Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeplywomierz
Autor Wiadomość
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2016-11-01, 16:04   Przeplywomierz

Witam
Moje pytanie dotyczy przepływomierza w Daihatsu Sirionie m1 z silnikiem 1.0 43kw z 2003r
Mianowicie gdzie się on znajduje i jak wygląda?? ponieważ mam następujący problem: po podłączeniu komputeraz OBD2 wyskakuje błąd sondy lambda silnik czasami na światłach sie dusi ale rzadko częsciej mam taki objaw jak opóżniona reakcja na pedał gazu głownie na 1 i 2 biegu lecz zanim wymienie ową sonde chciałbym sprawdzić przepływomierz bo z tego co sie nie mylę uszkodzony przepływomierz daje takie same objawy i przy jego usterce słyszałem że może również wyskakiwać błąd sondy lambda w niektórych autach... i tak przy okazji jest mi jeszcze w stanie ktos powiedziec gdzie sie znajduja przewody podcisnienia w tym silniku?? :) Pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-11-02, 21:54   

Jak na mój gust to go tam nie ma. Może to Ci pomoże:


Takie objawy już szybciej może dawać padająca pompa paliwa...
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-11-03, 20:08   Re: Przeplywomierz

katowice174 napisał/a:
Witam
Moje pytanie dotyczy przepływomierza w Daihatsu Sirionie m1 z silnikiem 1.0 43kw z 2003r
Mianowicie gdzie się on znajduje i jak wygląda?? ponieważ mam następujący problem: po podłączeniu komputeraz OBD2 wyskakuje błąd sondy lambda silnik czasami na światłach sie dusi ale rzadko częsciej mam taki objaw jak opóżniona reakcja na pedał gazu głownie na 1 i 2 biegu lecz zanim wymienie ową sonde chciałbym sprawdzić przepływomierz bo z tego co sie nie mylę uszkodzony przepływomierz daje takie same objawy i przy jego usterce słyszałem że może również wyskakiwać błąd sondy lambda w niektórych autach... i tak przy okazji jest mi jeszcze w stanie ktos powiedziec gdzie sie znajduja przewody podcisnienia w tym silniku?? :) Pozdrawiam


Zacznij sprawdzanie od wtryskiwaczy paliwa .
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2016-11-04, 18:24   

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi :) co do wtrysków to sa ok bo sprawdzałem bardziej był bym skłonny obstawić tą pompe paliwa ale sonda lambda też chyba bedzie szwankować bo jesli niema przepływomierza a wyskakuje błąd sondy to coś w tym może być :) a orientuje sie ktoś czy przy zakupie ma znaczenie jaka sonda tzn czy ta w kolektorze co jest u góry pod maską czy ta na dole kolo katalizatora?? czy to sa takie same?? Pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-11-04, 21:18   

Podłącz najpierw skaner i sprawdź czy to grzałka czy inny błąd sondy. Będziesz też wtedy wiedział której.
Jeśli to nie grzałka to na 99% przyczyna błędów nie leży w sondzie.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2016-11-04, 23:52   

na kompie dokładnie mi pisze tak : "P0135-układ napędowy 02 sensor heater circuit (bank 1 sensor 1 )"
podczas jazdy jakieś tam parametry sondy wyświetla ale nie wiem czy sa one takie jakie mają być nie mam teraz OBD przy sobie więc nie powiem jakie to parametry ale niewiem czy to ma znaczenie jakieś :) pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-11-05, 08:44   

Masz napisane: "obwód grzałki". Czyli do sprawdzenia multimetrem rezystancja grzałki w samej sondzie. Jeśli jest przerwa to sonda do wymiany. Jeśli jest kilka omów rezystancji to do sprawdzenia styki i kable.
Bank 1 sensor 1 to sonda na katalizatorze w kolektorze. Druga sonda, za katalizatorem to bank 2 sensor 1.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2016-11-05, 14:16   

dzięki wielkie za pomoc jutro wezme sie za sprawdzenie Pozdrawiam :) życie bez tego forum było by trudniejsze :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8