Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy doborze części
Autor Wiadomość
kar-paw

Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-04-17, 11:48   Pomoc przy doborze części

Witam. Potrzebna mi pomoc w doborze części do mojego modelu yrv 1.3 z 2000r
nr vin : JDAM201G000500195

Potrzebny mi uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów wraz z gumową osłoną, oraz osłona przegubu wewnętrznego.

Proszę o pomoc w temacie doboru tych części gdyż w sklepie dedykowanym Daihatsu za taki uszczelniacz wołają 85 zł więc myślę, że to strasznie drogo, może ktoś kupował taniej lub dopasował z innego modelu. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą pomoc:)
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-04-17, 21:19   Re: Pomoc przy doborze części

kar-paw napisał/a:
Witam. Potrzebna mi pomoc w doborze części do mojego modelu yrv 1.3 z 2000r
nr vin : JDAM201G000500195

Potrzebny mi uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów wraz z gumową osłoną, oraz osłona przegubu wewnętrznego.

Proszę o pomoc w temacie doboru tych części gdyż w sklepie dedykowanym Daihatsu za taki uszczelniacz wołają 85 zł więc myślę, że to strasznie drogo, może ktoś kupował taniej lub dopasował z innego modelu. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą pomoc:)


Witaj kolego osłona https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3022223521300-G63008PC-O3701-oslona-przegubu.html
co do uszczelniacza szukaj po wymiarach jeśli chcesz tanio zakupić ID=16 ;OD=26; S=13.5 ,gumowej osłony nie kupisz żadnego zamiennika szukaj od auta na części jeśli ktoś zechce wyjąć i będzie dobra nieuszkodzona.Tylko oryginalna jest dostępna 6,20 $
 
 
kar-paw

Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-04-17, 23:04   

Dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Auto szykuje dla żony więc chce żeby było na tip top. Czy mógłbyś sprecyzować te wymiary bo nie dokońca rozumiem co napisałeś. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
 
 
kar-paw

Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-04-17, 23:08   

soiret napisał/a:
ID=16 ;OD=26; S=13.5
jeszcze dodam, że chodzi mi konkretnie o ten fragment tekstu😊
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-04-18, 16:58   

kar-paw napisał/a:
soiret napisał/a:
ID=16 ;OD=26; S=13.5
jeszcze dodam, że chodzi mi konkretnie o ten fragment tekstu😊


To wymiary śr. wew. , śr. zewnętrz., ,szer.. Podaj te wymiary mail i zapytaj myślę ,że taki mają
https://www.hurtownia-tec...nbr-p-1076.html
 
 
kar-paw

Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-04-18, 22:31   

Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ kolego. Bardzo mi pomogłeś.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-11-17, 08:18   

Witam,podepne sie pod ten temat,nie bede zakladal nowego...proste pytanie,czy uszczelniacz trzonka zaworu z Yaris 1,3 pasuje do Yrv 1,3? Na moj gust tak,ale chcialbym zasiegnac rady kogos mądrzejszego.
 
 
Edwin J 


Samochód: Daihatsu YRV 1,3, M201
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 8
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-09-28, 12:05   

Witam

Mam prośbę do osób biegłych w poniższym temacie:
Posiadam Daihatsu YRV 1,3 , M201 z roku 2000. Kupiłem go w roku 2010 i do tej pory jeździł jak ta lala. Ale czas jest nie ubłagany. Zebrał sie trochę usterek i zaczynam je powoli likwidować.
Mam problem z wyciekiem oleju ze skrzyni biegów z wybieraka zmiany biegów. Kupiłem pod Poznaniem (sklep Agmar) uszczelniacz (simering) ale mechanik twierdzi, że trzeba otworzyć skrzynię biegów, żeby go wymienić i zalecał wymianę też samego wybieraka (łącznie z krzyżakiem od strony lewarków). Nowy wybierak sprowadzony z Japonii toi koszt ok 416 zł + koszty przesyłki i czas sprowadzenia minimum 3 tygodnie. Koszty otwarcia skrzyni to kilka stów.
Mam pytanie, czy z doświadczenia jest potrzeba wymiany też wybieraka czy wystarczy sam simering.
Czy można użyć zamiennika (np. z Toyotu Yaris).
Jaki jest nr części oryginalnego wybieraka i czy ktoś ma rysunki tego elementu wraz ze złożeniem.
Odwdzięczę się informacjami na temat Daihatsu YRV w innych dziedzinach.
_________________
Edwin J
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-09-29, 16:50   

Cytat:
mechanik twierdzi, że trzeba otworzyć skrzynię biegów

To prawda. Jeśli nie kapie a tylko zapocony wybierak to bym nie ruszał.

