Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MOJE YRV
Autor Wiadomość
Darek Ł 

Samochód: YRV -1,3 , 87 KM
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2015-09-30, 12:37   MOJE YRV

Proszę o prezentowanie swoich maszyn ;)
 
 
Darek Ł 

Samochód: YRV -1,3 , 87 KM
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2015-09-30, 12:59   

A więc ja zacznę, chć zaczynam się żegnać z moim YRV ze względu na ilość miejsc to pozwolę się przedstawić. YRV 1,3 - rok 2004

 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-09-30, 18:32   

Tylne światła od GTti są na duży plus do wyglądu!
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Darek Ł 

Samochód: YRV -1,3 , 87 KM
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2015-10-13, 14:28   

Długo tu nie zabawiłem. YRV sprzedany. Uciekam na inne forum. Pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-10-14, 09:16   

Trzeba było nowemu właścicielowi namiary na forum dać!
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-28, 19:47   

od 2 tygodni jestem właścicielem YRV ;-) , 2000r, 1.3, 87KM
dałem 5 000, plus opłaty....czekam na rejestrację do 2 stycznia, może uda się uniknąć opłaty recyklingowej 500zł

oto on


bok
przód


Na razie przejechałem około 250km i ...jestem nim coraz bardziej zafascynowanym..


ma oczywiscie kilka wad: np.
- tapicerka/osłona drzwi kierowcy odchodzi na zaczepach, nie wiem czemu nie trzymają, nie miałem się czasu jeszcze temu przyjrzeć
- ułamane jest pokrętło od nawiewu, czy to łatwe w wymianie i kupieniu?
- ułamane pół kluczyka tkwi w stacyjce - drug połówką się uruchamia ;-) .... ciekawe czy da się wyjąć te pół klucza, czy trzeba by wymieniać wszystkie zamki...szkoda, bo mam komplet 3 kluczyków
- czasami nie słychać nieoryginalnego radia, które widać że pracuje normalnie, ale nie idzie głos....może jakaś wtyka...


Joki, mówiłeś mi, żeby lać 5W30....ale on w RFN jeździł na 5W40....na taki też nalegał mój brat mechanik i taki zalał

i ma nowe lampy przód....nie bardzo wiem dlaczego bo w komorze silnika nie widać żadnego naciągania, malowania, itp.


mam wrażenie, że trochę wolno się nagrzewa wnętrze przy obecnej zimie, ale odczucie moje może być subiektywne


spalanie paliwa dopiero obczajam, chociaż przy mojej cięzkiej nodze to chyba teraz wychodzi około 10l - muszę pojeździć dłużej
wrażenia z jazdy ? jestem pozytywnie zaskoczony
aż żałuję że to nie GTI

a propo GTI, mówiłem ci Joki, że jest do wzięcia

GTI Kalisz
ale ogłoszenie już wisi ponad miesiąc...więc chyba coś z nim nie tak....ale wygląda fajnie


jakieś pytania do mnie?
może jakieś rady do moich problemików?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-11-30, 10:16   

Całkiem ładny egzemplarz jak za taką cenę. Oby Ci dobrze służył!
Jeśli chodzi o tapicerkę to musiał ktoś to zdejmować nieumiejętnie chociaż trudno to sobie wyobrazić bo to bardzo łatwe. Po wykręceniu śrubek w podłokietniku i klamce szarpiesz dół, odchylasz i podnosisz górną krawędź do góry. Może brakuje zatrzasków?
Pokrętło nawiewu tez mi się kiedyś połamało na osi ale naprawiłem. Owinąłem rozsadzona tulejkę drutem 0,5mm. i zalałem żywica epoksydową. Działa do dzisiaj.
Na wyciągnięcie ułamanego kluczyka na pewno jest jakiś patent ale o to trzeba pytać ślusarzy.
Radio do wyciągnięcia i przeglądu połączeń. Pewnie ktoś na sprzedaż włożył jakieś przypadkowe i niedokładnie podłączył?
Zaskakujesz spalaniem. Nie wiem jak bardzo ciężką trzeba mieć nogę?!? Mój wolnossący spalał 5,5l na trasie i 6,5l. w mieście przy spokojnej jeździe. Maksymalnie 7,5l. przy ostrzejszej jeździe.
GTti wciąga litr więcej.
Nie wiem co jest nie tak z tym GTti z ogłoszenia. Bardzo niska cena a z wyglądu całkiem dobry. Nie wiem co jest grane.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-07, 21:16   

