Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Parujące szyby
Autor Wiadomość
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-22, 08:36   Parujące szyby

Dzień dobry :)

Sirion 1,3 z 2008 roku. Masakrycznie parują szyby. Przy włączonej klimie jest lepiej, ale i tak z tyłu szyby są zaparowane. Przy zwykłym nawiewie w deszczowy dzień nie da się jeździć. Czy wiecie, co to może być i czy da się coś z tym zrobić, czy taka uroda auta?

Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-22, 10:39   

Ostatnio przez dwa tygodnie u mojej pięknej było to samo. Snułem różne teorie aż w końcu zauważyła, że ma zamknięty obieg.
;-)
Jeśli masz otwarty to albo wozisz mokrą matę na szybę, którą rano zdejmujesz albo masz wodę na dywanikach albo cieknie nagrzewnica pod wykładzinę albo masz wodę z innego źródła pod dywaniki (uszczelka, korozja itp.).
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-22, 11:14   

Nawiew ustawiałam na wszelkie możliwe sposoby - bez zmian. Nie mam maty, ani innych mokrych szmat. Dywaniki gumowe - suche. Może jeszcze posprawdzam, czy pod spodem nie ma gdzieś wody, ale nie sądzę. Korozji brak...

U Was wystarczyło zmienić ustawienia nawiewu i po sprawie?
 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-22, 11:14   

nawiew w sensie obieg :)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-22, 11:44   

Tak, na zamkniętym jeździła i nikt nie zauważył. Jak otworzyła to po kilku przejeżdżkach się przewietrzyło i już jest OK.
Może być jeszcze zatkany odpływ z nagrzewnicy. Jeśli używasz w chłodne dni klimy to woda szybko nie odparuje a jak nie ma odpływu to paruje do kabiny.
Albo Ty wsiadasz w mokrej kurtce po deszczu albo rozgrzany bardzo. Miałem kolegę, który jak wsiadał do dowolnego auta to szyby od razu zaparowane.
;-)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-22, 14:20   

Ja to raczej zmarzluch niż gorąca ;)
Problem zaczął się na długo przed tym, gdy ktoś mi podpowiedział, żebym włączyła klimę. Zrobiło się trochę chłodniej, trochę bardziej wilgotno i się zaczęło.

Jak mogę sprawdzić, czy jest zapchany odpływ z nagrzewnicy (jestem laikiem)?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-22, 17:18   

Trzeba wejść pod auto i przepchać gumową rurkę, która wystaje z grodzi między kabiną a silnikiem. Coś jak odpływ skroplin w lodówce bezszronowej. Skoro problem pojawił się po użyciu klimy w chłodne dni to może być dobry trop. Ewentualnie może wystarczy porządnie przewietrzyć nagrzewnicę? Nastawić nawiew na max. na długiej trasie. Powinno osuszyć nawet jeśli odpływ jest niedrożny. Z tym, że to tylko rozwiązanie doraźne. Bez przeczyszczenia, po kolejnym użyciu klimy w chłodne dni, problem powróci.
Parowanie przedniej szyby chwilę po jej wyłączeniu jest normalne. Parownik robi się wilgotny i musi wyschnąć. Jednak po chwili powinno ustąpić. Jeśli trwa długo to może znaczyć, że skropliny z parownika spływają na dół nagrzewnicy i jeśli odpływ jest zatkany nie spływają na zewnątrz tylko parują do środka.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-11-22, 17:39   Re: Parujące szyby

a.pe napisał/a:
Dzień dobry :)

Sirion 1,3 z 2008 roku. Masakrycznie parują szyby. Przy włączonej klimie jest lepiej, ale i tak z tyłu szyby są zaparowane. Przy zwykłym nawiewie w deszczowy dzień nie da się jeździć. Czy wiecie, co to może być i czy da się coś z tym zrobić, czy taka uroda auta?

Pozdrawiam serdecznie :)


Ja najpierw rozpocząłbym od wymiany filtra przeciwpyłkowego.To nie uroda auta a raczej zaniedbanie użytkownika .
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-22, 20:15   Re: Parujące szyby

soiret napisał/a:
Ja najpierw rozpocząłbym od wymiany filtra przeciwpyłkowego.To nie uroda auta a raczej zaniedbanie użytkownika .

To prawda. Jeśli jest wstawiony, tyle, że zwykle go nie ma. Jeśli jest to wyciągnąć, zamknąć zaślepkę i od razu będzie wiadomo czy pomoże.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
a.pe

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-23, 13:57   

Czy filtr przeciwpyłkowy, to inaczej filtr kabinowy? Jeśli tak, to w moim aucie go nie ma - sprawdzone.

Co do nawiewu - chyba źle się zrozumieliśmy - problem pojawił się wcześniej i bardzo się męczyłam, ktoś podpowiedział klimę i to działa. Wczoraj jeszcze sprawdziłam nawiew - ustawiłam na lewą stronę (czyli że z zewnątrz) po 5 minutach szyba w tylnej klapie była cała zaparowana (pomaga włączenie ogrzewania), a boczne do połowy. Tak więc w długą trasę raczej się w ten sposób nie wybiorę :)
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-23, 14:37   

No to masz w środku wilgoć tylko nie wiadomo którędy się dostaje. Trzeba szukać.
Ewentualnie masz np. zapchany wlot powietrza do nagrzewnicy albo cięgno spadło z dźwigni i mimo otwierania obiegu cały czas jest zamknięty itp.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8