Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne odgłosy silnika po starcie
Autor Wiadomość
Andrzejj

Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Zabia-Wola
Wysłany: 2022-04-09, 21:44   Dziwne odgłosy silnika po starcie

Witam, początkowo myślałem, ze to może zużyty olej lub zapchał się jakiś kanalik, zrobiłem płukankę i wymianę oleju - niestety nic się nie zmieniło :(
Od początku: zaraz po uruchomieniu silnika mam przez ok 5sekund odgłos jakby obracało się zużyte łożysko (to nie stuki zaworów) a potem silnik pracuje cicho. Efekt ten nie koniecznie jest przy pierwszym uruchamianiu po nocy, raczej przy kolejnych. Zastanawiam się czy może jednak jest przytkany jakiś kanalik. A może taki efekt jest jak przypchany jest smok? Czasem mam wrażenie, ze ten odgłos pojawia się przy jakiś przeciążeniach typu rondo lub dłuższe, mocniejsze hamowanie (uprzedzam pytanie - oleju mam na 3/4 zakresu na bagnecie).
Zauważyłem jeszcze coś co być może jest normalne lub nie ma związku - po odkręceniu korka wlewu oleju przy pracującym silniku mam odgłos ‚niskiego basu’, powietrze drga tak mocno, ze wychlapują się drobinki oleju - wszystko wokół dość szybko pokryło się drobnymi plamkami oleju. Nie robiłem tego wcześniej, wiec nie wiem czy to normalne czy nie :(
Co można potestować, żeby ustalić przyczynę?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-04-10, 08:03   

Nie słysząc tego dźwięku, trudno coś wyrokować. Może być wiele źródeł. Szybciej obstawiałbym któreś łożysko osprzętu.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Andrzejj

Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Zabia-Wola
Wysłany: 2022-04-10, 08:38   

Tez rozważałem taki wariant, tylko dlaczego ten odgłos zanika? Zastanawiam się czy nie zdjąć paska i sprawdzic czy będzie różnica...
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-04-11, 07:14   

Są różne, zmienne naprężenia w układzie... Kiedyś u mnie w YRV coś hałasowało pod obciążeniem. Byłem przekonany, że to coś w samym silniku bo przecież osprzęt pracuje tak samo, niezależnie od obciążenia silnika. Okazało się, że hałasowało łożysko pompy wody.
W innym Dai coś stukało. Też tylko pod obciążeniem. Byłem przekonany, że to musi być panewka. Okazało się, że łożysko w skrzyni tak hałasuje. Itd
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Andrzejj

Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Zabia-Wola
Wysłany: 2022-04-11, 12:31   

A jak to zdiagnozować? Zdjęcie paska nie da jednoznacznej informacji :(
(zauważyłem, ze ten efekt jest przy uruchamianiu po krótkim postoju - kiedy silnik nie ostygł zupełnie)
 
 
Andrzejj

Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Zabia-Wola
Wysłany: 2022-05-17, 21:49   

Chyba problem rozwiązany - podciagnalem nieco sprzęgło i odgłosy przestały się pojawiać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8