Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszczególne części Sirion m3 2006r. 1.3 87 km
Autor Wiadomość
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-05-20, 20:38   

Pablo1202 napisał/a:
Joki przepraszam że tak spamuję ale myślę że dodaję przydatne informacje, jak ktoś będzie szukał to będzie miał na tacy.

Nie za ma co. Fajna relacja. ;-)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-11, 18:46   

Koniec weekendu czerwcowego, koniec wymiany kompletnej reflektorów, z czego jestem bardzo zadowolony, więcej w pierwszym poście.

Światła mijania.


Światła drogowe.


Oczywiście w miarę możliwości dodam lepszej jakości zdjęcia.
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-13, 21:34   

@Joki bardzo dziękuję.

Dziś miałem okazję sprawdzić wygłuszenie/wyciszenie auta mojego na trasie i powiem wam szczerze przy 160 km/h liczone po gpsie bo licznik pokazywał 173 km/h jest naprawdę bym powiedział bardzo dobrze.
I gdybym nie spojrzał na gps to bym wżyciu nie wiedział że jadę z taką prędkością.

Oczywiście byłem również na skp ustawić światła i kolejny diagnosta stwierdził to samo odnośnie żarówek ledowych.
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-06-14, 18:17   

Jakby się tak dobrze przyjrzeć to te Twoje reflektory dziwnie równo oswietlają oba pasy jezdni. Brak wyraźnego odcięcia i dłuższej smugi oświetlajacej pobocze. Może i z Twojego punktu widzenia jest ok. ale nadjeżdżących z przeciwka możesz oślepiać.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-15, 00:19   

karloss napisał/a:
Jakby się tak dobrze przyjrzeć to te Twoje reflektory dziwnie równo oswietlają oba pasy jezdni. Brak wyraźnego odcięcia i dłuższej smugi oświetlajacej pobocze. Może i z Twojego punktu widzenia jest ok. ale nadjeżdżących z przeciwka możesz oślepiać.


Wszystko jest w najlepszym porządku.
Na fotce są światła przed wizytą w skp.
Postaram się dodać lepszej jakości fotki jak tylko je zrobię, na razie nie jest mi dane jechać w całkowitej ciemności.

Acha odcięcie jest wzorowe, opinia diagnosty skp.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2023-06-15, 05:22   

Pablo1202 napisał/a:
karloss napisał/a:
Jakby się tak dobrze przyjrzeć to te Twoje reflektory dziwnie równo oswietlają oba pasy jezdni. Brak wyraźnego odcięcia i dłuższej smugi oświetlajacej pobocze. Może i z Twojego punktu widzenia jest ok. ale nadjeżdżących z przeciwka możesz oślepiać.


Wszystko jest w najlepszym porządku.
Na fotce są światła przed wizytą w skp.
Postaram się dodać lepszej jakości fotki jak tylko je zrobię, na razie nie jest mi dane jechać w całkowitej ciemności.

Acha odcięcie jest wzorowe, opinia diagnosty skp.
Kiedyś interesowałem sie tematem zarówek led,chciałem je w Hondzie zamontować.Były to czasy gdy policja nie czepiała sie o każdy drobiazg.Podobno w zimie sie nie sprawdzają,wytwarzają mało ciepla i klosze zamarzają.
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-15, 11:31   

Krzysiek. napisał/a:
Pablo1202 napisał/a:
karloss napisał/a:
Jakby się tak dobrze przyjrzeć to te Twoje reflektory dziwnie równo oswietlają oba pasy jezdni. Brak wyraźnego odcięcia i dłuższej smugi oświetlajacej pobocze. Może i z Twojego punktu widzenia jest ok. ale nadjeżdżących z przeciwka możesz oślepiać.


Wszystko jest w najlepszym porządku.
Na fotce są światła przed wizytą w skp.
Postaram się dodać lepszej jakości fotki jak tylko je zrobię, na razie nie jest mi dane jechać w całkowitej ciemności.

Acha odcięcie jest wzorowe, opinia diagnosty skp.
Kiedyś interesowałem sie tematem zarówek led,chciałem je w Hondzie zamontować.Były to czasy gdy policja nie czepiała sie o każdy drobiazg.Podobno w zimie sie nie sprawdzają,wytwarzają mało ciepla i klosze zamarzają.


