Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wytłumienie Daihatsu Sirion vs Terios
Autor Wiadomość
djprzester 

Samochód: Sirion 2007 1,3
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 7
Skąd: Leszno
Wysłany: 2021-03-07, 15:44   Wytłumienie Daihatsu Sirion vs Terios

Witam szanownych kolegów.
Już o d 2 miesięcy jestem posiadaczem Siriona, ma swoje malutkie wady które powoli ogarniam, ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autkiem jako zdeklarowany fan VAG-a :-) Jakiś miesiąc po zakupie na trasie rzuciło mi się w oko zgrabne autko w pierwszej chwili myślałem że to Toyota RAv a okazało się, że to Daihatsu Terios. Mam pytanie dla kogoś kto miał okazję porównać jak wygląda kwestia komfortu jazdy Terios cs Sirion. Chodzi mi tu głównie o kwestie związane z wytłumieniem i hałasem w kabinie, bo na co dzień jeżdżę Audi A4 i nie ma co ukrywać, że na trasie jest przepaść do Siriona, co oczywiście jest zrozumiałe ( Inny segment ). Ale nie ukrywam, że Terios poruszył moje serce i byłbym skłonny zamienić A4 na Teriosa pod warunkiem że da się tym jeździć komfortowo po trasie.
Będę wdzięczny za opinie
 
 
messiah22 

Samochód: Terios 1.5 4WD, Sirion 1.3 4WD
Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 37
Skąd: Podhale
Wysłany: 2021-06-05, 12:05   

miałem Siriona M301 a teraz Terios 2 gen.

Komfort ? Terios ma znacznie wygodniejsze fotele, lepszą pozycję za kierownicą, bo wyżej. Lepsze (wyższe) i miękksze zawieszenie. Zdecydowanie bardziej komfortowy, ALE:
- oba są głośne i trzeba po swojemu dodatkowo wygłuszyć. ja wygłuszałem oba.
- Terios jest minimalnie cichszy wyłącznie dlatego , że jest odrobinę większy i silnik jest trochę dalej od kierowcy.
- Terios jest wysoki i podatny a podmuchy wiatru tak jak i sirion (bo sirion lżejszy)

Ale oba są głośniejsze od konkurencji.

Na pewno A4 będzie bardziej komfortowe w trasie, bez dwóch zdań. Natomiast w mojej opinii Terios jest lepszym, ciekawszym samochodem. Terios z silnikiem 1.5 jest subiektywnie słabszy niż Sirion 1.3 z uwagi na wagę i stały napęd 4WD.

Jeśli zrobisz porządne wygłuszenie (czas+kasa) to może Terios zbliży się do A4.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9