Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z czujnikiem wałka rozrządu M1
Autor Wiadomość
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-08-29, 20:20   

Czujnik od ciebie jeździ obecnie w samochodzie, a porównywałem do wyciągniętego. To co zauważyłem, to znacznie silniejszy magnes w twoim. Tu wszystko ma znacznie, długość, przekrzywienie. Jeśli mogę pożyczyć do sprawdzenia, to bym prosił. Nie bardzo widzę możliwość uszkodzenia krzywki przy naprawie dekla. Od tej naprawy gorzej pali, ale może to przypadek. Świece też były wymieniane. Najgorsze, że nie wiem od kiedy jest problem.
Jak by tego było mało, to mam kłopot z rozruchem. Sporadycznie kiedyś się zdarzało, że przy temp. około 18st trzeba było kilka razy przekręcać kluczyk. Myślałem, ze to elektromagnes bendixa, ale na krótko raczej mi dziś odpalał. Zastanawiam się czy to nie jakaś kostka w stacyjce.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-08-29, 20:47   

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze wszystkie masy. Szczególnie te między silnikiem a grodzią, pod kolektorem dolotowym. Czy nakrętki są dobrze dokrecone?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-08-29, 21:26   

Masy sprawdzałem wcześniej, te przy dolotowym oglądałem przy sprawdzaniu czujnika, wyglądały ok. bez luzów. Czujnik ma oddzielny obwód, a masę bierze z ecu.
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-09-01, 21:51   

Dziś jeszcze raz podszedłem do czujnika. Poza samochodem zachowuje się podobnie do podmienionego czujnika "wału". Generowany sygnał jest podobny, przy minimalnej szczelinie. Idealnym do wytworzenia impulsów okazał się spinner. Po włożeniu do samochodu, praktycznie brak sygnału. Mam nadzieję, że będzie szansa przetestowania na innym czujniku (możliwe przyczyny słabszy magnetyzm lub coś z długością). Jak podmiana nie pomoże, to już tylko zostanie ściągać dekiel.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-02, 08:14   

Do poniedziałku jestem na wyjeździe. Później dwa tygodnie będę w Białymstoku to powinienem znaleźć czas na wymontowanie.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-09-12, 20:19   

Czujnik podmieniony jednak bez rezultatu. W teście jakby trochę większy sygnał dawał, ale w samochodzie nie ma różnicy.
Teraz chyba nie ma wyjścia trzeba ściągać dekiel i sprawdzić co z wałkiem. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to z jakiejś przyczyny zbyt duża szczelina.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-13, 00:37   

Zdjęcie pokrywy zaworów to nie problem. Tylko koszt nowej uszczelki. Mam ten silnik na wierzchu ze zdjętą pokrywą, więc jakby co mogę zmierzyć coś dla porównania. Tylko szczeliny nie sprawdzę już ;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-09-13, 11:22   

Jak by co to chociaż wysokość zębów. Zdjąć chcę z zakładzie gdzie robili uszczelki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to coś z blachą, która mogła się przejechać po wypustkach lub z jakiejś przyczyny czujnik nie dochodzi (z tyłu wygląda ok). Otworzymy zobaczymy.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-13, 12:50   

Ja poszukałbym jeszcze słabego kontaktu w obwodzie czujnik-komputer. Nie chce się wierzyć, że to mechanika.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-09-13, 15:02   

Przewody sprawdzałem, obwód i rezystancja ok. Test żarówkowy też. Test czujnika w samochodzie wykonuję podłączając oscyloskop wprost na styki czujnika. Tylko igiełki dostaję.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-13, 21:47   

A styk w gnieździe komputera? Czasem potrafi sprawiać problemy po zastosowaniu pianki do czyszczenia klimy. Skrapla się to i płynie pod deską po wszystkim co napotka.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-09-14, 22:37   

Klimy to mój sirion nie ma. Co styków to przynajmniej (-) styka, świadczy o tym podniesienie sygnału o 0,8V, które idzie z ecu. Dziś sprawdziłem jakie impulsy wytwarza niepodłączony czujnik wału. Przy rozruchu obr około 130 było 2V, dla porównania nie podłączony czujnik rozrządu przy obrotach 1000 dawał 1V.
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-10-06, 20:53   

Dziś udało się zajrzeć środka. Różnych rzeczy się spodziewałem, ale to co zobaczyłem zaskoczyło mnie. Na moje oko wsadzony jest wałek od silnika DE. Zdjęcie trochę słabe. Odległość czujnika od wałka to jakieś 8mm

Ciekawe jest skąd się wzięły impulsy. Rozumiem jeszcze te mierzone przy komputerze, mogły się zaindukować między przewodami, ale impulsy były też na bezpośrednio połączonym czujniku. Jedyne co przychodzi na myśl, to zmiana prędkości kątowej wału w momentach zapłonu, bo pewnie stała nie jest.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-10-06, 21:26   

waldi napisał/a:
Na moje oko wsadzony jest wałek od silnika DE

Bingo!



Wiesz kto ma na zbyciu.
;-)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-10-06, 21:37   

Wiem, wiem :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8