Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
olej, filtry itd.
Autor Wiadomość
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-04, 12:20   olej, filtry itd.

Dzień dobry,
od niedawna jestem właścicielką Siriona 1,3 z 2008r. Po zakupie nie wymieniłam jeszcze oleju, filtru paliwa etc. Pan, od którego kupowałam zapewniał mnie, że były wymieniane w marcu, ale olej ma karmelowy odcień, więc przypuszczam, że wymienić muszę. I tu pytanie, jaki olej polecacie? Ponoć auto ma 120000 przebiegu i jeździ na półsyntetyku.

Druga sprawa, co jeszcze powinnam wymienić po zakupie?
Filtr oleju, filtr paliwa....? Czy to elementy dedykowane do Siriona, czy te od Toyoty Yaris? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, bo brak mi woedzy i doświadczenia w takich kwestiach :)
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-04, 12:50   

Filtra paliwa jako takiego do wymiany w tym modelu nie ma. Można wymienić filtr powietrza jeśli jest brudny. Filtr oleju jest zwyczajnie dostępny jak się powie, że do Siriona. Jakby gdzieś był ktoś mocno nieogarnięty to taki sam filtr jest w silniku 1.0, 1.3, w sirionie 1 i 2 gen oraz Toyotach z silnikiem 1kr-fe (np Yaris, Aygo).
Ja leję olej 5w40 ale przy spokojnym użytkowaniu równie db może to być 5w30. W zasadzie pół-stynetyk też ujdzie, producent bez większego znaczenia.
Ostatnio zmieniony przez EVgarage 2017-06-05, 07:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-06-04, 13:30   

Ja w 1.3 jeździłem na 5W30 tak jak zaleca producent. Filtr oleju jest taki sam jak w baaardzo wielu autach. Np. OC213 Knecht-a albo OP564 Filtrona i odpowiedniki.
Jeśli chodzi o 1KR-FE w Toyotach to chyba jest w nich inna podstawa i wymienny sam papierowy wkład o ile się nie mylę?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-05, 07:32   

A to nie wiem, może były 2 typy bo widziałem w Yarisce taki sam i ostatnio w trojaczku z 1kr też
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
katowice174 

Samochód: Daihatsu Sirion M1
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 63
Skąd: katowice
Wysłany: 2017-06-05, 12:06   

Po zakupie kazał bym sprawdzić również rozrząd :) nawet jeśli tam jest bodajże na łańcuchu co nie znaczy że bezobsługowy... Pozdrawiam ;) Ps. a karmelowy kolor oleju nie świadczy o tym że olej jest świeży?? stary raczej był by czarny??
 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-05, 14:03   

Mówiąc o karmelowym, miałam na myśli ciemny karmel (czyli cukier rozpuszczony na patelni :) ).

Dziękuję za wszystkie informacje :)
 
 
seba_601s 


Samochód: charade g100,sirion 2
Wiek: 42
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 18
Skąd: katowice
Wysłany: 2019-03-25, 21:11   

I jak z tym filtrem paliwa? Jest nie ma ,jest w baku? Dziś byłem w sklepie i zamówiony mam niby..filtr kabinowy jest w ofercie cena 60zł,filtr paliwa 18...to jak to z tym jest?
Filtr kabinowy sprawdze jutro czy mam w miejscu podanym na forum...co do filtra paliwa patrzyłem jak mogłem dzis i nie mogłem go wypatrzeć...olejowy jest z przodu przy zderzaku i jest to sama wkładka do filtra,pewnie jakaś mała sądząc po obudowie. Jutro też wymiana świeć i tu juz zeby miec spokój irydowe,czy z wymianą swiec też problem?
 
 
 
seba_601s 


Samochód: charade g100,sirion 2
Wiek: 42
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 18
Skąd: katowice
Wysłany: 2019-03-27, 22:43   

Filtra paliwa nie znalazłem,jak na razie,moze nie ma..co do kabiny

ktoś juz u mnie kombinował...na allegro są zestawy żeby zamontować po wycięciu tego plastiku,ja zaklejam taśmą na razie filtr nie potrzebny,są inne rzeczy do zrobienia..
 
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-03-28, 00:01   

Cytat:
Filtra paliwa nie znalazłem

Zintegrowany z pompą w zbiorniku.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9