Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Części do Move potrzebne.
Autor Wiadomość
bziuk 

Samochód: Daihatsu move 0.8 -> k3-ve2
Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-19, 08:58   

na już potrzebuje praktycznie każdą gumę zawieszenia. Przydałyby się amortyzatory - komplet, wahacze komplet i do tego tarcze i klocki na przód. Długo szukałem i praktycznie nic nie ma nigdzie...

W ogóle to cieszę się, że takie forum istnieje, Daihatsu dość niettypowym autem jest na polskich drogach, a naprawdę mają swój klimat niepowtarzalny :)
_________________
były:
-Nissan 100 nx Gti i 1.6
-Nissan Almera n15 1.4
Jest:
-Nissan Primera P11 1.6
-Nissan Primera P11.144 SR20VE 200+
-Daihatsu Move
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2016-12-19, 09:14   

bziuk napisał/a:
na już potrzebuje praktycznie każdą gumę zawieszenia. Przydałyby się amortyzatory - komplet, wahacze komplet i do tego tarcze i klocki na przód. Długo szukałem i praktycznie nic nie ma nigdzie...

W ogóle to cieszę się, że takie forum istnieje, Daihatsu dość niettypowym autem jest na polskich drogach, a naprawdę mają swój klimat niepowtarzalny :)


Odbieraj telefon, kiedy inni też coś potrzebują :-P
Gratuluje Siriona, właściwie silnika.
 
 
 
bziuk 

Samochód: Daihatsu move 0.8 -> k3-ve2
Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-19, 09:16   

A gośc od którego kupowałem Siriona mówił, że ma kogoś kto chętny na koła , czyżby to Ty ?:D
_________________
były:
-Nissan 100 nx Gti i 1.6
-Nissan Almera n15 1.4
Jest:
-Nissan Primera P11 1.6
-Nissan Primera P11.144 SR20VE 200+
-Daihatsu Move
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2016-12-19, 09:51   

bziuk napisał/a:
A gośc od którego kupowałem Siriona mówił, że ma kogoś kto chętny na koła , czyżby to Ty ?:D

Pisałem, odbieraj telefon :-P
 
 
 
bziuk 

Samochód: Daihatsu move 0.8 -> k3-ve2
Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-19, 10:15   

jeśli tylko swap dojdzie do skutku to praktycznie wszystkie graty z niego będą do oddania :)

aaaa i apropos swapa.. Jakby ktoś miał jakiekolwiek materiały w internetach bądź też gdziekolwiek właśnie o podobnych przekładkach do np cuore to niech się podzieli :) Każda pomoc mile widziana, bo jak na ten moment dotarłem tylko do malezjii gdzie kilka podobnych projektów odkryłem, ale bez opisu czy jakichś szczegołów...
_________________
były:
-Nissan 100 nx Gti i 1.6
-Nissan Almera n15 1.4
Jest:
-Nissan Primera P11 1.6
-Nissan Primera P11.144 SR20VE 200+
-Daihatsu Move
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-12-19, 17:43   

Tarcze i klocki masz od ręki w Intercarsie.
Hmm...
Właściwie wszędzie są. OCB?
W iParts masz tylne amory, wahacze. Z resztą wahacze wyglądają na takie same jak w L7, M1 i M2 a tych jest na pęczki na Allegro.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
DETT 


Samochód: Daihatsu A101, Subaru BH9
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 90
Skąd: Miastko
Wysłany: 2016-12-19, 19:02   

Musi się człowiek nauczyć co z czego da się zaadaptować. Mnie to zajęło parę lat. :-P
_________________
 
 
bziuk 

Samochód: Daihatsu move 0.8 -> k3-ve2
Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-20, 10:12   

Otóz temat przebadałem empirycznie i niestety z innych modeli nie pasują wahacze. Miałem fizycznie z kilku modeli (wszystkie bliźniacze jakie wyskakiwały w katalogach) i poprostu nie pasują. Co do tarcz i klocków: Teoretycznie jest tego sporo, praktycznie mają bałagan w hurtowniach i wystawione coś czego nie mają fizycznie (80 procent przypadków - tak miałem ze sprzęgłem ) Muwik ma rozstaw 4x110 i otwór centro niemalże 70mm - wiekszość tarcz była na 4x100 i otwor 55 mm, a jak już były zestawy pasujące wymiarami - nie ma fizycznie znów, takze znowu lipa. Amortyzatory na tył są do znalezienia, ale ta sama historia. Zazwyczaj kończy sie na tym, że mogą mi złożyć zamówienie specjalne u producenta np KYB (czas oczekiwania od 25 do 60 dni, koszt dla gościa który ma dobre zniżki 560 za sztuke). Amorki na przód podobna historia z tą róźnicą, że zazwyczaj mówia z automatu, że nie mają i trzeba zamawiać. Także uwierzcie, że temat przerabiałem naprawdę długo i kombinowałem jak mogłem, a ostatecznie jak się nie odwróciłem to d*** z tyłu. Suma sumarum raczej oddam do regeneracji wszystko a z gumami pokombinuje jak się da.
_________________
były:
-Nissan 100 nx Gti i 1.6
-Nissan Almera n15 1.4
Jest:
-Nissan Primera P11 1.6
-Nissan Primera P11.144 SR20VE 200+
-Daihatsu Move
 
