Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie Opony zimowe 175/65/14
Autor Wiadomość
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2019-01-02, 19:46   Jakie Opony zimowe 175/65/14

Witam, zakupiłem siriona 1.3 2005, opony zimowe miał semperita z 2012 roku, ślizga się jak po maśle. Jakie zimówki macie w swoich autkach? zastanawiam sie nad klasą ekonomiczna, Hankook Winter i*cept RS2, Dębica frigo, ale też mam na oku Nokian WR D3 175/65 R14. Pytanie czy jest sens zakładać opony klasy premium do małego autka? jeździć będzie żona, raczej spokojnie bez szaleństw, głównie sama 30 km do pracy.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-01-02, 21:25   

Może jestem jakiś dziwny bo u mnie bez różnicy czy dwu, pięcio czy dwunastoletnie zimówki dają radę tak samo jeśli mają tyle samo bieżnika.
Sądzę, że to tylko sugestia, że Te Twoje się ślizgają. Jak jest ślisko to wszystkie się ślizgają.
;-)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2019-01-02, 21:30   

Kolego, dziwi mnie, że nie odczuwasz różnicy jako kierowca w zachowaniu auta na oponach różnej klasy i różnych wiekowo .No, może ja jestem wyczulony w tym temacie po prostu. Dziękuje za opinię, przydała się.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2019-01-03, 06:56   Re: Jakie Opony zimowe 175/65/14

brbr12 napisał/a:
Witam, zakupiłem siriona 1.3 2005, opony zimowe miał semperita z 2012 roku, ślizga się jak po maśle. Jakie zimówki macie w swoich autkach? zastanawiam sie nad klasą ekonomiczna, Hankook Winter i*cept RS2, Dębica frigo, ale też mam na oku Nokian WR D3 175/65 R14. Pytanie czy jest sens zakładać opony klasy premium do małego autka? jeździć będzie żona, raczej spokojnie bez szaleństw, głównie sama 30 km do pracy.
Witam.Do spokojnej jazdy w zimie niezle sa nowe bieznikowane,np jest taka sklep internetowy plusgum czy gumplus.Kosztuja od ok 100 za sztuke,maja 8-9mm bieznika i z kazdego sniegu "wyciagną".Uzywanych bieznikowanych bym nie kupił ale nad nowymi mozna sie zastanowic.Choc są rozne opinie na temat bieznikowanych opon,niektorzy nie chca ich nawet za darmo,inni chwalą.Ja kupilem Yrv na starych bieznikowanych,nie bylo jazdy,auto plywało,jezdzilem tez na nowych bieznikowanych i bylo ok.Frigo,bardzo popularna sle slyszalem od wulkanizatora zle opinie na ich temat,chodzi o jakosc.Mialem 4 frigo 2,uzywane,po jednej zimie 2 musialem wyrzucic,mialy mikro pekniecia.Chwalą sobie ludzie jakies finskie zimowki,wyleciala mi z glowy teraz nazwa firmy,ale popularna i znana,moze sobie przypomne. :->
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-03, 12:04   

Nokiany to jedne z najlepszych zimówek (lepsze w testach częściej bywają tylko Continental). Do Teriosa kupiłem Fuldy i jestem b zadowolony ale to dopiero 1 sezon, Kleeber na Hiace od kilku lat też pięknie daje radę. Na Sirionie miałem Vredesteiny przez 9 lat i złego słowa nie powiem. Jednak wszystkie te auta są 4WD.
Bieżnikowane kiedyś miałem bodajże Targum na przednionapędowej Corolli E9 ii do spokojnej jazdy były dobre a na śniegu super - przy szybszych trasach jednak mocno hałasowały.
Najlepiej sprawdzić jak dana marka i model opony wypadły w testach.
Testy opon z wielu lat i źródeł zostały zebrane np. tutaj i jak już któraś cię zainteresuje to możesz sobie sprawdzić jak wypadła w porównaniu z innymi.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
buczan 

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 21
Skąd: Wisła
Wysłany: 2019-01-03, 12:58   

Dojeżdżam z Wisły do pracy w Czechach a do tego mam stromy podjazd do domu. Jeździłem na bieznikach, Debicach, Barumkach a teraz w jednym aucie mam Michelin a w drugim Nokiany. Każdy dzień prawie jadę po śniegu, błocie pośniegowym i mokrym asfalcie. Najlepsze opony jakie miałem to Nokiany. W śniegu nie idą co prawda tak jak dobra zimowa nalewka ale nie wiele gorzej. Jeśli chodzi o hamowanie na mokrym asfalcie to nie miałem gorszych opon niż nalewki. Nokiany też są dość ciche. Generalnie polecam Nokiany... Ogólnie jestem zdziwiony że ludzie nie widzą różnicy w zimowkach. Ośka na dobrych oponach zajedziesz dalej w śniegu niż autem 4x4 starych czy słabych zimowkach;)
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2019-01-03, 16:36   

Dziękuję wszystkim za opinie,
Wahałem się pomiędzy firestone winterhawk 3 a hankook icept, padło na te pierwsze, ponieważ znalazłem nowe od faceta, który zakupił zły rozmiar i chciał odsprzedać w cenie 500zł za 4 sztuki.
Napiszę jak się będą spisywać po kilku kilometrach.
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11, 09:47   

W swoim założyłem 195/55 r15 GY 4seasons - nie zawracam sobie głowy przekładkami, a jeździ to na prawdę świetnie. Wcześniej miałem zimowe 3-4 letnie fuldy 14", oj one to dopiero się ślizgały na mokrym asfalcie!
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9