Po pierwsze Policja się nie czepia żarówek ledowych jeżeli są dobrze ustawione i świecą prawidłowo z równą linią odcięcia, mówię tu o dobrych oryginalnych ledowych żarówkach marek osram czy philips.
Ponieważ odpowiednik typu made in china lub podróbki świecą wszędzie tylko nie na drogę, ktoś nawet kiedyś pisał że bardzo dobrze oświetlają znaki pionowe drogowe.
Ktoś kupuje podróbki za powiedzmy 100 zł i jest mega szczęśliwy że super świecą ale nie patrzy na to że kogoś oślepiają jadącego z naprzeciwka.
Po drugie w zależności do jakiego ubezpieczyciela należysz, to on może mieć jakieś sugestie itp. jak spowodujesz wypadek, ale to wszystko zależy od wielu czynników no i od ubezpieczyciela.

Natomiast wracając do żarówek ledowych i zamarzania to powiem ci tak.
W zimę faktycznie zamarzają reflektory jeżeli ktoś zamontował ledówki sobie je jako światła dzienne o małej mocy powiedzmy 5w, lub jeżeli zastosował lub inaczej przerobił światła drogowe aby były do jazdy dziennej i wtedy one dają maksymalnie 30% swojej maksymalnej mocy czyli troszkę za mało, standardowo ledowe mają 14w a 30% z tej wartości daje nam 4w.

Osobiście używam żarówek ledowych tylko i wyłącznie marki osram od ponad 5 lat.
Używałem w corsie, scenicu i teraz w sirionie, i nigdy nie uświadczyłem aby reflektor mi zamarzł.

Klosze również mogą zamarzać jak są nieszczelne.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2023-06-16, 14:10   

Pablo1202 napisał/a:
Krzysiek. napisał/a:
Pablo1202 napisał/a:
karloss napisał/a:
Jakby się tak dobrze przyjrzeć to te Twoje reflektory dziwnie równo oswietlają oba pasy jezdni. Brak wyraźnego odcięcia i dłuższej smugi oświetlajacej pobocze. Może i z Twojego punktu widzenia jest ok. ale nadjeżdżących z przeciwka możesz oślepiać.


Wszystko jest w najlepszym porządku.
Na fotce są światła przed wizytą w skp.
Postaram się dodać lepszej jakości fotki jak tylko je zrobię, na razie nie jest mi dane jechać w całkowitej ciemności.

Acha odcięcie jest wzorowe, opinia diagnosty skp.
Kiedyś interesowałem sie tematem zarówek led,chciałem je w Hondzie zamontować.Były to czasy gdy policja nie czepiała sie o każdy drobiazg.Podobno w zimie sie nie sprawdzają,wytwarzają mało ciepla i klosze zamarzają.


Po pierwsze Policja się nie czepia żarówek ledowych jeżeli są dobrze ustawione i świecą prawidłowo z równą linią odcięcia, mówię tu o dobrych oryginalnych ledowych żarówkach marek osram czy philips.
Ponieważ odpowiednik typu made in china lub podróbki świecą wszędzie tylko nie na drogę, ktoś nawet kiedyś pisał że bardzo dobrze oświetlają znaki pionowe drogowe.
Ktoś kupuje podróbki za powiedzmy 100 zł i jest mega szczęśliwy że super świecą ale nie patrzy na to że kogoś oślepiają jadącego z naprzeciwka.
Po drugie w zależności do jakiego ubezpieczyciela należysz, to on może mieć jakieś sugestie itp. jak spowodujesz wypadek, ale to wszystko zależy od wielu czynników no i od ubezpieczyciela.

Natomiast wracając do żarówek ledowych i zamarzania to powiem ci tak.
W zimę faktycznie zamarzają reflektory jeżeli ktoś zamontował ledówki sobie je jako światła dzienne o małej mocy powiedzmy 5w, lub jeżeli zastosował lub inaczej przerobił światła drogowe aby były do jazdy dziennej i wtedy one dają maksymalnie 30% swojej maksymalnej mocy czyli troszkę za mało, standardowo ledowe mają 14w a 30% z tej wartości daje nam 4w.

Osobiście używam żarówek ledowych tylko i wyłącznie marki osram od ponad 5 lat.
Używałem w corsie, scenicu i teraz w sirionie, i nigdy nie uświadczyłem aby reflektor mi zamarzł.

Klosze również mogą zamarzać jak są nieszczelne.
Być może to działa,nie przecze,tylko cena trochę mnie odstrasza.A tak ogólnie,to fajne są te Pana posty,moga byc mi kiedys przydatne,mam Materie,techniczny blizniak Siriona.
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-17, 10:54   

Krzysiek. napisał/a:
Pablo1202 napisał/a:
Krzysiek. napisał/a:
Pablo1202 napisał/a:
karloss napisał/a:
Jakby się tak dobrze przyjrzeć to te Twoje reflektory dziwnie równo oswietlają oba pasy jezdni. Brak wyraźnego odcięcia i dłuższej smugi oświetlajacej pobocze. Może i z Twojego punktu widzenia jest ok. ale nadjeżdżących z przeciwka możesz oślepiać.


