoś miał podobny problem?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-11-19, 20:34   

Cytat:
Czy ktoś miał podobny problem?

Tak, w 2006 ze Speedster-em, później z Sirion em, YRV GTti itd.
Dzwoniłem, zgłaszałem że nie ma i dodawali.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
qlin 


Samochód: Terios II (J2) 1.3 VVT-i 4x4
Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 9
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-19, 20:38   

Zgłaszałem ale nikt się nie kwapi zeby dodać
Dzisiaj pół dnia spędziłem na tłumaczeniach i wysyłaniu skanu dowodu rejestracyjnego
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-11-20, 05:21   

Ja OC wyszukalem dzwoniac do rankomatu.Nie bylo zadnego problemu z YRV.Znalezli mi OC w Compensie,Nie bylo problemu ze znalezieniem modelu.
 
 
qlin 


Samochód: Terios II (J2) 1.3 VVT-i 4x4
Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 9
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-20, 08:59   

Krzysiek. napisał/a:
Ja OC wyszukalem dzwoniac do rankomatu.Nie bylo zadnego problemu z YRV.Znalezli mi OC w Compensie,Nie bylo problemu ze znalezieniem modelu.

Chodzi o to, że nie mają Teriosa 1,3 z 2008 roku w systemie i nie potrafią tego ogarnąć
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-11-20, 10:30   

qlin napisał/a:
Krzysiek. napisał/a:
Ja OC wyszukalem dzwoniac do rankomatu.Nie bylo zadnego problemu z YRV.Znalezli mi OC w Compensie,Nie bylo problemu ze znalezieniem modelu.

Chodzi o to, że nie mają Teriosa 1,3 z 2008 roku w systemie i nie potrafią tego ogarnąć
Bedąc na miescie wstapilem do kolegi ktory prowadzi sprzedaz ubezpieczen,tez OC.Faktycznie nie ma 1,3 z 2008 roku.Dwie mozliwosci,wymieniony silnik albo skladak.W 2008 roku przywozono jeszcze chyba do Polski skladaki.Moze miec wpisany rok 2008 ale byc starszy o kilka lat.To sie zdarza.Ale jest mozliwosc zrobienia OC,nie ma z tym wiekszych problemow.Zalezy od agenta czy mu sie chce i czy potrafi...W systemie nie ma ale robi sie to "ręcznie",tak to okreslil.
 
 
qlin 


Samochód: Terios II (J2) 1.3 VVT-i 4x4
Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 9
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-20, 10:43   

Krzysiek. napisał/a:
Bedąc na miescie wstapilem do kolegi ktory prowadzi sprzedaz ubezpieczen,tez OC.Faktycznie nie ma 1,3 z 2008 roku.Dwie mozliwosci,wymieniony silnik albo skladak.W 2008 roku przywozono jeszcze chyba do Polski skladaki.Moze miec wpisany rok 2008 ale byc starszy o kilka lat.To sie zdarza.Ale jest mozliwosc zrobienia OC,nie ma z tym wiekszych problemow.Zalezy od agenta czy mu sie chce i czy potrafi...W systemie nie ma ale robi sie to "ręcznie",tak to okreslil.


Drogi Krzysztofie to nie żaden składak tylko samochód produkowany na kraje Europy południowej
http://daihatsu.com.pl/viewtopic.php?t=109

A co do ręcznego wpowadzania to widocznie trafiam na leniwych agentów ubezpieczeniowych na żywo i on-line :mrgreen:
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-11-20, 11:42   

qlin napisał/a:
Krzysiek. napisał/a:
Bedąc na miescie wstapilem do kolegi ktory prowadzi sprzedaz ubezpieczen,tez OC.Faktycznie nie ma 1,3 z 2008 roku.Dwie mozliwosci,wymieniony silnik albo skladak.W 2008 roku przywozono jeszcze chyba do Polski skladaki.Moze miec wpisany rok 2008 ale byc starszy o kilka lat.To sie zdarza.Ale jest mozliwosc zrobienia OC,nie ma z tym wiekszych problemow.Zalezy od agenta czy mu sie chce i czy potrafi...W systemie nie ma ale robi sie to "ręcznie",tak to okreslil.


Drogi Krzysztofie to nie żaden składak tylko samochód produkowany na kraje Europy południowej
http://daihatsu.com.pl/viewtopic.php?t=109

A co do ręcznego wpowadzania to widocznie trafiam na leniwych agentów ubezpieczeniowych na żywo i on-line :mrgreen:
Dziwi to ze nie maja takiego modelu w tych swoich spisach.Ale i u tego "mojego agenta od OC" tez nie ma takiego modelu.Ale z Oc nie powinno byc problemu,tylko trzeba chciec,mam na mysli agentow ubezpieczeniowych.
 
 
qlin 


Samochód: Terios II (J2) 1.3 VVT-i 4x4
Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 9
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-20, 12:46   

Na chwilę obecną otrzymałem maila ,że sprawa trafiła do odpowiedniego działu celem wprowadzenia poprawnych danych :lol:
Poczekamy ...zobaczymy :mrgreen:
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-11-20, 14:46   

qlin napisał/a:
Krzysiek. napisał/a:
Ja OC wyszukalem dzwoniac do rankomatu.Nie bylo zadnego problemu z YRV.Znalezli mi OC w Compensie,Nie bylo problemu ze znalezieniem modelu.

Chodzi o to, że nie mają Teriosa 1,3 z 2008 roku w systemie i nie potrafią tego ogarnąć
Coz sie dziwic agentom ubezpieczeniowym jak nawet w Wikipedii pisza" Druga generacja posiada silnik spełniający normy emisji spalin EURO 4. Model produkowany tylko z silnikiem benzynowym 1.5-I DVVT DOHC 16 zaworowy 105 KM. " cytat z wikipedii.Pisza ze TYLKO 1,5
 
 
qlin 


Samochód: Terios II (J2) 1.3 VVT-i 4x4
Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 9
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-20, 15:56   

Krzysiek. napisał/a:
Coz sie dziwic agentom ubezpieczeniowym jak nawet w Wikipedii pisza" Druga generacja posiada silnik spełniający normy emisji spalin EURO 4. Model produkowany tylko z silnikiem benzynowym 1.5-I DVVT DOHC 16 zaworowy 105 KM. " cytat z wikipedii.Pisza ze TYLKO 1,5


Wikipedia nie jest autorytetem , wystarczy pierwszy z brzegu internetowy sklep z częściami



KLIK


KLIK
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-11-23, 23:20   

Wersja 1.3 (silnik K3-VE) jest też wymieniona w instrukcji obsługi dla Teriosa J2
Jednak, swoją drogą, gdy silnik 1.5 jest w mojej opinii ciut słaby jak na ciężar i gabaryty Teriosa to 1.3 jest już chyba dla wyjątkowo spokojnych kierowców. :-)
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
qlin 


Samochód: Terios II (J2) 1.3 VVT-i 4x4
Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 9
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-04-08, 21:23   

Ubezpieczyciel poprawił polisę. Dziękuję za zainteresowanie. Temat do zamknięcia :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10