 
DETT 


Samochód: Daihatsu A101, Subaru BH9
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 90
Skąd: Miastko
Wysłany: 2016-12-20, 18:08   

Myślę, że w kwestii amortyzatorów to można podejść do sprawy jeszcze swobodniej. Tzn. nie ograniczać się w poszukiwaniach li tylko do podobnych modeli Daihatsu. Jeśli masz fizyczny dostęp do jakiejś przyzwoitej hurtowni (ot choćby IC) to można poprzymierzać z innych aut podobnego kalibru - Suzuki Wagon, Tico, Fiaciki. A nawet spróbowałbym z jakiegoś małego VW albo Opla coś podebrać. Ja np. w Applausie latam na przodzie z gwintem od Golfa III. ;-)

Gumy może by dorobili w Olkuszu jako poliuretany jak już nic innego nie da się wykombinować?
_________________
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-12-20, 22:28   

bziuk napisał/a:
...
aaaa i apropos swapa.. Jakby ktoś miał jakiekolwiek materiały w internetach ...

Niewiele ale może nie widziałeś?
http://yrv.weebly.com/
http://www.myviturbo.com/
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-12-20, 22:44   

Jaka średnica zewnętrzna tych tarcz?
Gdyby Soiret numery podał byłoby można znaleźć...
Jest tego sporo na świecie ale tyle wersji, że faktycznie ciężko się połapać. Jak średnica otworu pasuje to rozstaw inny itp.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
Ostatnio zmieniony przez Joki 2016-12-20, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2016-12-20, 22:56   

Dett dobrze doradza, z szukaną używaną częścią najlepiej udać się do sklepu, najlepiej nie za dużego ( sprzedawcy bardziej się chce przy fizycznym doborze pomóc ). IC itp patrzą głównie w katalogi. Amory u siebie jak na razie mam ale z chęcią bym stare gdzieś zregenerował na zapas, tak samo jak reflektory przednie, niż zakup zamiennika.
Tico, Matiz, może też pomóc ;-)
 
 
 
DETT 


Samochód: Daihatsu A101, Subaru BH9
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 90
Skąd: Miastko
Wysłany: 2016-12-21, 19:38   

To zależy z tym podejściem IC itp. Jak byłem jeszcze studentem to w hurtowniach Fota i Inter-Cars w Słupsku wpuszczali mnie na magazyny z suwmiarką i karteczką z wymiarami oryginalnej części (bo ta część wciąż była na aucie - miałem tylko jedno) i skakałem tam po drabinach parę godzin. Wspomnień czar...
_________________
 
 
bziuk 

Samochód: Daihatsu move 0.8 -> k3-ve2
Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-24, 20:15   

Udało się skompletować cały zawias :)

Część częsci nowych, niektóre używki po regeneracji, ale suma sumarum wszystko jest :)

Amorki, wahacze, łożyska, poduszki amorów, tuleje, gumy :)

Musiałem poświęcić cały dzień na ogarnięcie tematu, oczywiście nie obeszło się bez jaj typu amawiam części i 5 miut poźniej telefon, że jednak nie mają. Ciąg dalszy hhistori o burdelu w hurtowniach. Paczki już lecą, może jeszcze w tym roku muwik doczeka się nowej zawiechy :)

Aż chce się powiedzieć " UFF NARESZCIE " !
_________________
były:
-Nissan 100 nx Gti i 1.6
-Nissan Almera n15 1.4
Jest:
-Nissan Primera P11 1.6
-Nissan Primera P11.144 SR20VE 200+
-Daihatsu Move
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-01-04, 15:49   

bziuk napisał/a:
Udało się skompletować cały zawias :)

Część częsci nowych, niektóre używki po regeneracji, ale suma sumarum wszystko jest :)

Amorki, wahacze, łożyska, poduszki amorów, tuleje, gumy :)

Musiałem poświęcić cały dzień na ogarnięcie tematu, oczywiście nie obeszło się bez jaj typu amawiam części i 5 miut poźniej telefon, że jednak nie mają. Ciąg dalszy hhistori o burdelu w hurtowniach. Paczki już lecą, może jeszcze w tym roku muwik doczeka się nowej zawiechy :)

Aż chce się powiedzieć " UFF NARESZCIE " !


Wahacze w L601 Move są takie same jak w Cuore L501 numer części 48069-87209-000 ,tarcze tylko tego numeru występują w L601 numer części 43512-87222-000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10