Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadkola Sirion I
Autor Wiadomość
robertsz25

Samochód: Daihatsu Sirion
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 27
Skąd: Dukla
Wysłany: 2017-11-09, 16:17   Nadkola Sirion I

Witam. Czy ktoś z kolegów/koleżanek znalazł gdzieś nadkola tylne do Siriona? Może ktoś dopasował od innego samochodu?? W okolicznych sklepach u mnie twierdzą , że oryginalnych nie był i nie ma nawet w katalogach. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-09, 16:38   

Kiedyś próbowałem. Pojechałem do hurtowni i próbowałem wszystkiego po kolei. Niestety bez rezultatu.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-11-09, 17:35   Re: Nadkola Sirion I

robertsz25 napisał/a:
Witam. Czy ktoś z kolegów/koleżanek znalazł gdzieś nadkola tylne do Siriona? Może ktoś dopasował od innego samochodu?? W okolicznych sklepach u mnie twierdzą , że oryginalnych nie był i nie ma nawet w katalogach. Z góry dziękuję za pomoc.


Jeśli masz cierpliwość i ten temat chcesz zrealizować to podpowiem od czego trzeba zacząć.Najpierw kupujesz papier tekturkę taki brystol w sklepie papierniczym tak gdzie sprzedają długopisy ,kredki szkolne a następnie dalej zdejmujesz koło tylne z auta ,bo zrozumiałem ,że chodzi o tył koła tylne i najlepiej jakby koledze ktoś pomógł trzymać tą tekturkę i obrysowujesz taką powierzchnię jaką chcesz mieć .Papier możesz dowolnie wyginać toteż jak za dużo go przytniesz to wtedy doklej do oczekiwanej powierzchni ,by było tyle ile ma być.Następnie obrysowuj tą powierzchnię jaka ma być ołówkiem ,pisakiem by była widoczna na tym kartoniku .Jak koledze kształt spasuje to ją wytnij z tej tekturki a dalej taki szablon można dopasować z uniwersalnych i to wtedy przyłożyć na kupioną osłonę uniwersalną i wtedy wyciąć.Tak wygląda cała robota jest to do zrobienia kwestia cierpliwości i czy sam to zrobisz ,bo warsztat nie za bardzo w to sie zabawi ,bo woli w tym czasie wymienić np.rozrząd i mieć 300 stówy.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-09, 17:42   

Gdyby któreś nadkole pasowało ale nie do końca to opalarka w dłoń i można jeszcze na gorąco dopasować.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-11-09, 19:17   

Ale chodzi o reparaturkę rantu błotnika tylnego?
Bo jeśli tak to taki sam promień ma przedni błotnik od Picanto 2 gen, da się tez coś uszyć z reparaturki tyłu chyba od Civica 4 gen 5drzwi.
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
robertsz25

Samochód: Daihatsu Sirion
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 27
Skąd: Dukla
Wysłany: 2017-11-10, 19:14   

EVgarage napisał/a:
Ale chodzi o reparaturkę rantu błotnika tylnego?
Bo jeśli tak to taki sam promień ma przedni błotnik od Picanto 2 gen, da się tez coś uszyć z reparaturki tyłu chyba od Civica 4 gen 5drzwi.


Nie , o plastikową osłonę błotnika. Z tym promieniem też ciekawie. Mozna wykorzystać te nadkola i opalarką dopasowac, ew. coś odciąc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8