Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Siriom M1 diagnostyka
Autor Wiadomość
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-14, 07:47   

A to sprawdziłeś nr cewek?
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
Wojtex 

Samochód: Daihatsu cuore
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-07-14, 19:21   

Powinienem mieć w garażu oba rodzaje do EJ-VE i EJ-DE, także jak będe miał chwilę to mogę porównać. A co do objawów to też stawiam na cewki, u mojego kolegi było bardzo podobnie
 
 
Tand2601 

Samochód: Daihatsu Sirion m100
Wiek: 26
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-07-15, 01:04   

Dzisiaj przy okazji przepakowywania auta na podwórku chciałem chwilę posłuchać jak chodzi i czy coś się zmienilo. Autko co chwilę cykalo gubiąc na moment obroty. Na początku myślałem że to jakiś przekaźnik. Ale cykanie nie było spod maski a spod amochodu. Myśląc że to może pompa w baku wariuje chciałem nagrać te dźwięki ale co zobaczyłem od spodu mnie troszkę zdziwiło. Cykanie pochodziło z dziurki nawierconej w wydechu.(nawiercone było przez mechanika zanim byłem właścicielem, w celu spuszczenia olejów po remoncie głowicy) Załączam też zdjęcie kostki pod tą dziurka. Samochód stał w tym miejscu ok 3 minut. A spaliny miały wyczuwalny zapach benzyny.
Dodam jeszcze, że końcówka wydechu też jest pokryta sądzą, ale wcześniej nie zauważyłem aby sądzą się ulatniała tymi dziurkami. Cykania też nie było ;)
 
 
Tand2601 

Samochód: Daihatsu Sirion m100
Wiek: 26
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-07-17, 16:08   

Dzisiaj rano samochód odwiedził elektryka. Właśnie go odebrałem i wg elektryka złe świece. Świece Denso dobrane wg katalogu podobno były czarne a przerwy między elektrodami dochodziły do 2mm. Zdziwiło mnie to trochę, bo świece były włożone niecałe dwa tygodnie temu. Ustawił przerwę elektrody na 0.7mm, i póki mu nie pokazałem starych świec myślał że się pomyliłem i wsadziłem spowrotem stare. Po ustawieniu przerwy samochód jeździ dużo lepiej. Nie szarpie tak przy przyspieszaniu i dodawaniu gazu. Jednak zdarza się jeszcze że czasem wypadają zapłony. Powiedział żeby pojeździć że dwa dni, zmienić świece spowrotem na bosha ale na nowe i jeżeli dalej będą wypadać zapłony to sprawdzać cewki ale jego zdaniem to wina świec.
 
 
SQ5IRZ 

Samochód: Sirion 1.0 4WD automat EJ-VE LPG (sprzedany)
Wiek: 42
Dołączył: 23 Maj 2019
Posty: 19
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-05-27, 22:08   

Napiszę od siebie, że miałem podobne objawy, ale w jeszcze gorszym wydaniu.
Auto szarpało niemiłosiernie nawet na wolnych obrotach. Winna okazała się jedna cewka. Najłatwiej sprawdzić, która jest uszkodzona przez odpinanie wtyczki od każdej kolejnej cewki pojedynczo. Przy odłączeniu tej uszkodzonej, silnik NIE zgaśnie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8