Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Automatyczna skrzynia biegów
Autor Wiadomość
LeszekPL

Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 22
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-09-19, 21:56   Automatyczna skrzynia biegów

Mam dylemat co do wymiany oleju w skrzyni automatycznej. Wyczytałem w instrukcji Toyoty Yaris z taką skrzynią biegów, że oleju się w niej nie wymienia tylko uzupełnia w miarę konieczności. Sprawdzałem na załączonym silniku (podobno tak się sprawdza poziom oleju w skrzyniach automatycznych) poziom i barwę tego oleju. Wydaje się być czysty. Teraz nie wiem czy wymieniać czy nie.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-09-19, 22:04   

Ponoć instrukcja mówi, że nie wymieniać. Jednak kiedy poczytasz zalecenia dla serwisu to należy wymieniać co 80 tys.km. razem z filtrem.
Tyle, że znowu jest ryzyko. Jeśli bardzo długo nie był wymieniany to nawet dynamiczna wymiana z płukaniem może spowodować oderwanie się jakichś osadów i zatkanie kanalików.
Jeśli był wymieniany zgodnie z zaleceniami to trzeba wymieniać dynamicznie z płukaniem.
Wymiana statyczna to proszenie się o kłopoty. Wymienia się wtedy tylko połowę oleju a w dodatku ten nowy musi być identyczny ze starym. Tylko skąd mieć pewność jaki był wlany?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
LeszekPL

Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 22
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-09-19, 22:13   

Najprawdopodobniej nie był wymieniany bo samochód ma książkę serwisową w której nic o tym nie jest wspomniane. Na liczniku jest trochę ponad 100 tyś. W instrukcji napisane, że ma być dextron II lub dextron III ale jak był wymieniany to nie wiadomo na który bo to są właściwie dwa różne oleje. Jeden półsyntetyczny drugi syntetyczny, o ile się nie mylę.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-09-19, 22:22   

No właśnie w tym jest problem. Jeżeli już wymieniać to dynamicznie z płukanką. Wydaje się, że 20tys. km. po terminie to nie jest jeszcze za dużo?
Ryzyk-fizyk. Zapytaj jeszcze doświadczonego mechanika od skrzyń, co doradza? Tylko czy powie prawdę? Równie dobrze może doradzić tak, żebyś za rok wrócił na naprawę a, że już minie sporo czasu to nie powiążesz tego z poprzednią diagnozą.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Darek

Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 121
Skąd: Głowno
Wysłany: 2015-09-27, 20:49   

Napisz do serwisu daihatsu w Niemczech, ja tak zrobiłem odnośnie oleju w silniku, nawet przysłali mi historię przeglądów w pdf.
_________________
M201, było M301 , było L501
 
 
LeszekPL

Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 22
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-09-27, 21:20   

Z niemieckim u mnie kiepsko tak, że wątpie żeby odpisali.
 
 
Darek

Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 121
Skąd: Głowno
Wysłany: 2015-09-28, 09:07   

podaj mi adres tego serwisu i nr VIN, jak chcesz tu albo na PW
_________________
M201, było M301 , było L501
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9