Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Linka sprzegła.
Autor Wiadomość
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-12-25, 18:42   Linka sprzegła.

Witam.Ma ktos schemat mocowania lini sprzegla do pedału?Jest tam jakas zapinka,zabezpieczenie?Ledwo co dzisiaj wrocilem z gosciny do domu.Najpierw uslyszalem jakies skrzypienie,odpadla taka blaszka z rantem i półkolistym wycieciem/nie mam pojecia gdzie była zamocowana/,pedal mial ogromny luz,pozniej spadla linka.Po prowizorycznej naprawie za pomocą min drutu i podciągnieciu linki prawie na maxa wrocilem 50km.Tej blaszki nie zalozylem bo nigdzie mi nie pasuje.
 
 
Yasek 

Samochód: Sirion M3 1L,Charade G100 1L
Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 120
Skąd: Harrogate
Wysłany: 2020-12-25, 20:24   

To z Siriona, ale może podobne i jest wspomniana "blaszka".
To ona utrzymuje koniec pancerza w uchwycie nad pedałem.



Wesołych Świąt!
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-12-26, 05:49   

Dzieki.To chyba to....I tak musze wstrzymac sie z naprawą,linka trzyma sie na 2 żyłkach,reszta przetarta,musze zamowic nową.Linka bylaa wymieniana ze 2 lata temu i na moj gust,patrzac na schemat,zle ją zalozyli przy pedale.Dobrze ze stało sie to teraz,miałem jechac na Swięta do Lwowa lub Truskawca,nie pojechałem ze wzgledu na nie pewną sytuacje na granicach,gdyby tam sie to stało bylby mały problem,jeszcze raz dzieki.
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-27, 10:44   

Moim zdaniem w YRV źle zaprojektowano położenie linki od sprzęgła. Miałem to samo w trakcie jazdy linka się urwała. Udało mi się kupił oryginał i wymienić. Wadą jes to, że przy pedalach zagina się pod dużym kątem i w tym miejscu przeciera. Wymiana nie jest bardzo skomplikowana.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-12-27, 11:10   

Jutro zamawiam z Berlina.Musze jeszcze do nich zadzwonic,bo gdy wymienialem linke kilka lat temu byla dostepna jedna,teraz w tym samym sklepie sa dwie rozniace sie troszke wymiarami.Gdy patrzylem jak byla zamocowana do zaczepu przy pedale,jakas prowizorka,to mysle ze to wina mechanika,wtedy urwala mi sie poza domem i odprowadzilem autko do pierwszego lepszego warsztatu,teraz auto w domu i tu naprawie.
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-27, 11:18   

Ja swoją kupowałem w Agmar jak dobrze pamiętam. 200zl kosztowala.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-12-27, 11:27   

karloss napisał/a:
Ja swoją kupowałem w Agmar jak dobrze pamiętam. 200zl kosztowala.
Agmar Poznan,ja wtedy do nich dzwonilem,do 1,3 byla niedostepna,ktos mi mowił,nie wiem czy w Agmarze czy gdzie indziej,ze w Europie linki nie kupie.Kupilem w Berlinie.Ale jutro do nich moze zadzwonie
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-27, 11:36   

Ja kupowałem do 1.0, nie wiem czy jest jakaś różnica. Wg mnie te linki powinny być identyczne.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-12-27, 12:28   

karloss napisał/a:
Ja kupowałem do 1.0, nie wiem czy jest jakaś różnica. Wg mnie te linki powinny być identyczne.
Chyba jest spora różnica.Do 1,0 jest dostepna i na allegro i AutaWanda,4Cars..
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-12-30, 15:18   

Linka kupiona w Agmarze,z problemami ale juz załozona.Juz na pierwszy rzut oka wydawała sie solidniej wykonana od linki ABS ktora byla do tej pory.Podczas jazdy duza roznica na plus.Mam nadzieje ze dluzej posluzy niz ta ktora byla,mialem wstawic zdjecie jak wyglada stara linka po m/w 2 latach,prawie calkiem rozerwana,zostały 2 żyłki.I teraz wiem dlaczego musialem co jakis czas linke podciągnąć,pękaly kolejne żyłki.
 
 
Edwin J 


Samochód: Daihatsu YRV 1,3, M201
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 8
Skąd: Konin
Wysłany: 2022-06-25, 19:43   

Witam wszystkich.
Proszę o poradę odnośnie regulacji sprzęgła.
Trzy tygodnie temu wymieniłem tarczę sprzęgła wraz z wyciskiem i łożyskiem - cały zestaw (stare było mocno zużyte i miałem problemy ze zmiana biegów - przy wciśniętym pedale sprzęgła do oporu były zgrzyty przy wrzucaniu biegów, a pod koniec nawet nie mogłem wrzucić biegu). Po wymianie przez pierwsze dwa tygodnie było super - biegi można było wrzucać prawie dwoma palcami ale od tygodnia zaczęły się pojawiać problemy przy wrzucaniu biegów (znowu trzeba było wciskać pedał do oporu). Przy wrzucaniu wstecznego potrafi zazgrzytać.
Pytanie, co się mogło stać ? czyżby się linka sprzęgła poluzowała ? Jak wrzucę np. 1 przy wciśniętym pedale do oporu to minimalne poluzowanie powoduje, że silnik już ciągnie. Zawsze mogę podjechać do mechanika i niech sprawdzi i wyreguluje, wymiana sprzęgła nie była tania.
Na marginesie wczoraj przyszła paczka z hurtowni Agmar pod Poznaniem z nowym wybierakiem biegów. Z zakupionego wybieraka wyjmuje tylko sam krzyżak z tulejkami (po roznitowaniu) i wymieniam, bo stary już ma duże luzy.
_________________
Edwin J
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2022-07-09, 12:52   

Witam.Miałem podobne objawy.Kilka razy podciągałem linke w komorze silnika.Plastikowe "pokretło".Kiedys spadła mi linka z zaczepu nad pedałem.I okazalo sie ze wiekszosc tych cienkich linek,tworzacych wlasciwa linke sprzegla jest pourywane,zostały 2.Mysle ze to powodowalo ze linka sie wydłużała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8