Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klawisz
Autor Wiadomość
compass200 

Samochód: terios
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: BEŁCHATÓW
Wysłany: 2016-10-20, 21:27   klawisz

Pytanie może dla niektórych śmieszne .
co włącza ten klawisz?


tylny napęd?
blokuje wszystkie koła tzw,żółw?
terjosa mam miesiąc ,a instrukcja po włosku.
dzięki ,
_________________
COMPASS200
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-10-21, 15:44   

Wcale to nie jest śmieszne ,bo zapewne wiele osób nie wie do końca do czego to służy .To blokada między osiowa elektryczna.Służy do tego ,by np. auto mogło łatwiej pokonywać np.błoto,śnieg ,słabe warunki terenowe .Tak pokrótce .Gdy tego napędu używasz wzrasta troszkę spożycie auta. Uwaga- używasz tego włącznika jak ruszasz nie podczas jazdy .
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-10-21, 16:20   

No i na suchym a nawet mokrym lepiej nie używać. Zapewne centralnego dyfra tam nie ma? Nawet nie wiem.
Jeśli mam rację to używanie tego na asfalcie może się skończyć nawet wyjściem wału w kabinie jak mieli moi koledzy podczas jazdy Hi-lux-em bez centralnego dyfra na autostradzie.
Mieli szczęście, że ten wał ich nie pozabijał.
To się używa tylko na luźnych nawierzchniach. Na przyczepnych naprężenia w układzie napędowym są tak duże, że urywają półosie, wały, opony zjadają w kilkaset km. Nawet kierownica ze wspomaganiem ciężko chodzi...
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
compass200 

Samochód: terios
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: BEŁCHATÓW
Wysłany: 2016-10-21, 20:56   

DZIĘKI ZA WYJAŚNIENIE :-D
_________________
COMPASS200
 
 
lendzik 

Samochód: Terios J102 4x4
Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2016-10-23, 19:00   

W broszurach jakie posiadam od mojego Teriosa opisane jest to jako "mechanische zentraldifferenzialsperre" czyli mechaniczna blokada dyferencjału centralnego.

Przykład zastosowania w praktyce:
Terios stoi z jednym podniesionym kołem (przednim) to jeśli centralny nie jest zablokowany to między pozostałe 3 koła stojące na ziemi zostanie rozdzielony moment koła wiszącego w powietrzu, czyli 0. Nie ruszy z miejsca.
Gdy zablokujemy centralny (czyli załączymy przycisk a na desce zapali się miniaturka osi), to mimo jednego uniesionego koła z przodu ruszymy z miejsca, ponieważ wypcha nas tylnia oś (oczywiście jeśli ma dobrą przyczepność)

A i ja mam pytanie. Z dodatkowych opcji podczas zakupu Teriosa widzę w broszurach pozycję " blokada tylnego dyferencjału ", czy ktoś z Was posiada taką wersję i jak to sprawdzić czy akurat kupujący nie dorzucił takiego bonusu podczas zakupu Teriosa.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-10-24, 13:13   

W takim razie jeśli jest centralny dyfer po załączeniu blokady ograniczenia są takie same. Nie włączajcie tego na asfalcie ani nawet szutrze!
Tylko w błocie, śniegu, sypkim piachu.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
glazoo 

Samochód: Terios J1
Wiek: 45
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Łaziska
Wysłany: 2017-01-14, 18:53   

Tak jak Joki napisałeś - Terios ma stały napęd na 4 koła z centralnym dyfrem, blokowanym elektrycznie wspomnianym klawiszem. Blokady używa się tylko na luźnej nawierzchni i tylko przy jeździe na wprost (nie skręcamy kołami).

