Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blacha Terios j1
Autor Wiadomość
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2015-12-14, 20:53   

buczan napisał/a:
Lepiej faktycznie takiego niż zrobionego i nie wiadomo jak... akurat czujników cofania mi nie potrzeba. A jak wygląda przełożenie w Teriosie ? Mam stromy podjazd i np YRV w kilku miejscach nie ma szans w lato ruszyć.
Zapewne byłoby łatwiej jeździć w takim górzystym terenie tym autem .Ale bardzo ważną sprawą do tego auta są opony . Jeśli kupisz auto z oponami wielosezonowymi na pewno nie będziesz z nich zadowolony.Wiem ,bo ja takie miałem po sprowadzeniu w 2009 r. auta.Właśnie były tam opony takie z pierwszego montażu Bridgestone Dualer.Opony w pierwszej zimie nie sprawdziły się .Nie ,że były zużyte gumy (bo je nawet sprzedałem niedrogo )a z racji składu gumy i bieżnika nieodpowiedniego na obfitą zimę w tymże 2009 r.Do takiego auta muszą być gumy typowo zimowe .Dlatego najlepiej mieć 2 komplety .Lato zima .Wtedy można poczuć wartość 4wd .Auto wgryza się w śnieg ładnie i bezproblemowo podjeżdża pod każde wzniesienie.Koszt nowych opon nie jest mały o rozmiarze 205/70/15 .Oczywiście wykluczam opony z Chin .
 
 
glazoo 

Samochód: Terios J1
Wiek: 45
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Łaziska
Wysłany: 2017-01-14, 19:14   

Podłączę się do tematu - mój Terios z 1997 roku na zewnątrz nie ma rdzy (oprócz progów). Za to pod spodem zauważyłem, że podłużnice w okolicy tylnego zawieszenia będą wymagały interwencji. No i progi - na lewym narazie są pryszcze, ale prawy to próchno (trzyma się na lakierze ;-) ).
I tu pytanie do forumowiczów: wiecie gdzie można dostać nowy próg do Teriosa?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-01-14, 19:53   

Raczej nigdzie ale przeciętny blacharz Ci go dorobi bez problemu.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-01-15, 15:28   

glazoo napisał/a:
Podłączę się do tematu - mój Terios z 1997 roku na zewnątrz nie ma rdzy (oprócz progów). Za to pod spodem zauważyłem, że podłużnice w okolicy tylnego zawieszenia będą wymagały interwencji. No i progi - na lewym narazie są pryszcze, ale prawy to próchno (trzyma się na lakierze ;-) ).
I tu pytanie do forumowiczów: wiecie gdzie można dostać nowy próg do Teriosa?


Pierwszy sposób już został wymieniony przez Joki a drugi to wycinka z auta po lifcie są takie same progi i wspawanie tego.Części te nie są dostępne w Polsce .Chyba ,że chcesz zamówić z Japonii.
 
 
glazoo 

Samochód: Terios J1
Wiek: 45
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Łaziska
Wysłany: 2017-05-08, 13:48   

Odświeżam temat. Po dokładnych oględzinach okazało się, że przegnite mam również podłużnice w okolicy mocowania belki pod skrzynią biegów/rozdzielczą. Dziury, że wchodzi palec i belka już się wygina. Nie wiem czy ktoś się podejmie odbudowy tego i Terios mimo że technicznie bez zarzutu, to chyba trafi na złom :-/ .
Okolice mocowania belki skrzyni:


i tynego zawieszenia:
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-05-08, 17:21   

Niestety raczej złom. Zrobić da się wszystko ale obawiam się, że w takim przypadku koszt prac przewyższy wartość auta. Może nawet kilkukrotnie?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
compass200 

Samochód: terios
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: BEŁCHATÓW
Wysłany: 2017-05-09, 16:45   

poszukaj rozbitego i spróbuj .
_________________
COMPASS200
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-05-09, 21:15   

Jeśli w podłodze jest sporo do wymiany to podejrzewam ,że żaden blacharz nawet nie będzie się chciał podjąć takiej roboty ,bo to tragedia robić coś gdzie nawet nie będzie można zamocować nowej wstawki blachy ,by to dobrze trzymało .
 
 
glazoo 

Samochód: Terios J1
Wiek: 45
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Łaziska
Wysłany: 2017-05-10, 05:14   

Podłoga jest cała, tylko podłużnice toczy gangrena.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8