Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa z OC sprawcy.
Autor Wiadomość
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2021-11-27, 11:04   Naprawa z OC sprawcy.

Witam.Co prawda Daihatsu juz nie mam/kto wie,moze kiedys znowu bedzie/ale temat dotyczy ogólnie posiadaczy roznych aut.Mam mała szkode parkingową,zalatwiam odszkodowanie z OC sprawcy/Warta/.Pierwsze takie zdarzenie w zyciu,nie mam odniesienia.Troche wgiete drzwi i blotnik.Czy ubezpieczyciel zaplaci za 2 nowe elementy,nie chce zadnego szpachlowania i druciarstwa.Jezeli mam elementy orginalne,nie malowane wczesniej to czy moge domagać sie orginałów a nie chinskich zamienników?Jak towarzystwa wyliczają kosztorys naprawy?I co jeszcze powinienem wiedziec.Licze na pomoc.Pozdrawiam.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1943
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-11-27, 23:49   

Wyliczają tak by znaleźć frajera. Najpierw dostajesz zaniżony kosztorys. Jeśli go łykniesz jest po sprawie. Dlatego go kwestionujesz i się odwołujesz. Powinieneś dostać już urealniony. Jeśli chcesz maksymalnie wyciągnąć ubezpieczyciela, korzystasz z pomocy wyspecjalizowanego pośrednika. Po pismie od niego ubezpieczyciel od razu daje maksymalną kwotę bo wie, że i tak w sądzie przegra.
Tak to wygląda. Oczywiście nie zawsze ale najczęściej.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
peterpan 

Samochód: terios 2008
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2023
Posty: 10
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2023-09-07, 13:05   

Odgrzeję kotleta, bo ostatnio to przechodziłem. Mała szkoda: przetarty błotnik i drzwi kierowcy. Ubezpieczyciel sprawcy zaproponował 2800 zł. Oczywiście z wyliczeniem ile za co. Zażyczyłem sobie naprawy przez ubezpieczyciela z autem zastępczym. Miałem auto zastępcze na czas naprawy (a zeszło 2 tyg) a końcowa faktura warsztatu dla ubezpieczyciela wyniosła prawie 5000 zł. Bez zachodu, bez szukania warsztatu. 3 lata gwarancji od warsztatu.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2023-09-08, 06:53   

Sprawa dawno zamknieta ale moze opisze jak sie skonczyło.Podobna szkoda,blotnik,drzwi.Skontaktowalem sie z dobrym znajomym warsztatem ktory ma tez swojego prawnika na wszelki wypadek gdybym mial wojowac z Wartą.Mechanik wycenil za ile to mi zrobi.Zrobilem dobre zdjecia tak zeby szkoda groznie wygladała.Załozylem sobie jaka kwota mnie by interesowała.Juz pierwsza oferta Warty była wieksza niz zakładałem,do tego auto zastępcze.I po sprawie.Mysle ze gdyby taka stluczka zdazyla sie Materii/tamta szkoda była w Civicu/to orzekliby szkode całkowitą ze wzgledu na ceny nowych czesci blacharskich do Materii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8