Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój nowy nabytek - 2006, 1.3 AWD
Autor Wiadomość
messiah22 

Samochód: Terios 1.5 4WD, Sirion 1.3 4WD
Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 37
Skąd: Podhale
Wysłany: 2017-07-09, 22:24   Mój nowy nabytek - 2006, 1.3 AWD

Witam i pochwalę się samochodzikiem zanabytym 1.5 mc temu.

Szukałem drugiego samochodu w rodzinie. Po długich poszukiwaniach ostatecznie skręciłem w stronę Daihatsu. Najchętniej brałbym Teriosa II Gen z 1.3 ale szkoda mi było tyle kasy ładować w samochód, zawsze są ważniejsze wydatki.. Żona chciała coś małego a ja praktycznego i nadającego się do jazdy zimą. Ostatecznie padło na Siriona II gen, z uwagi na to ,że jest to jedyne auto w takich wymiarach (poza Pandą, ale nie wytrzymuje ona porównania z Sirionem) z napędem AWD. Myślałem też długo nad zakupem drugiego Renault RX4, ale nie chciałem małżonki na siłę uszczęśliwiać drugim reksiem.

Samochód po zakupie wyglądał tak:





Przebieg 137 kkm. W samochodzie zrobiłem dobicie klimy oraz naprawę tylnej wycieraczki.
Podoba mi się to, że ma 2 ISO-fixy no i mieści się całkiem spory fotelik BeSafe Izi Combi X3:



To co mi się nie spodobało, to tragiczne wręcz fabryczne nagłośnienie + mega cieńkie blachy. Postanowiłem coś z tym zrobić, zachowując póki co org jednostkę sterującą. Na pierwszy ogień wymiana głośników na Helix Dark Blue 10cm z przodu oraz Blaupunkt GTX 633 z tyłu.
Różnica wręcz dramatyczna, szczególnie przód i słychać wysokie tony. Z tyłu będę chyba musiał powiercić i osadzić głośniki na dystansach by lepiej grały.

Idąc za ciosem, postanowiłem zrobić coś z blachami. Ponieważ mam zamiar poważnie wytłumiać Scenica, poćwiczyłem na Daihatsu. Najpierw maska:



Potem drzwi oraz boczki od środka:











Odgłos zamykania jest już jak w normalnym samochodzie, jest oczywiście trochę też ciszej. Polecam tą modyfikację.

Zabrałem się też za wytłumienie tylnej klapy, ale tutaj muszę kupić cieńsze maty żeby nie obciążyć za bardzo siłowników. Na razie zrobiłem tak:



No i troszkę przedział silnikowy:



Zakupiłem też drugi komplet kół - alufelgi od Mazdy (pasuje rozstaw idealnie) z nowymi oponami Fulda Eco 195/55 R15. Zimówki mam klasycznie R14 175/65. Weszły i nie obcierają a samochód nabrał poważniejszego wyglądu:



Co do zrobienia dalej? Mam w planach wygłuszenie bagażnika z tyłu i tylnych nadkoli. Zaskoczyło mnie spalanie, dość wysokie ale może to przez napęd AWD. Przy spokojnej jeździe 8.2 l/100 km. Tutaj planuję zmienić świece na Denso irydowe z podwójną elektrodą (producent obiecuje 5% mniejsze spalanie, mam te świece w RX4 i rzeczywiście spalanie spadło o ok 1l (taka różnica na jednym tankowaniu, po kilku będę wiedział dokładniej), a autko się lepiej zbiera). Jak to nie pomoże, to chyba montaż LPG w przyszłym roku).
Nie udało mi się dostać do zakichanego "filtra" kabinowego, ale kupię go i będę ciał te plastiki.
Planuję zmienić oświetlenie kabinowe na LED (na razie zmieniłem tylko lampkę bagażnika).
Coś lekko szumi w lewym przednim łożysku. Chodzi mi po głowie zmiana panelu radia i zastąpienie go jakimś Pioneerem lub Kenwoodem 2DIN, ale 60 USD za kawałek plastiku póki co odstręcza od tych planów. Montaż suba w prawym tylnym nadkolu ale nie wiem czy uda mi się to sprowadzić do PL, w Azji są takie zestawy do bliźniaka Siriona - Perodua Myvi.
No i tarcze pasuje za rok zmienić.

Zobaczymy jak z tą legendarną trwałością Daihatsu... )
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-07-10, 08:52   

Sporo pracy włożone. No i trochę masy doszło ;)
U mnie CR-V spalał średnio 10l. przy AWD a kiedy 2 tygodnie jeździłem z wymontowanym wałem to spalanie spadło do 8l.
Tak więc AWD niestety kosztuje.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8