Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spalanie w zimie
Autor Wiadomość
Antonio 

Samochód: Daihatsu Cuore 2005
Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 41
Skąd: Kotowice
Wysłany: 2017-03-08, 16:07   

Cytat:
Cuore 1.0 podpięte do TIR-a przy 90-100km/h łyknęło 3,2l./100km. Normalnie wychodzi 4,2 przy takiej prędkości.


No to szczęka mi opadła...Myślałem,że to moja "kura" będzie w czołówce 'jazdy na kropelkę'.... ale widać nie:(
Ale mój wynik 4,6 (duży - jak na Twoje auto) to góry jakie pokonała tam i z powrotem....
Szacun:)
_________________
Szerokości!
@ntonio
Ostatnio zmieniony przez Joki 2017-03-08, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-08, 18:42   

No tak, u mnie płasko jak stół.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Adute 

Samochód: Cuore L701
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-11-28, 02:41   

Ja nigdy nie zszedłem poniżej 4,8l/100km. Ale w sumie nic dziwnego, bo rzadko w trasie jadę poniżej licznikowych 100km/h. Przy licznikowych 120km/h pali jakieś 5,8l. Zazwyczaj mam 6,4-6,9l w cyklu mieszanym przy niezbyt delikatnej jeździe. Przy butowaniu po mieście udało mi się zdobyć 8l/100km, co wydaje mi się małym wynikiem jak na ciągły pełny gaz i kręceniu do 6000obr./min.
 
 
Barista 

Samochód: Bmw e61
Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 8
Skąd: Elbląg, Nagold
Wysłany: 2019-12-22, 13:39   

Szukam odpowiedzi na pytanie odnosnie spalania, od kilku miesiecy zauwazylem podwyzszone o okolo 1,0-1,1 litra do tego co bylo... A bylo zimowa pora 5,2 litra srednio.
Moje podejzenia sa takie ze wina tego sa luzy zaworowe, z tego co sie dowidzialem na forum silnik 1KR-FE ma luzy regulowane tzw. szklankami. Silnik chodzi jak "diesel" owszem mniej to slychac jak sie rozgrzeje ale jednak nadal klepie... regulacja luzow zaworowych powinna pomoc w ogolnej sprawnosci silnika z tego co mi wiadomo, jak tez poprawic kulture pracy.
Swiece zaplonowe wyminialem latem na Denso podne w ksiazce serwisowej do Daihatsu, orginalnie byly NGK.
Dodam ze auto ma juz 200003 tys. przebiegu na dzien dzisiejszy.
Drodzy formuowicze, jak sie za to zabrac, gdzie poza salonem Toyoty moge dostac te szklanki i ile ich ewentualnie potrzeba?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-12-22, 18:59   

Cytat:
Drodzy formuowicze, jak sie za to zabrac, gdzie poza salonem Toyoty moge dostac te szklanki i ile ich ewentualnie potrzeba?

Najpierw zmierzyć luzy i sprawdzić jakie szklanki są aby wiedzieć jakie są potrzebne? Może niektóre będzie można przełożyć? Jak już będzie wiadomo to można też zamówić w amayama.com
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Barista 

Samochód: Bmw e61
Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 8
Skąd: Elbląg, Nagold
Wysłany: 2019-12-22, 22:17   

Joki silnik ma 3 cylindry to tych szklanek w sumie potrzeba 12 cie , bo z lektury forum wyczytalem dla silnika 4 cylindry potrzeba 16 cie sztuk.
Jesli sie da je pozamieniac to tylko lepiej majac na uwadze koszty, pytalem juz raz w salonie Toyoty i kosz jednej szklanki okolo 80 zl
Mam konto na Paypal wiec moglbym kupic z tej strony do ktorej link zapodales.
Na co dzien mieszkam w Niemczech wiec rozpytam sie po nowym roku mechanika czy i za ile by to zrobil.
Jesli sie to okaze nieoplacalne to powoli ogladam sie za Teriosem 2007-2010

Na tego mnie niestety nie stac: https://zapodaj.net/849b85d68572b.jpg.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9