Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L251 Nowy nabytek i problemy.
Autor Wiadomość
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-10-07, 14:31   

Hmm... no to nie wiem. Rezerwę dotąd widziałem tylko w Trevis-ie. Być może w L251 też jest. To bliźniaczy model. Może dopiero po FL?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
robert197648 

Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 35
Skąd: z polski
Wysłany: 2016-10-07, 15:46   

Mój licznik jest dokładnie taki jak foto.Też się zastanawiam czy samemu tego podwozia sobie nie zrobić tym bardziej że mam dużą puszkę Bitexu :-D




Cytat:
Ale przy okazji pytanie: widziałem w ogłoszeniach możliwość kupna "wypasionych" zegarów z tego modelu z dwoma tarczami w tym z obrotomierzem. Wiecie może - czy taki zegar z innego modelu podejdzie bez przeróbek pod mój model? Koszt rzędu 50-100zł + robota ale efekt wizualny bezcenny!


Jeśli mówisz o takim jak mój (foto ) to ma identyczne wtyczki i mocowanie jak licznik bez obrotomierza więc raczej na 99% ruszy
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2016-10-07, 18:57   

Powinno ruszyć bez problemu ja w swoim Sirionie M1 też miałem bez obrotomierza i wymieniłem na zegar z obrotomierzem i ruszyło bez żadnych przeróbek :) pozdrawiam
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-10-07, 19:31   

[quote="Antonio"]
Joki napisał/a:
Kontrolki rezerwy nie ma. Od wskazówki na czerwonej kresce jest rezerwa ;)

Mam '3 drzwiową Curkę'z X 2005r. Mimo posiadanego chyba najbardziej oszczędnego szybkościomierza w postaci wielkiego prędkościomierza i wyłącznie wskaźnika paliwa po prawej stronie.....kontrolka rezerwy włącza się na żółto(piktogram dystrybutora) - przy ok.pozostałych 7 litrach! Sam się zdziwiłem bo np.Hyundai Pony,czy Suzuki Swift takowego luksusu nie miały!!!:)

Ale przy okazji pytanie: widziałem w ogłoszeniach możliwość kupna "wypasionych" zegarów z tego modelu z dwoma tarczami w tym z obrotomierzem. Wiecie może - czy taki zegar z innego modelu podejdzie bez przeróbek pod mój model? Koszt rzędu 50-100zł + robota ale efekt wizualny bezcenny!
Fajnie by było to zamienić ,ale przykro mi ,ale muszę zmartwić kolegę nie ma możliwości przełożenia z obrotkiem .W liczniku z obrotomierzem jest cała wiązka z 2 wtyczkami a w Twoim jest podłączona 1 linka i jedna wiązka do licznika .Chyba ,że chcesz iść na całość i ingerować w dodatkowy układ i wiązke kabli do obrotomierza.
 
 
robert197648 

Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 35
Skąd: z polski
Wysłany: 2016-10-08, 10:05   

Tu dam dla porównania fotki pierwszy czarny z obrotomierzem i biały bez



 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-10-08, 11:29   

robert197648 napisał/a:
Tu dam dla porównania fotki pierwszy czarny z obrotomierzem i biały bez

Obrazek

Obrazek
W takim razie jeśli jest jedna wiązka to przełożysz i taka sama kostka , moje przypuszczenia ,że się nie da opieram o żony Cuore w,którym takiej zamiany nie da się zrobić ,bo takową próbowałem ,bo jest linka i wiązka z wtyczką z tym ,że to wersja 3D a ta ,którą chcesz zamienić 5D .
 
 
robert197648 

Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 35
Skąd: z polski
Wysłany: 2016-10-08, 15:11   

Wiesz nie chce się mądrzyć nie znam się na tych japoncach jedynie pokazałem 2 liczniki jeden identyczny jak mój z 2003r a ten bez obrotomierza jest nowszy z 2005r. Ogólnie jak dla mnie dziwne że mój starszy a lepszy licznik ma :lol:Zresztą zainteresowany nic nie piszę wiec nie ma co dyskutować o licznikach :-D Mój problem znowu powrócił z kapaniem z silnika tyle że jest jakiś dziwny.Kapie po odpalniu na zimnym (gdy zgaszony nie) po rozgrzaniu przestaje i cholera wie co z nim wrrrrrrr nagrałem krótki filmik jak to wygląda,kapie za miską olej.

https://youtu.be/qEZB2Km2NbE
 
 
Antonio 

Samochód: Daihatsu Cuore 2005
Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 41
Skąd: Kotowice
Wysłany: 2016-10-08, 18:23   

Joki napisał/a:
Hmm... no to nie wiem. Rezerwę dotąd widziałem tylko w Trevis-ie. Być może w L251 też jest. To bliźniaczy model. Może dopiero po FL?


