Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LPG w Teriosie
Autor Wiadomość
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-10-29, 22:38   LPG w Teriosie

Nie ma tematu o LPG w tym paliwożernym dość modelu więc ktoś powinien zacząć co nie? :-)
W sierpniu założyłem instalację (komp Stag Qbox Basic, reduktor ACR02, wtryski Hana, zbiornik cylindryczny 50 litrów w bagażniku Bormech 50/360). Koszt założenia 2800.
Przejechane już jakieś 4 tyś km.
Spalanie 9,5 - 13 litrów LPG (benzyny wcześniej 8-11). Nie odczuwam spadku dynamiki choć wiadomo, że Terios nie jest demonem mocy i prędkości.
Fajne w tej instalacji jest to, że ma dotrysk benzyny po przekroczeniu pewnych parametrów jazdy typu obroty + stopień wciśnięcia pedału gazu (dla ochrony gniazd zaworowych) oraz to że na ciepło przełącza się bardzo szybko na gaz. Porównuję to do wiekowej już instalacji Landi Renzo z mojego drugiego auta.
Spokojnie mogę polecić ten zestaw.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
cool_louis 

Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 8
Skąd: Żegocina
  Wysłany: 2020-06-16, 22:36   

Jak w tym silniku wygląda sytuacja z regulacja luzów zaworowych - jest przecież mechaniczna?
Jaki masz przebieg na LPG? Jakieś problemy od czasu założenia tematu?
 
 
messiah22 

Samochód: Terios 1.5 4WD, Sirion 1.3 4WD
Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 37
Skąd: Podhale
Wysłany: 2020-06-19, 18:20   

Regulacja jest niefajna, to fakt. Natomiast wydaje mi się, że przy odpowiedniej instalacji ten silnik trochę pożyje. Ja od razu po zakupie zagazowałem (przy przebiegu 146kkm), wybrałem BEZ lubryfikacji bo te tanie są bez sensu, natomiast dolewam 50tkę lubryfikatora na bak paliwa, silnik sam dozuje. Instalacja STAG q200 FAST, tylko reduktor wymieniłem od razu po montażu z alaski na nordic 170KM, reduktor musi mieć spory zapas no i auto ciągnie w zasadzie tak samo na obu paliwach.

Spalanie LPG na oponach zimowych 215/70/16 miałem 10 l/100 gazu, letnie opony uparłem się na oryginalny rozmiar fabryczny 235/60 i była to głupia decyzja. Nie dość, że prowadzi się sporo gorzej, to spalanie poszło na 11.5 litra. Zmieniam opony letnie na 215/70.

Generalnie Terios NIE JEST ekonomiczny - to małe auto, 1265 masy suchy, mi tyle samo gazu spalał Scenic RX4 który na sucho miał 1.5 tony wagi i silnik 2.0.

BARDZO dużo zależy od szerokości opony -teraz to wiem.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-06-20, 17:05   

Cytat:
Generalnie Terios NIE JEST ekonomiczny - to małe auto, 1265 masy suchy, mi tyle samo gazu spalał Scenic RX4 który na sucho miał 1.5 tony wagi i silnik 2.0.

To wina stałego napędu 4x4. Wał, dyfry, półosie. To wszystko zabiera energię. W Rx-ie jest dołączany. Zabiera nieco mniej.
Kiedyś w CR-V, w której też jest co prawda dołączany ale wał i dyfer tylny kręci się cały czas, wyjąłem wał do wymiany krzyżaków i jeździłem dwa tygodnie tylko FWD. Spalanie średnie spadło z 10 do 8,5l. przy tym samym stylu jazdy.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
scorpion 

Samochód: Terios II
Dołączył: 06 Lis 2020
Posty: 8
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2020-11-30, 20:54   

zamontowana instalacja KME, bojler 65l.
 
 
arsene 

Samochód: terios J1 1.3, terios J2 1.5
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 25
Skąd: Miłoszewiec
Wysłany: 2021-04-30, 22:41   

Witam
Mam dwa teriosy, jeden 1,3 z 2003 a drugi 1.5 z 2007 roku dziś kupiony. Ten 1.5 auto z włoską instalacją gazową. Taki problemik, że na benzynie chodzi silnik ślicznie, równiutko a na gazie tragicznie. Widzę, że filtr gazowy ma ze sto lat. Najpierw zmienię filtry, potem świece. A jak dalej będzie mi nierówno chodził to do gazownika?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8