A co do pytania kolegi lendzik to z tego co się orientuję to niektóre egzemplarze miały LSD (http://www.motocaina.pl/artykul/rodzaje-napedow-w-samochodach-4x4-lsd-blokada-mostu-czesc-ii-15630.html) , natomiast pełnej blokady Teriosy nie miały (chyba że ktoś coś dołożył).
 
 
kalnichta 

Samochód: Toyta sienna 1998r
Wiek: 49
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-03-25, 14:19   

podłącze się do tematu,jako ze pilnie szukam odpowiedniego egzemplarza ,chodzi mi o wersje z dołączanym napędem,po czym mogę go odróżnić ? jak wygląda "guzik" do dołączania napędu,ostatnio oglądałem w komisie i facet właśnie mi wciskał że ten guzik omawiany powyżej jest do dołączania napędu
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-03-25, 18:39   

kalnichta napisał/a:
podłącze się do tematu,jako ze pilnie szukam odpowiedniego egzemplarza ,chodzi mi o wersje z dołączanym napędem,po czym mogę go odróżnić ? jak wygląda "guzik" do dołączania napędu,ostatnio oglądałem w komisie i facet właśnie mi wciskał że ten guzik omawiany powyżej jest do dołączania napędu


Ten jest od Teriosa J200 model od 2006 roku http://allegro.pl/przelac...5080791614.html

Ten jest od Teriosa J102 model od czerwca 2000 do 2005 r.
http://allegro.pl/daihats...5284128411.html

Ten przełacznik stosuje się tylko do trudnych warunków jazdy błoto , śnieg itp.Nawet trudno usłyszeć jak się załącza jest to takie delikatne pstryknięcie do którego trzeba się wsłuchać jak jest hałas w aucie lub włączone radio nic nie usłyszysz.
 
 
kalnichta 

Samochód: Toyta sienna 1998r
Wiek: 49
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-03-25, 19:13   

to są w ogóle wersje z dołączanym napędem,powiedzmy jadę po asfalcie i zjeżdżam w teren i chcę 4x4,są takie? bo w ogłoszeniach są podawane wersje z stałym napędem i dołączanym,mam namyśli teriosa 2
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-03-25, 22:35   

kalnichta napisał/a:
to są w ogóle wersje z dołączanym napędem,powiedzmy jadę po asfalcie i zjeżdżam w teren i chcę 4x4,są takie? bo w ogłoszeniach są podawane wersje z stałym napędem i dołączanym,mam namyśli teriosa 2


Z opisów u sprzedawców bardzo często są podawane błędne informacje o pojazdach. Terios ma stały napęd na cztery koła oczywiście w takiej wersji ,bo występowały także takie z napędem tylko na tył 2WD .Te w wersji 4WD nie możesz tego napędu nigdy sobie wyłączyć auto zawsze pojedzie w trakcji na 4 koła a te przełączniki służą do zblokowania całego napędu tak jak pisałem w poście ,by pokonać łatwiej trudniejszy teren .
 
 
kalnichta 

Samochód: Toyta sienna 1998r
Wiek: 49
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-04-13, 11:06   

to ja już zbaraniałem,właśnie przed chwilą dzwoniłem pod ogłoszenie ,sprzedający mówi mi że to właśnie ma dołączany napęd w trudnych sytuacjach a tak na "luzie" to ciągnie na jedną oś
oto ogłoszenie

https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-04-13, 11:09   

Raczej się myli. Ten klawisz blokuje centralny dyfer a skoro on jest to napęd jest stały.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-04-13, 17:49   

kalnichta napisał/a:
to ja już zbaraniałem,właśnie przed chwilą dzwoniłem pod ogłoszenie ,sprzedający mówi mi że to właśnie ma dołączany napęd w trudnych sytuacjach a tak na "luzie" to ciągnie na jedną oś
oto ogłoszenie

https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8


Niech kolega zapyta dlaczego sprzedający zmienił temu autu przedni zderzak na ten sprzed liftu ,bo to auto ,które sprzedaje to model drugiej generacji ,ale już po lifcie i zderzak musi być inny a wystarczy spojrzeć na konsolę ,która jest inna w tych autach z przed liftu i po lifcie.
 
 
Kwicol 


Samochód: Terios J2 2008r. 4WD 1.3
Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 9
Skąd: Tustela
Wysłany: 2017-05-30, 14:31   

Witam.
A ja mam pytanie odnośnie przycisku MODE ? Do czego służy ten przycisk,w moim modelu jest zaślepiony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9