Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęgiełko kompresora Cuore L276
Autor Wiadomość
Mikmat 

Samochód: Daihatsu Cuore 2010
Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-22, 11:25   Sprzęgiełko kompresora Cuore L276

Czy ktoś z Forumowiczów jest w stanie pomóc mi znalezieniu sprzęgiełka sprężarki klimatyzacji do Cuore z 2010 r. (JDAL276S001118586)? Wiem, że dla niektórych może to brzmieć jak objaw braku korzystania z wyszukiwarki Google’a, ale naprawdę nie jestem w stanie znaleźć tej części. Kompletne kompresory można znaleźć zarówno używane, jak i nowe (o zgrozo, za ponad 1500 zł). Natomiast ze sprzęgięłkiem mam duży problem. Nie wiem, czy w Sirionie z tym samy silnikiem jest podobny osprzęt, w tym klimatyzacji? Pech chciał, że po wymianie pompy wody, regeneracji alternatora, nabiciu klimy i założeniu nowego paska radość z jazdy (a zwłaszcza z jazdy w chłodzie), trwała krótko, bo rozsypało się sprzęgiełko.

EDIT: Po wyjęciu okazało się, że jednak padł kompresor...
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-07-23, 08:25   

Lato nie jest aż takie gorące w tym roku. Obserwuj nowe aukcje. Bywają fabryczne nówki od 500zł.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Mikmat 

Samochód: Daihatsu Cuore 2010
Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-20, 12:44   

Jednak okazało się, że to tylko sprzęgiełko, a kompresor w środku jest w dobrym stanie. Wymiana sprzęgiełka 350 zł i klima chodzi. I dobrze, bo wbrew pocieszającym sugestiom kolegi Jokiego, obecne lato, przynajmniej w okolicach Poznania, jest gorące :-)
Nie chcę, póki co, zakładać nowego tematu, ale jedyny irytujący (zasadniczo tylko mnie, bo żonę niespecjalnie absorbuje ten wskaźnik :-) ) problem z Cuore to obrotomierz, który czasem nie działa w ogóle (wskazówka nie unosi się, nie drży, po prostu pozostaje martwa), czasem ożywa w trakcie jazdy, a niekiedy pracuje jak należy. Czy ktoś ma jakąś sugestię? Bezpieczniki niby OK. Coś można jeszcze sprawdzić/docisnąć/wyczyścić samemu?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-08-20, 17:57   

Cytat:
Coś można jeszcze sprawdzić/docisnąć/wyczyścić samemu?

Wymienić zegary na takie bez obrotomierza. Mam na zbyciu tanio. :mrgreen:
Tak poważnie to tylko przez podmianę zegarów na inne możesz zdiagnozować gdzie szukać przyczyny.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8