Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Falujące obroty
Autor Wiadomość
lukbru 

Samochód: Terios 1,3 rocznik 2000
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2017-01-24, 19:18   Falujące obroty

Witam
Od jakiegoś czasu mam Daihatsu Teriosa 2000 rok, silnik na łańcuchu J102. Poprzedni właściciel nie dbał o zawory, a auto jest na gazie. Po rozłożeniu okazało się że na jednym z cylindrów ciśnienie jest tylko 4 :)
Było planowanie głowicy, wymiana jednego zaworu, szlifowanie itd.Obecnie kompresja to ok. 14,5 na każdym cylindrze.
Problem polega jednak na tym że w aucie falują obroty czy to na benzynie czy na gazie. Porusza się "kangurkami" na wolnych obrotach, potrafi też zgasnąć ale jeśli ma wyższe obroty to nie czuć żeby brakowało mu mocy.
Czy w tym modelu po potrzebna jest adaptacja przepustnicy? Może jest uszkodzona? Byłem u innego mechanika który bez dokładnego sprawdzenia powiedział że może być przestawiony rozrząd na kolektorze ssącym.
 
 
marcininhio87 

Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-03-20, 23:15   

Hej, ostatnio poszła mi uszczelka pod gł. Po złożeniu silnika mam podobne objawy. Głównym problemem są napzemian szybkie i wolne obroty silnika. Zmieniło sie to, że woda z silnika juz nie ucieka przez tlumik, mniej dymi i się nie grzeje. Podejrzewam pęknieta głowice bo jej nie sprawdzałem tylko splanowałem wymieniłem uszczelniacze zaworów, niemam pomysłu co dalej poczynić... jakys rozwiazał swój problem to czekam na wpis, może u mnie będzie to samo, pzdr :-?
_________________
Marcin
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2017-03-29, 12:29   

W moim Yrv 1,3 falowaly troche obroty,poprzedni wlasciciel mial problem z sonda lambda,myslalem ze to przyczyna.Ostatnio wymienilem plyn chlodniczy,byl juz stary i brudny.I falowanie obrotow ustalo.trzyma 800-900.Nie wiem czy wymiana plynu pomogla,ale faktem jest ze falowanie ustalo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9