Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sirion 1.0 centralny zamek ne działa we wszystkich drzwiach
Autor Wiadomość
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 2017-09-24, 15:35   Sirion 1.0 centralny zamek ne działa we wszystkich drzwiach

Witam,

w moim nowym Sirionie - 1.0 z 2001 nie działa centralny zamek.

Problem: z 4 drzwi kluczyk centralnego otwiera tylko 2
Objawy: po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy otwierają się drzwi kierowcy oraz tylne drzwi strony pasażera. Nie otwierają się natomiast drzwi pasażera i tylne drzwi za kierowcą.

Tylne drzwi za kierowcą: nie wyskakuje bolec otwierania, po wyciągnięciu go ręką drzwi otwierają się normalnie. Po wciśnięciu ręką drzwi są zamknięte.

Drzwi pasażera: w celu otwarcia muszę jednocześnie przytrzymać bolec otwierania w drzwiach i pociągnąć za klamkę.

Problem był już jak go kupiłem. Myślałem, że popatrzę i ponaprawiam jednak po rozebraniu tapicerki drzwi niewiele widać.

Proszę zatem o wszelkie wskazówki co mógłbym zrobić, od czego zacząć.

Przy tej okazji zapytam jeszcze - czy można jakoś sprawdzić czy powinienem mieć otwieranie na pilota (czy był fabrycznie) - w kluczyku nie ma pilota, kluczyk oryginalny.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-24, 15:43   

Prawdopodobnie padnięte siłowniki? One padały w M1. W drzwiach pasażera być może dodatkowo jakiś problem mechaniczny z samym zamkiem?
Hipotetycznie może być też jakaś wiązką naruszona. Po schemacie można dojść ale zacząłbym od jednego siłownika.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
Ostatnio zmieniony przez Joki 2017-09-24, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-24, 15:45   

Czy możliwy jest jakiś dostęp do tych siłowników? W jaki sposób przetestować?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-24, 16:06   

Da się wyjąć. Sam wymieniałem kiedyś i nawet mam siłownik. Nie pamiętam tylko czy dobry czy wadliwy. To było 6 lat temu.
Niewykluczone, że go naprawiłem i jest dobry. Inaczej nie trzymałbym go tyle lat. Mogę oddać gratis.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-24, 17:12   

Sprawdziłem teraz ponownie.

Drzwi pasażera - ten bolec jest 'luźny" tzn pozostałe chodzą tak twardo i klikają przy wciskaniu, a ten nie, jest luźny. Jak parę razy przekręcałem kluczykiem to co jakiś czas bolec wyskakuje do góry i drzwi są otwarte ale trzyma się w górze dość lekko i np przy trzaśnięciu drzwiami spada w dół zamykając drzwi.

Drzwi tylne od strony kierowcy - ten bolec chodzi prawidłowo jednak w ogóle nie reaguje na przekręcanie kluczyka.

Spojrzałem na miejsce montażu tego siłownika - jest wewnątrz drzwi i wydaje mi się, że musiałbym odkręcić zamek w drzwiach żeby go odczepić. Nie widzę jak to w środku wszystko jest połączone zatem przypuszczam, że po demontażu nie złożę prawidłowo. Czy pamiętasz może jak to było albo masz jakiś schemat?

Z chęcią przytulę ten siłownik od ciebie, wielkie dzięki, jednak wolałbym najpierw sprawdzić czy uda mi się to rozebrać i złożyć.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-09-24, 20:44   

[quote="Sirionjpn"]Sprawdziłem teraz ponownie.


Spojrzałem na miejsce montażu tego siłownika - jest wewnątrz drzwi i wydaje mi się, że musiałbym odkręcić zamek w drzwiach żeby go odczepić. Nie widzę jak to w środku wszystko jest połączone zatem przypuszczam, że po demontażu nie złożę prawidłowo. Czy pamiętasz może jak to było albo masz jakiś schemat?


podaj VIN auta
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-24, 21:09   

Przyjrzałem się schematowi i siłowniki są połączone równolegle. To zwykłe silniczki, więc łatwo sprawdzić czy przyczyna jest po stronie siłownika czy instalacji. Musisz zmierzyć napięcie na złączach przy zamykaniu i otwieraniu. Na chwile powinno się pojawiać 12V o polaryzacji zależnej od tego czy otwierasz czy zamykasz.

Jeśli nie da rady dostać się do złączek to trzeba wbić się szpilkami w przewód a później profilaktycznie zaizolować te miejsca.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-24, 21:10   

JDAM100S000528967
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-24, 21:17   

Dzięki wielkie! Jednak nie wiem, które złączki. Muszę sprawdzić jak to wyciągnąć.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-24, 21:28   

Złączki łatwo poznać. Patrzysz na schemat. Drzwi pasażera. Złącze 4Ad/519. Teraz patrzysz na rozpiskę złączek:

Czwarty rząd od lewej, piąta i szósta złączka od góry. Są lustrzane bo jedna wchodzi w drugą. Będą gdzieś w słupku albo za zaślepką w nogach pasażera, albo pod deską itd.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-25, 08:46   

Świetnie dzięki! A jeśli chodzi o wyjęcie tego siłownika - to trzeba odkręcić zamek w drzwiach, bo nie widzę innego miejsca montażu - czy masz może jeszcze schemat jak siłownik jest podłączony mechanicznie?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-09-25, 12:47   

Poszukaj na sieci zdjęć. Można wszystko obejrzeć. Wpisz w Google: "siłownik zamka centralnego Daihatsu Sirion" i patrz po opisie zdjęć żeby był przed 2004 albo M1.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-09-25, 22:47   Re: Sirion 1.0 centralny zamek ne działa we wszystkich drzwi

Sirionjpn napisał/a:
Witam,

w moim nowym Sirionie - 1.0 z 2001 nie działa centralny zamek.


Przy tej okazji zapytam jeszcze - czy można jakoś sprawdzić czy powinienem mieć otwieranie na pilota (czy był fabrycznie) - w kluczyku nie ma pilota, kluczyk oryginalny.

Z góry dziękuję za pomoc.


Pilota nie było ,Sirion jest z lipca 1999 ,nic nie wspominasz o pasku rozrządu a kolego ten model jest na pasku a nie na łańcuchu .Ja bym zabrał sie od razu za pasek rozrządu.
 
 
waldi 

Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: Olecko
Wysłany: 2017-09-27, 21:18   

Odnośnie pilota, to 6 lat temu dorabiałem do swego siriona. Tam jest dość nietypowe sterowanie jak dobrze pamiętam 5v sekwencyjnie. Podobno miało się nie dać, ale opracowałem układ do klasycznego sterowania bez dodatkowych przekaźników i i siłownika. Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę poszukać i umieścić schemat.
 
 
Sirionjpn 

Samochód: Sirion 1
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-09-29, 21:32   

Rozrząd wymieniony niedawno razem z silnikiem, dzięki za rozkodowanie VIN.

Zostały te "pierdołki". Do siłowników wrócę za parę dni, nie mam czasu teraz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8