Wszystko jest w najlepszym porządku.
Na fotce są światła przed wizytą w skp.
Postaram się dodać lepszej jakości fotki jak tylko je zrobię, na razie nie jest mi dane jechać w całkowitej ciemności.

Acha odcięcie jest wzorowe, opinia diagnosty skp.
Kiedyś interesowałem sie tematem zarówek led,chciałem je w Hondzie zamontować.Były to czasy gdy policja nie czepiała sie o każdy drobiazg.Podobno w zimie sie nie sprawdzają,wytwarzają mało ciepla i klosze zamarzają.


Po pierwsze Policja się nie czepia żarówek ledowych jeżeli są dobrze ustawione i świecą prawidłowo z równą linią odcięcia, mówię tu o dobrych oryginalnych ledowych żarówkach marek osram czy philips.
Ponieważ odpowiednik typu made in china lub podróbki świecą wszędzie tylko nie na drogę, ktoś nawet kiedyś pisał że bardzo dobrze oświetlają znaki pionowe drogowe.
Ktoś kupuje podróbki za powiedzmy 100 zł i jest mega szczęśliwy że super świecą ale nie patrzy na to że kogoś oślepiają jadącego z naprzeciwka.
Po drugie w zależności do jakiego ubezpieczyciela należysz, to on może mieć jakieś sugestie itp. jak spowodujesz wypadek, ale to wszystko zależy od wielu czynników no i od ubezpieczyciela.

Natomiast wracając do żarówek ledowych i zamarzania to powiem ci tak.
W zimę faktycznie zamarzają reflektory jeżeli ktoś zamontował ledówki sobie je jako światła dzienne o małej mocy powiedzmy 5w, lub jeżeli zastosował lub inaczej przerobił światła drogowe aby były do jazdy dziennej i wtedy one dają maksymalnie 30% swojej maksymalnej mocy czyli troszkę za mało, standardowo ledowe mają 14w a 30% z tej wartości daje nam 4w.

Osobiście używam żarówek ledowych tylko i wyłącznie marki osram od ponad 5 lat.
Używałem w corsie, scenicu i teraz w sirionie, i nigdy nie uświadczyłem aby reflektor mi zamarzł.

Klosze również mogą zamarzać jak są nieszczelne.
Być może to działa,nie przecze,tylko cena trochę mnie odstrasza.A tak ogólnie,to fajne są te Pana posty,moga byc mi kiedys przydatne,mam Materie,techniczny blizniak Siriona.


Jak dobrze się poszuka to oryginalne ledy Osram można wyrwać naprawdę w fajnej kasie.
Zastanawiałem się nad Materią ale koniec końców wybór padł na Sirionka.
Dziękuję za pozytywną ocenę tematu.
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-07-07, 19:45   

Dziś kolejna inwestycja.
Po ostatnim przeglądzie auta na stacji diagnostycznej pojawiły się pęcherze na tylnych rurkach / przewodach hamulcowych.
Zostały zdemontowane rurki hamulcowe od tylnych kół aż do przodu, i zamontowane nowe robione od zera, przy okazji został wymienione płyn hamulcowy i sprawdzone wszystkie klocki wraz z zaciskami.
Całość wraz z robotą wyszła 750 zł, nie wiem czy to dużo czy mało, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze.
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-10-03, 23:10   

W końcu zrobiłem porządek z sondami lambda i czujnikiem powietrza wlotowego a co za tym idzie spalanie auta spadło.
Poniżej tabelka przed i po.

Stare czujniki.
1. Pomiar 32.24x100:454=7.10
2. Pomiar 30.23x100:446=6.77 trasa
3. Pomiar 7.47+32.02=39.49/ spalanie 7.08
Nowy czujnik powietrza.
4. Pomiar 30.66x100:456=6.59
5. Pomiar 33.27x100:525=6.33
6. Pomiar 41.07x100:624=6.58

Tankowanie do pierwszego odbicia pistoletu.
Jazda 50/50 miasto/trasa (autostrada do 120) średnio robię 60 km dziennie.

