Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klocki i tarcze Sirion M3
Autor Wiadomość
Anna 

Samochód: Sirion M3
Dołączyła: 11 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd: Gorzów Wielkopolski
  Wysłany: 2019-04-11, 18:50   Klocki i tarcze Sirion M3

Cześć. Jestem, od ponad roku, szczęśliwą włascicielką Siriona M3. Nadszedł czas wymiany klocków i tarcz hamulcowych i tutaj pojawił się problem. Skorzystałam z linka:
http://www.jnbk-brakes.co...ake/1657/PN6492
wpisując vin mojego Sirionka: JDAM301S001087329 i "wyskoczyły" dwie opcje tarcz i klocków o różnych rozmiarach tj. tarcze o śr. 254 i 234, klocki 125,6 i 108,5. Czy mogłabym prosic o radę, które zakupić i czym się kierować przy wyborze?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-04-11, 18:56   

Cytat:
czym się kierować przy wyborze?

Dać dla mechanika żeby sam sobie właściwe ściągnął. To nie wyścigówka. Cokolwiek pasującego założy będzie hamować i nie odczujesz różnicy.
Na pewno sam zapyta czy chcesz tańsze czy droższe. Wystarczy wybrać ze średniej półki i będzie OK chociaż ja zawsze brałem najtańsze i też jest super.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-11, 21:26   

Jest ok ale najtańsze mocno pylą
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
Jasiowydziadek 

Samochód: Sirion M301 1,3 S
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 23
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-04-12, 10:45   

Ja - za radą udzieloną mi na tym forum - założyłem 254 (TRW ) oraz klocki 108,5 Remsa. Niewiele droższe od proponowanych z tzw. niskiej półki.
_________________
Jasiowydziadek
 
 
Anna 

Samochód: Sirion M3
Dołączyła: 11 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2019-04-12, 21:06   

Dziękuję za odpowiedzi.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2019-06-07, 08:54   

Ciekawostka....na allegro pojawiły sie OEM-Daihatsu klocki hamulcowe do Yrv-Siriona.Nawet niedrogo.Zauważyłem zreszta ze jest coraz lepiej z dostepnoscią nowych czesci.Ps.przegladajac dalej oferte firmy ktora ma te klocki zauwazylem ze maja wiecej roznych,nowych,orginalnych, czesci do roznych modeli Daihatsu.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-06-07, 18:34   

Krzysiek. napisał/a:
Ciekawostka....na allegro pojawiły sie OEM-Daihatsu klocki hamulcowe do Yrv-Siriona.Nawet niedrogo.Zauważyłem zreszta ze jest coraz lepiej z dostepnoscią nowych czesci.Ps.przegladajac dalej oferte firmy ktora ma te klocki zauwazylem ze maja wiecej roznych,nowych,orginalnych, czesci do roznych modeli Daihatsu.

To ściema. Sprawdziłem kilka tych niby OEM zestawów. Okazało się, że nie mają z nimi nic wspólnego. Owszem to niezłe części, sprzęgła Exedy, paski Dayco itd. ale wbrew temu co twierdzi sprzedawca, nie są to oryginały.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2019-06-07, 18:51   

Joki napisał/a:
Krzysiek. napisał/a:
Ciekawostka....na allegro pojawiły sie OEM-Daihatsu klocki hamulcowe do Yrv-Siriona.Nawet niedrogo.Zauważyłem zreszta ze jest coraz lepiej z dostepnoscią nowych czesci.Ps.przegladajac dalej oferte firmy ktora ma te klocki zauwazylem ze maja wiecej roznych,nowych,orginalnych, czesci do roznych modeli Daihatsu.

To ściema. Sprawdziłem kilka tych niby OEM zestawów. Okazało się, że nie mają z nimi nic wspólnego. Owszem to niezłe części, sprzęgła Exedy, paski Dayco itd. ale wbrew temu co twierdzi sprzedawca, nie są to oryginały.
Firma z Poznania zdaje sie...na zdjeciach opakowania,pudelka Daihatsu.Maja troche czesci używanych do Dai,sporo do teriosa,widzialem nowe czesci blacharskie,sprzegla,sondy,cewki,klocki itp....to o tym piszesz??
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-06-07, 20:52   

Cytat:
Firma z Poznania zdaje sie...na zdjeciach opakowania,pudelka Daihatsu.Maja troche czesci używanych do Dai,sporo do teriosa,widzialem nowe czesci blacharskie,sprzegla,sondy,cewki,klocki itp....to o tym piszesz??

Jasne, że tak. Chciałem kupić kilka rzeczy i poprosiłem o zdjęcia rzeczywistych przedmiotów. Dostałem je przez MMS. Były to np. zestawy Kavo Parts, które można kupić w każdym sklepie na sieci.
Magia zdjęć przypadkowych pudełek z logo Daihatsu i mitycznych słów: "OEM".
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-07, 21:48   

Skoro mowa o tarczach i klockach do Siriona, czy ktoś z Was może pomóc w sprawdzeniu jakie tarcze i klocki będą pasować do mojego Daihatsu 1.3 2007 r. - nr vin: JDAM301S001056547
Mierzyłem swoje tarcze i najbardziej pasuje wersja o grubości 17mm (16 graniczna), ale w wielu katalogach jest 22mm.
Szukam czegoś z Textara/ Boscha / TRW - nie interesują mnie zestawy mocno budżetowe.
Czy tarcze 22mm z klockami da radę zamontować?
Dzięki za pomoc.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-19, 09:26   

karloss napisał/a:
Skoro mowa o tarczach i klockach do Siriona, czy ktoś z Was może pomóc w sprawdzeniu jakie tarcze i klocki będą pasować do mojego Daihatsu 1.3 2007 r. - nr vin: JDAM301S001056547
Mierzyłem swoje tarcze i najbardziej pasuje wersja o grubości 17mm (16 graniczna), ale w wielu katalogach jest 22mm.
Szukam czegoś z Textara/ Boscha / TRW - nie interesują mnie zestawy mocno budżetowe.
Czy tarcze 22mm z klockami da radę zamontować?
Dzięki za pomoc.


Tarcze i klocki wymienione.
Dla zainteresowanych polecam komplet Textara (nie pierwszy raz kupuję tego producenta i nie mam absolutnie zastrzeżeń).
Tarcze: 92165603
Klocki: 2350701
Całość wyniosła 300zł, więc bardzo dobra cena.
Wszystko pasuje idealnie.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8