Edwin J napisał/a:
jest potrzeba wymiany też wybieraka

Jeśli tulejki są wybite i jest luz to można. Taniej jednak wymienić same tulejki.

Edwin J napisał/a:
Jaki jest nr części oryginalnego wybieraka

Tu masz wszystko:
http://daihatsu.com.pl/vi...der=asc&start=0
Prawdopodobnie to ten sam wybierak. W Japonii już z przesyłką wychodzi 65$ czyli jakieś 250zł. i jest w tydzień.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Edwin J 


Samochód: Daihatsu YRV 1,3, M201
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 8
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-10-01, 06:57   

Dziękuje za informację.
_________________
Edwin J
 
 
Edwin J 


Samochód: Daihatsu YRV 1,3, M201
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 8
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-10-01, 15:47   

Po przejrzeniu przesłanych materiałów faktycznie luzy na krzyżaku można usunąć za pomocą nowych tulejek (90043-86124) i zamiany sworznia na śrubę M10. Pytanie, czy trzeba kupować nowy wybierak, czy wystarczą nowe tulejki i "roznitowany" stary wybierak ?
W moim przypadku jest jeszcze ten wyciek ze skrzyni po wybieraku. Przez rok (od ostatniego badania) wyciekło ok. 350 ml oleju.
Tutaj fotografie do mojego wybieraka: https://drive.google.com/drive/folders/1qOgXcUVUnIX0Q5XsxWr-VJ_4Oin6NLEN?usp=sharing
Pytanie zasadnicze i problem natury finansowej: czy muszę otwierać skrzynię biegów, aby wymienić simering (90043-11331) ?. Czy jest inna możliwość uszczelnienia wybieraka. W sumie litr oleju Motul 75W85 to 42 zł i starczy na 2 lata :-)
_________________
Edwin J
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-10-03, 15:46   

Cytat:
czy muszę otwierać skrzynię biegów, aby wymienić simering (90043-11331) ?

Tak, wymiana tylko od wnętrza. Z resztą widać to po konstrukcji mocowania. Na rysunkach w serwisowe jest tam zawleczka. Nie da się jej raczej wyjąć od zewnątrz. Chyba, że jest jakiś otwór technologiczny do tego? Jeśli wycieka olej to teoretycznie trzeba wymienić. Czy wystarczy sam uszczelniacz, powinien się wypowiedzieć mechanik po oględzinach trzpienia wybieraka. Jeśli ma rysy to na pewno tak. Ze zdjęć trudno to ocenić. U mnie jest zapocony ale nic nie ubywa.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Edwin J 


Samochód: Daihatsu YRV 1,3, M201
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 8
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-10-05, 06:14   

No cóż, trzeba więc zamówić nowy wybierak i po operacji wymiany sworznia na śrubę umówić się na termin z mechanikiem. Priorytetem u mnie jest wymiana łańcuszka rozrządu.
Raz jeszcze dziękuję za wiedzę.
_________________
Edwin J
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-06, 05:07   

To weź pod uwagę również wymianę sprzegla i łożyska. Niestety w tych autach tarcza sprzęgła jest malutka i dość szybko się zużywa.
Osobiście wolałbym dokonać olej i tego nie robic, bo ile jeszcze będziesz tym autem jeździć?
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Edwin J 


Samochód: Daihatsu YRV 1,3, M201
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 8
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-10-20, 17:17   

Witam po małej przerwie. Dzisiaj odebrałem od mechanika swoje autko po wymianie łańcuszka rozrządu. Przy okazji wymiana pompy wody (miała przecieki). Mechanik zasygnalizował też potrzebę wymiany przegubów (faktycznie przy ostrzejszym skręcie pod obciążeniem słychać "chrobotanie").
Mam w związku z tym prośbę do osób biegłych w temacie o nr części (przegubów) i info gdzie można kupić.
P.S.
Na podstawie opisów i sugestii na tym forum podjąłem się wymiany przepalonych żaróweczek podświetlenia "zegarów". Operacja się udała, ale ...
zamiast odpiąć wtykę od zegara podczas wyjmowania panelu, odpiąłem zegar od panelu i - popychaczy i gumek przewodzących do ustawień zegara szukałem przez 20 minut - na podłodze (dobrze, ze nie wpadły do wnętrza deski rozdzielczej). Czasami głupi ma szczęście. :-D
_________________
Edwin J
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8