W przyszły poniedziałek autko będzie zagazowane, więcej napiszę jak będę użytkował.
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-10-27, 22:03   

Wczoraj czyli 26.10.23 została wymieniona chłodnica klimatyzacji, byłem sprawdzić szczelność i okazało się że chłodnica jest po prostu dziurawa.
Koszt nowej 460 zł brałem z firmy Koyorad, plus robota plus nabicie, całość zamknęła się w kwocie 1060 złotych.

Natomiast odnośnie gazu lpg.
Cała instalacja lpg firmy Stag, zbiornik w koło zapasowe wszedł 42 litry brutto, czyli wchodzi mi około 39 litrów gazu netto.
Kosztowo cała instalacja lpg wyszło 3500 zł zwrot przy obecnych cenach benzyny i gazu po 12 miesiącach.
Na pełnym zbiorniku lpg robię 470 km na samym gazie, natomiast dziś byłem na pierwszej regulacji gazowej i panowie powiedzieli mi że autko będzie palić około 10% mniej, czyli obecnie paliło gazu około 8,7 litra to teraz ma palić około 8 litrów, myślę że to bardzo dobry wynik.
Natomiast moje odczucia jazdy na gazie to:
autko stało się bardzie elastyczniejsze,
absolutnie nie czuć spadku mocy, czego się bałem,
cena za przejechanie 100 km to tylko 25 złotych,
absolutnie nie czuć gazu,
nie czuć kiedy auto przełącza się na gaz czy odwrotnie,
bardzo szybko autko przełącza się na gaz,
gwarancja na 2 lata, śpię spokojnie.

Koniec końców jestem bardzo zadowolony z tej instalacji gazowej, warto było.

Macie jakieś pytania, pytać śmiało chętnie odpowiem.
 
 
Boguś 

Samochód: Sirion Sport 1.5
Wiek: 36
Dołączył: 27 Cze 2023
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-11-16, 16:07   

Cześć. Grubo idziesz ;-)
Mam dwa pytania:
Co oznacza sformułowanie "porządek z sondami"? Co z nimi było nie tak?
Druga spawa - gdzie jest czujnik powietrza dolotowego?

Pozdro
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-11-17, 11:03   

Czujnik powietrza masz tutaj:


Natomiast czujniki sondy lambda musisz sprawdzić czy są sprawne i czy w ogóle podłączone.
 
 
Pablo1202 

Samochód: Sirion 1.3
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-12-11, 11:14   

A więc tak w między czasie zrobiłem kolejne wymiany/naprawy.

Pierwsze poleciało a raczej się popsuły żarówki led osram, zaczęły znacznie słabiej oświetlać drogę, poszła reklamacja i otrzymałem zwrot kasy.
Musiałem kupić inne, więc wybór padł na te Novsight led, na razie świecą lepiej niż osramy i linia odcięcia według diagnosty oskp jest również wzorowa.
Jak by kogoś interesowały to tutaj proszę https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-h4-700-bardzo-mocne-6500k-1-1-canbus-14132176033

Po drugie zmieniłem te zwykłe dysze spryskiwaczy na mgłowe, jest dużo lepiej, teraz zraszają całą szybę a nie tylko jeden punkt.
Link https://allegro.pl/oferta/uniwersalne-dysze-mglowe-spryskiwaczy-szyby-auta-11461547190

Po trzecie czujniki parkowania mnie się skończyły, zaczęły pokazywać bzdury, więc zmieniłem je na nowe plus do tego założyłem kamerę cofania, no i teraz parkować jest bajecznie prosto.
Link kamera https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-kamera-cofania-sony-1280p-fisheye-170-9684620651
Link czujniki https://allegro.pl/oferta/czujniki-parkowania-cofania-senso-buzzer-kolory-11312198918
Link ramka pod kamerę cofania https://allegro.pl/oferta/ramka-tablicy-rejestracyjnej-do-kamery-cofania-11093857970

Po czwarte udało mi się zakupić (koszt 150 zł) oryginalne wygłuszenie maski silnika więc je wymieniłem, wygłuszenie wygląda jak nowe.

Zauważyłem przy wymianie ledów że kostki h4 są bardzo zaśniedziałe więc je zamówiłem i w przyszły weekend je wymienie, zamówiłem dwa rodzaje ceramiczne i zwykłe jeszcze nie wiem które założę.
Ceramiczne link https://allegro.pl/oferta/kostka-ceramiczna-zarowki-h4-wtyk-gniazdo-oprawka-13782463149
Zwykłe link https://allegro.pl/oferta/obudowa-kostka-zlacze-zarowki-h4-z-przewodami-7044350400
Ostatnio zmieniony przez Pablo1202 2024-04-06, 12:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10