Jak mi następnym razem braknie paliwa(zaświeci się kontrolka) to zrobię zdjęcie!
_________________
Szerokości!
@ntonio
 
 
Antonio 

Samochód: Daihatsu Cuore 2005
Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 41
Skąd: Kotowice
Wysłany: 2016-10-08, 18:31   

Obrazek[/quote] W takim razie jeśli jest jedna wiązka to przełożysz i taka sama kostka , moje przypuszczenia ,że się nie da opieram o żony Cuore w,którym takiej zamiany nie da się zrobić ,bo takową próbowałem ,bo jest linka i wiązka z wtyczką z tym ,że to wersja 3D a ta ,którą chcesz zamienić 5D .[/quote]

Czyli rozumiem,że nic z tego przełożenia zegarów nie będzie:(
Dla mnie to też niezrozumiałe,że w miarę wypasiony model ze ABS-em, wspomaganiem,klimą ma wstawiony najbardziej ubogi zegar nawet bez wskazówek temperatury chłodzenia w symetrii ze wskazówkami paliwa.....Ma tylko świecący się na zielono piktogram termometru do czasu zagrzania się silnika......
_________________
Szerokości!
@ntonio
 
 
robert197648 

Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 35
Skąd: z polski
Wysłany: 2016-10-08, 21:02   

Jak już pisałem i dałem foty według mnie da sie przełożyć licznik.Na elektrodzie znajdziesz posty gdzie ludzie to robili i działa bez ingerencji w elektronikę. Jeśli tak bardzo ci na tym zależy kup licznik na allegro u osoby która przyjmuje zwroty jak ci w razie coś nie spasuje to zwrócisz.Co do ceny to akurat na elektro kolo pisał że za grosze wylicytował bo chetnych nie było :-D
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-10-09, 16:57   

robert197648 napisał/a:
Jak już pisałem i dałem foty według mnie da sie przełożyć licznik.Na elektrodzie znajdziesz posty gdzie ludzie to robili i działa bez ingerencji w elektronikę. Jeśli tak bardzo ci na tym zależy kup licznik na allegro u osoby która przyjmuje zwroty jak ci w razie coś nie spasuje to zwrócisz.Co do ceny to akurat na elektro kolo pisał że za grosze wylicytował bo chetnych nie było :-D
A ja doczytałem ,że gość ,który to chciał zrobić nie wyszło mu ,bo ma właśnie taki licznik jak u mojej żony http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3111766.html i na pewno nie da się ,ale jeśli jest ta wersja licznika bez linki to pewnie się da przełożyć .
 
 
Antonio 

Samochód: Daihatsu Cuore 2005
Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 41
Skąd: Kotowice
Wysłany: 2016-10-11, 11:36   

[quote="robert197648"]Witam
Wczoraj zakupiłem dla żony takiego L2 z 2003r ma ktoś może takie autko?

===============================================
Jak już jesteśmy w temacie problemów.....prawdopodobnie rozsypał mi się wydech.
Najgorszy jest sam tłumik końcowy natomiast z oględzin pod spodem cały układ nie jest już "pierwszej młodości". Mechanik podzwonił po producentach i o dziwo o ile są kompletne układy do modelu poprzedniego(ba nawet jeszcze do Charady!) - tak do mojego (L251) prawie nic nie ma! Piszę prawie - bo znalazł jakiś zamiennik (w całości) za.....500zł! Plus oczywiście robota.
Wymieniał ktoś toto ustrojstwo? I gdzie tego ew.szukać.Na allegro nie ma.
_________________
Szerokości!
@ntonio
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-11, 13:01   

miałem to samo, poczytaj

http://daihatsu.com.pl/viewtopic.php?t=120
 
 
Antonio 

Samochód: Daihatsu Cuore 2005
Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 41
Skąd: Kotowice
Wysłany: 2016-10-11, 15:55   

Arek74 napisał/a:
miałem to samo, poczytaj

http://daihatsu.com.pl/viewtopic.php?t=120


========================================
Dzięki:)
Coś muszę pokombinować.
Bo do Wrocka mam 180km...:(
Ale pytanie: co z katalizatorem????
_________________
Szerokości!
@ntonio
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-11, 15:58   

ja się nie znam.....ale ten fachowiec mówił mi, że w moim aucie katalizator jest przy samym silniku? dobrze mówię chyba...i on zostaje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9