Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż halogenów i świateł dziennych
Autor Wiadomość
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-02, 20:15   Montaż halogenów i świateł dziennych

Otóż sprawa wygląda w taki sposób, że dostałem lampy 2 w 1 i powoli zacząłem je montować.
Polutowałem instalacje i mam teraz problem z zasileniem tego dodatkowego oświetlenia.

Bo po zdemontowaniu osłon pomiędzy nadkolami a zderzakiem przy wiązce idącej do kierunkowskazu widać dodatkową wtyczkę która jak przypuszczam została przygotowana dla świateł przeciwmgielnych i na panelu z bezpiecznikami w kabinie w opisie figuruje bezpiecznik opisany jako "FOG", czy gdzieś obok włącznika tylnego przeciwmgielnego może być kostka do zasilania włącznika przednich świateł?
No i druga sprawa gdzie najlepiej wpiąć przewód do zasilania świateł dziennych?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-12-03, 09:04   

Jak już wspomniałem w innym wątku, wszystko jest w serwisówce, która jest dostępna online za darmo:
https://manuals.co/workshop/daihatsu/terios-ii/daihatsu-terios-ii-2006-j200,-j210,-j211-service-repair-manual/5874877
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-03, 12:56   

Mea culpa, chodzi o teriosa pierwszej generacji a manual jest do II.
W japonczykach często bywa, że włącznik przednich świateł przeciwmgielnych jest montowany w dźwigience przy kierownicy a skoro instalacja elektryczna ma wyprowadzenie do podłączenia halogenów to czy jest sens szukać odpowiedniego przewodu w kostce przy dźwigience?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-12-03, 17:21   

Cytat:
Mea culpa, chodzi o teriosa pierwszej generacji a manual jest do II.

https://manuals.co/workshop/daihatsu/terios/daihatsu-terios-1997-service-repair-manual/5874849
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-04, 20:09   

Joki napisał/a:
Cytat:
Mea culpa, chodzi o teriosa pierwszej generacji a manual jest do II.

https://manuals.co/workshop/daihatsu/terios/daihatsu-terios-1997-service-repair-manual/5874849


Wszystko fajnie tyle, że jak wydrukowałem kilka stron i porównałem z tym co mam w samochodzie to spore zdziwienie Przykładowo ani na kostce włącznika tylnego światła przeciwmgielnego ani na samym włączniku nie ma żadnych oznaczeń więc za co jest odpowiedzialny dany przewód musze sprawdzać multimetrem.
Wiec jedyne co mi pozostaje to druciarstwo w którym światła dzienne zasilę z przewodu włącznika blokady centralnego dyfra a halogeny zasilę z przewodu zasilającego podświetlanie włącznika tylnego światła pmgielnego.
 
 
Czecho 

Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 90
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2021-12-04, 20:45   Światła

No dokładnie czesto tak bywa co innego teoria a co innego praktyka .podejzewam ze oczekiwałes konkretnej porady .No ale widac nikt z tym nie walczył. Powodzenia napisz potem jak poszło dla potomnych.Pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-12-04, 22:52   

Cytat:
Przykładowo ani na kostce włącznika tylnego światła przeciwmgielnego ani na samym włączniku nie ma żadnych oznaczeń

Które to strony? Na pewno wszystko tam jest tylko trzeba umieć czytać.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-05, 13:52   

Joki napisał/a:
Cytat:
Przykładowo ani na kostce włącznika tylnego światła przeciwmgielnego ani na samym włączniku nie ma żadnych oznaczeń

Które to strony? Na pewno wszystko tam jest tylko trzeba umieć czytać.


Co to za różnica która strona, jeżeli przykładowo wejście zasilania oznaczone jest jako C10, wyjście jako C11 a ani na kostce ani na samym włączniku żadnych takich (ani innych) oznaczeń nie ma.

Czecho napisał/a:
No dokładnie czesto tak bywa co innego teoria a co innego praktyka .podejzewam ze oczekiwałes konkretnej porady .No ale widac nikt z tym nie walczył. Powodzenia napisz potem jak poszło dla potomnych.Pozdrawiam


Po sprawdzeniu stanu faktycznego zdecydowałem by dokonywać jak najmniejszej ingerencji w fabryczną instalację elektryczną, i w całym tym planie jedyna ingerencja to wpięcie szybkozłaczki w przewód zasilający lewe światło mijania w celu uzyskania napięcia które wyłączy dzienne w przypadku włączenia świateł mijania.

Układ będzie wyglądał w taki sposób, że obok włącznika tylnego światła pmgielnego będzie włącznik przednich a gdzieś niżej zamontuje podświetlany włącznik którym będę mógł wyłączyć światła dzienne by w razie czego mieć możliwość podjechania incognito:)
Przy okazji podświetlany włącznik dziennych będzie mnie informował czy układ zasilający dodatkowe oświetlenie ma sprawny bezpiecznik.


No to proszę bardzo obrazek co będzie w kabinie:

gdzie niebieski przewód to zasilanie włączników, + biorę z "pustego" pola w puszcze bezpieczników, opisu nie ma, fabrycznie bezpiecznika też pewnie nie było ale slot bezpiecznika zasilanie po przekręceniu stacyjki dostaje, konektor żeński ma takie same wymiary jak pin bezpiecznika więc wystarczy wcisnąć w lewy slot.
Bordowy przewód to wyjście do świateł dziennych a czerwony to wyjście do halogenów.
Następnie przy pomocy dwóch męskich konektorów robię podłączenie bezpiecznika 10A.
Kolejne miejsce to włącznik (a właściwie wyłącznik) świateł dziennych
Ostatnie miejsce to włącznik świateł pmgielnych podłączenie jak na obrazku:

 
 
Czecho 

Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 90
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2021-12-05, 14:12   Swiatła

No i oto chodzi naprawde szacun pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-12-05, 19:53   

przemas napisał/a:
Co to za różnica która strona

Taka, że sprawdziłbym i napisał jak czytać schemat. Wszystko jest na nich opisane tylko schematy instalacji są robione według pewnego klucza i trzeba wiedzieć jak go odczytać.
Niestety sam nie mam czasu szukać, która to strona.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-06, 18:11   

Joki napisał/a:
przemas napisał/a:
Co to za różnica która strona

Taka, że sprawdziłbym i napisał jak czytać schemat. Wszystko jest na nich opisane tylko schematy instalacji są robione według pewnego klucza i trzeba wiedzieć jak go odczytać.
Niestety sam nie mam czasu szukać, która to strona.

To i tak bez znaczenia bo schemat nie jest mi już potrzebny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8