spalanie po pierwszym baku na poziomie 7,5l - trochę dużo, bo nie butowałem go mocno

teraz próbuję jeździć delikatnie...zobaczymy

dzięki za porady - na razie nie miałem czasu się tym zająć, nawał pracy


ale stwierdzam, że : JEŹDZI MI SIĘ ŚWETNIE :-D
przesympatyczne autko, z fajnym kopem, na miasto idealne...promień skrętu powalił mnie....co do prędkości pocisnąłem jak narazie 170km/h...ciekawe ile pójdzie jeszcze bo odpuściłem
 
 
Darek

Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 121
Skąd: Głowno
Wysłany: 2016-01-17, 22:31   

Pójdzie 180. Ogrzewanie słabe, ciesz się ze jest. U mnie nie ma. Spalanie 7,5 l dlatego mój jeździ na LPG. Bardzo ładny masz egzemplarz, auto niezawodne.Pilnuj manszet! Wymieniaj jak zobaczysz najdrobniejsze wycieki. Mój ma 30000km i gdyby nie moja głupota pojeździlby drugie tyle.
_________________
M201, było M301 , było L501
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2016-01-18, 17:30   

Darek napisał/a:
Pójdzie 180. Ogrzewanie słabe, ciesz się ze jest. U mnie nie ma. Spalanie 7,5 l dlatego mój jeździ na LPG. Bardzo ładny masz egzemplarz, auto niezawodne.Pilnuj manszet! Wymieniaj jak zobaczysz najdrobniejsze wycieki. Mój ma 30000km i gdyby nie moja głupota pojeździlby drugie tyle.


co to są manszety?
a twoj ma chyba 300000 ?
co zaniedbałeś? pochwal się ku przestrodze


powiem wam, że coraz bardziej lubię to autko :mrgreen:
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-01-18, 20:55   

Manszety to gumowe osłony takie harmonijki przy kołach przednich ,które osłaniają przeguby napędowe.
 
 
Darek

Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 121
Skąd: Głowno
Wysłany: 2016-01-29, 06:53   

chmura wielka, deszczu brak :-) Pęknięty wąż był powodem ubywania płynu, a już myślałem że przeprowadzę fotorelację z wymiany uszczelki pod głowicą , nie tym razem.
_________________
M201, było M301 , było L501
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-20, 21:44   

wczoraj spotkałem na drodze pierwszego innego YRV ;-) ... srebrnego

ale jechałem IVECO, więc nie było jak zagadać do kierowcy...szkoda....bo już myślałem, że mam jedyny egzemplarz we Wrocku
 
 
Darek

Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 121
Skąd: Głowno
Wysłany: 2016-04-28, 17:14   Bieżące informacje

Ostatnio w temacie mojego YRV wiele się działo. Zamówione części w serwisie Toyoty wyszły ostateczne 730zł, w amayama 500 + przesyłka. Odbyłem poważną rozmowę z blacharzem, ale nie dlatego, że zrobił w podłodze tuzin dziur, czym udowodnił, że spód jest cały skorodowany tylko trzyma się na gumowym fabrycznym zabezpieczeniu, tylko że zabierze moje auto na 3 tygodnie i zrobi nadkola, remont podłogi i zabezpieczenie antykorozyjne. Zaznaczyłem, że przed zabezpieczaniem chcę auto obejrzeć. Bagatela 3000zł. Na szczęście podłużnice zdrowe. 300000 km odbiło się też na rozruszniku, chyba bendiks przepuszcza coraz częściej. Zastanawiam się, czy od Siriona II będzie pasować rozrusznik, bo choć silnik taki sam, to numery seryjne inne. poza tym układ kierowniczy, hamulcowy, zawieszenie są jak nowe. Tylko ta rdza. Zapomniałem o wskaźniku prędkości, czasami wskazówka szaleje jak obłąkana, chyba jakiś czujnik. Coś mi się wydaje, że gdy auto przekroczy 300000km, wszystkie te usterki nie są przypadkowe, ale dokładnie zaprojektowane.
_________________
M201, było M301 , było L501
 
 
Arek74 

Samochód: YRV
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-28, 17:59   

zastanawiam się na ile zasadny jest tak duży remont twojego YRV

ja zapłaciłem za swojego 5K
i widze sporo ofert w przedziale 4-6K
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9